Witaj ! Anonimowy

Nie odpala po przerwie

Nie odpala po przerwie

Postprzez czaszkowy » 8 wrz 2017, o 16:12

Cześć

naczytałem się już kilku tematów związanych z gaźnikami/pompą paliwa, bo zdaje się mam klasyczny objaw niedoskonałości tych elementów. Fiat z przebiegiem 49000 km, w lecie odpalał jak złoto, ale był przepalany co 2-3 dni. Zdarzyło sie, że postał tydzień bez odpalania, wtedy rzeczywiście trzeba było pokręcić 5-6 razy żeby odpalił. Ale ostatnio postał ze 2 tygodnie i nie mogę odpalić w ogóle. Paliwo w filterku widzę po kilku próbach, w gaźniku nie bardzo. I tu 2 pytania:
1) próba z dolaniem benzyny bezpośrednio do gaźnika - rozumiem, że strzykawką zapodaję beznzyki do 2 dużych gardzieli widocznych pod filtrem powietrza?
2) nigdzie nie znalazłem opisu jak wyczyścić gaźnik, ale wygląda na to, że trzeba odkręcić obudowę filtra powietrza i później 'dobrać się' do gaźnika, zgadza się? Czy samo czyszczenie jest trudne? Może macie gdzieś jakiś krok po kroku artykuł czy inne 'how-to', jak mowię, nie udało mi się znaleźć takiej instrukcji..

pozdrawiam i dziękI!

update: poszedłem, wstrzyknąłem po 5ml benzyny do gaźnika, tam od góry od strony filtra. nic. teraz tak, czy po kilku próbach filtr paliwa nie powinien być pełny benzyny? od razu po kilku próbach zrobiłem fote: https://imgur.com/NbOFLbU

filterek nie jest pełny. Dodaje drugie zdjęcie, może ktoś coś zobaczy.. https://imgur.com/BSf9f2X

I jeszcze pytanie ostatnie - jest możliwość że jakiś bezpiecznik padł? Tak mi teraz przyszło do głowy, chyba trzeba pójść sprawdzić..
czaszkowy
Forumowicz

Re: Nie odpala po przerwie

Postprzez przemik » 8 wrz 2017, o 23:01

A iskra jest... może jest problem z zapłonem..... z Twojego opisu wynika że paliwo dochodzi...
Przemek
------
Polski Fiat 125p 1500 MR '81, L61
Nie sztuką jest mieć nowy samochód - sztuką jest sprawić by stary jezdził jak nowy
Chcesz skontrolować/ustawić zapłon ? - zapraszam na PW
przemik
Forumowicz

Re: Nie odpala po przerwie

Postprzez czaszkowy » 10 wrz 2017, o 12:03

wielkie dzięki :) nie wiem czemu się zafiksowałem na gaźniku... wymiana świec, kompletnie czarnych się okazało i śmierdzących benzyną i odpalił w 0.1 sek :D

pozdrawiam
czaszkowy
Forumowicz

Powrót do SILNIK I OSPRZĘT