Witaj ! Anonimowy

WIBRACJE I DRGANIA PODCZAS PRZYSPIESZANIA

WIBRACJE I DRGANIA PODCZAS PRZYSPIESZANIA

Postprzez m_tronik » 18 sie 2018, o 21:12

Witam wszystkich, posiadam F125p z zamontowanym silnikiem Poloneza 1,6 na wtrysku BOSCH , nie mogę poradzić sobie z problemem wibracji występujących podczas przyspieszania pod większym obciążeniem , przenoszone są wibracje na karoserię, jeżeli przyspieszam delikatnie wibracje nie występują, wymieniłem drugie poduszki pod silnikiem od łady sprzedawca zapewniał że takie zakładają na pierwszy montaż, wcześniejsze poduszki były też nowe ale jakiś zamiennik , poduszka skrzyni biegów jest nowa firmy Gumex Piastów, podpora wału nowa ZMC Milanówek wał wyważony, może ktoś z piał podobny przypadek i coś pomoże, drgania czuć na karoserii od pierwszego biegu przy mocniejszym wciśnięciu gazu.
m_tronik
Forumowicz

Re: WIBRACJE I DRGANIA PODCZAS PRZYSPIESZANIA

Postprzez ceva » 18 sie 2018, o 21:36

Miałem kiedyś coś podobnego w Polonezie i winny był luz miedzy tuleją środkującą wał napędowy a pierścieniem centrującym na wyjściu ze skrzyni biegów. A przegub elastyczny w jakim stanie? Wielowypust przesmarowany i bez nadmiernego luzu?
ceva
Forumowicz

Postprzez m_tronik » 19 sie 2018, o 05:25

Przegub elastyczny przerobiłem od mercedesa, dotoczone tulejki dystansowe wszystko pasuje , wielofrez smarowałem podczas montażu wału luz się nie stwierdzał także nie było luzu na pierścieniu centrującym, może wał albo krzyżaki , jest jeszcze taki objaw gdy powoli auto się toczy to słychać pukanie z okolic wału w tylnej części auta , krzyżaki są nowe, gdy montowałem nowe krzyżaki wału po złożeniu dość ciężko pracowały, ale gdy zdjąłem wał w celu wymiany podpory (poprzednia była strasznie twarda) to praca krzyżaków miała tylko lekkie przeskoki .
m_tronik
Forumowicz

Postprzez ceva » 19 sie 2018, o 07:53

Lekkie przeskoki krzyżaka? Czyli co, w pewnym zakresie ruch jest płynny a w innym jest pewien opór? To chyba nie do końca dobrze i może tu być przyczyna drgań. Krzyżaki masz może z kalamitkami? Jak tak, to może warto strzyknąć smaru, na pewno nie zaszkodzi, a może przypadkiem pomoże.
ceva
Forumowicz

Postprzez m_tronik » 10 lis 2018, o 19:57

ceva napisał(a):Lekkie przeskoki krzyżaka? Czyli co, w pewnym zakresie ruch jest płynny a w innym jest pewien opór? To chyba nie do końca dobrze i może tu być przyczyna drgań. Krzyżaki masz może z kalamitkami? Jak tak, to może warto strzyknąć smaru, na pewno nie zaszkodzi, a może przypadkiem pomoże.

Krzyżaki wału przesmarowane po przejechaniu około 200 km.trochę się poprawiło , przenosi wibracje na karoserię w przedziale 70 do 80 km/h przy obciążeniu , może wał? muszę się umówić na powtórne wyważenie.
m_tronik
Forumowicz

Postprzez krol1313 » 11 lis 2018, o 11:08

m_tronik napisał(a):
ceva napisał(a):Lekkie przeskoki krzyżaka? Czyli co, w pewnym zakresie ruch jest płynny a w innym jest pewien opór? To chyba nie do końca dobrze i może tu być przyczyna drgań. Krzyżaki masz może z kalamitkami? Jak tak, to może warto strzyknąć smaru, na pewno nie zaszkodzi, a może przypadkiem pomoże.

Krzyżaki wału przesmarowane po przejechaniu około 200 km.trochę się poprawiło , przenosi wibracje na karoserię w przedziale 70 do 80 km/h przy obciążeniu , może wał? muszę się umówić na powtórne wyważenie.

Spróbuj założyć drugi wał.
U siebie miałem identyczny przypadek, i krzyżaki wymieniałem i podporę.
Kupiłem drugi wał ze szrotu, założyłem i jest do dnia dzisiejszego ok.
Jeśli wyważali to musisz jechać na reklamację bo nie może tak być.
- Gadanie! Przegrałem, bo pan miał szczęście!
- Szczęście? Szczęście trzeba umieć sobie zorganizować.
Poker jest sztuką oszustwa, przyjacielu. Graliśmy uczciwie: ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
krol1313
Forumowicz

Powrót do SILNIK I OSPRZĘT