Witaj ! Anonimowy

wytarty blok silnika pomocy

wytarty blok silnika pomocy

Postprzez vwwojtas » 28 lip 2020, o 21:36

witam
mój kant ma najechane 36000km a pomimo tego ostatnio zauważyłem zapocenie na misce olejowej.
Postanowiłem zadziałać i wymienić uszczelkę, jednak po odkręceniu miski moim oczom ukazały się pierścienie oporowe walu w misce :shock: :shock: :shock: :shock:
blok silnika również jest uszkodzony przez wytarcie miejsca na ten dystans :roll:

pytanie co robić
1 kupić używany motor
2 inny blok silnika i remont
3 macie jakieś inne pomysły

robił ktoś ostatnio remont w 1500 jeśli tak to jaki jest koszt???
czy gdzieś jeszcze znajdę nowy blok silnika???
proszę o podpowiedz
pozdrawiam
BOKIEM ALBO WCALE
vwwojtas
Forumowicz

Re: wytarty blok silnika pomocy

Postprzez Bonifacy » 30 lip 2020, o 10:50

Właśnie robię remont 115C. Co do kosztów - wałek ok 500 + szklanki 40/szt, panewki główne, korbowe i półksiężyce razem ok 300, tłoki kompletne 77,4 z pierścieniami i sworzniami - 400, broki 30, rozrząd 115, uszczelki komplet 100, do tego jeszcze panewki wałka rozrządu (ok 80 komplet) i tulejki korbowodów (5/szt). Do tego dolicz obróbkę w szlifierni - cylindry 4szt. 300zł, wał 150, ileś jeszcze za wymianę i rozwiercanie panewek wałka rozrządu i za remont głowicy. W skrócie - sporo.
Nowego bloku nie radzę szukać, po tylu latach jest duża szansa na to, że będzie skorodowany w cylindrach lub że jest po prostu odrzutem z produkcji i nadaje się do szlifu.
Ale mimo to, moim zdaniem generalka to dużo lepsza sprawa niż kupowanie używki, która na 95% jest de facto do remontu. A tak - zrobisz i wiesz, co masz. Chyba najsensowniej będzie w tej sytuacji znaleźć tanią kompletną używkę i zrobić generalkę.
Pozdrawiam
Bonifacy
Forumowicz

Re: wytarty blok silnika pomocy

Postprzez vwwojtas » 31 lip 2020, o 22:07

dzieki za dp.

chyba zdecyduje się na

https://allegro.pl/oferta/blok-silnika- ... 8443614617

i sorbuje to złożyć
BOKIEM ALBO WCALE
vwwojtas
Forumowicz