Witaj ! Anonimowy

Swieci kontrolka PRESS

Re: Swieci kontrolka PRESS

Postprzez jacek2 » 24 kwi 2019, o 06:07

We fiatach to częsta przypadłość, pod warunkiem że masz silnik 115c. Jeśli to silnik poloneza to już gorzej. Zmień olej na coś co ma większą lepkość (czyli bardziej "gęsty") -powinno pomóc. No i jeszcze wolne obroty- jeśli są za niskie to też będzie świecić press.
Przeważnie w silniku o dobrej kondycji ta kontrolka powinna mrugać, żarzyć się. Świecenie na wolnych obrotach i lekko wyższych to trochę gorzej....
życie jest za krótkie aby nacieszyć się jazdą Fiatem 2.0
jacek2
Forumowicz

Postprzez RafiPafi » 24 kwi 2019, o 06:55

jacek2 napisał(a):We fiatach to częsta przypadłość, pod warunkiem że masz silnik 115c. Jeśli to silnik poloneza to już gorzej. Zmień olej na coś co ma większą lepkość (czyli bardziej "gęsty") -powinno pomóc. No i jeszcze wolne obroty- jeśli są za niskie to też będzie świecić press.
Przeważnie w silniku o dobrej kondycji ta kontrolka powinna mrugać, żarzyć się. Świecenie na wolnych obrotach i lekko wyższych to trochę gorzej....

Silnik 115c na łańcuszku
Kontrolka na wolnych obrotach, pali się cały czas,ale pulsacyjnie.,czyli że mruga bardzo szybko.
Rozumiem,że lepiej to naprawić już za wczasu,czy dopiero wtedy kiedy nie będzie gasnąć po dodaniu gazu?
RafiPafi
Forumowicz

Postprzez jacek2 » 24 kwi 2019, o 07:52

Nic nie naprawiać. Jeśli silnik na łańcuszku (czyli 115c) tzn że tak ma być. Jak mruga pulsacyjnie do jest to dopuszczalne. Nie kombinuj nic bo przy obecnych częściach ich jakości możesz sobie tylko sprawę pogorszyć.
Trzeba jeździć tak by nie mulić silnika. Czyli zawsze wyższe obroty są lepsze niż za niskie. Np. na IV biegu nie schodzić po niżej 2000Obr/min, inaczej nie wolniej niż 60-70 km/h na tym biegu. Inaczej w dupę dostają panewki i wał....
Powodzenia w eksploatacji :mrgreen:
życie jest za krótkie aby nacieszyć się jazdą Fiatem 2.0
jacek2
Forumowicz

Postprzez arnold » 24 kwi 2019, o 11:10

Zmień olej najpierw, może poszło trochę benzyny do oleju. Później możesz się martwić.
Obrazek

Chętnie pomogę kolegom w sprawach mechanicznych.
forum fiat 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat forum polski fiat 125p
arnold
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: Król Spamu!

Postprzez OLO » 6 maja 2019, o 11:16

Możesz zrobić "ruski remont" i wymienić same panewki. To pomaga i nie jest drogie. Przy okazji wymień pierścień olejowy przy pierwszej panewce. A właściwie przede wszystkim.
OLO
Forumowicz

Postprzez RafiPafi » 24 maja 2019, o 12:31

Wymieniłem olej, było czuć mocno paliwo.
Zalalem motul 15w40 ale po rozgrzanu znowu kontrolka się pali i to cały czas(nie pulsacyjnie)
Więc nie wiem czy remontować,czy na razie Jeździć skoro gaśnie po dodaniu gazu
Edit kupiłem teraz nowy czujniki cienienia oleju i tyle lekko się żarzy na wolnych obrotach
Będe obserwować
RafiPafi
Forumowicz

Postprzez OLO » 27 maja 2019, o 09:03

Mała sztuczka którą zastosowałem kiedyś w maluchu. Podkręć wolne obroty o 200 obr i powinno pomóc :)
OLO
Forumowicz

Postprzez RafiPafi » 28 maja 2019, o 09:08

OLO napisał(a):Mała sztuczka którą zastosowałem kiedyś w maluchu. Podkręć wolne obroty o 200 obr i powinno pomóc :)

a dużo później zrobiłeś jeszcze km tym maluchem? w maluchach ciśnienie uciekało chyba przez wałek rozrządu
RafiPafi
Forumowicz

Postprzez OLO » 29 maja 2019, o 10:16

Wtedy skosiło mi rozrząd i zęby poorały przylgnię zaworu upustowego oleju. Wymieniłem zawór, jak się dotarł to zaczął trzymać ciśnienie. Od awarii do sprzedaży - jakieś 3000km
OLO
Forumowicz

Poprzednia strona

Powrót do SILNIK I OSPRZĘT