Witaj ! Anonimowy

Silnik z poloneza do fiata - przeróbka na łańcuch

Silnik z poloneza do fiata - przeróbka na łańcuch

Postprzez xemup » 24 wrz 2019, o 14:36

Siemka,

Chciałbym zaaplikować do Fiata silnik z Poloneza, ale najchętniej założyłbym do niego łańcuch zamiast paska

Jest to do zrobienia? Czy trzeba zmienic tylko obudowę rozrządu, czy coś jeszcze?
xemup
Forumowicz

Re: Silnik z poloneza do fiata - przeróbka na łańcuch

Postprzez Cyneq » 24 wrz 2019, o 15:34

Wytoczyć kanał olejowy do smarowania łańcucha w wale korbowym jeszcze trzeba? (to w ogóle jest wykonalne??) Bo wały w AB i 115C to chyba się różnią.
Albo nie mam racji i nie różnią się, to wtedy przekładasz wały i obudowy i oczywiście koła.
Mogę spytać jaki masz cel w takiej przeróbce?
Cyneq
Forumowicz

Postprzez xemup » 24 wrz 2019, o 22:57

Mam silnik Poloneza świeżo poskładany po remoncie, a we Fiacie chciałbym zachować chociaż pozory oryginalności - ale nie zagłębiałem się nigdy w budowę fiatowskiego rozrządu na łańcuchu, skoro jest tak jak mowisz to pozostaje założyć silnik na pasku ;)
xemup
Forumowicz

Postprzez jacek2 » 25 wrz 2019, o 06:10

xemup napisał(a):Mam silnik Poloneza świeżo poskładany po remoncie, a we Fiacie chciałbym zachować chociaż pozory oryginalności - ale nie zagłębiałem się nigdy w budowę fiatowskiego rozrządu na łańcuchu, skoro jest tak jak mowisz to pozostaje założyć silnik na pasku ;)

kompletnie bez sensu. Po co kombinujesz. Jest silnik po remoncie z poloneza to zakładaj i nie kombinuj. Na pasku silnik jest o wiele lepszy....
życie jest za krótkie aby nacieszyć się jazdą Fiatem 2.0
jacek2
Forumowicz

Powrót do SILNIK I OSPRZĘT