Witaj ! Anonimowy

DOŁĄCZ DO NAS! - Stowarzyszenie Miłośników Fiata 125p

Re: Stowarzyszenie Miłośników Fiata 125p

Postprzez Palec » 26 sty 2014, o 21:40

Canaveral napisał(a):Panowie stówa nie stówa :) ważne że działacie/działamy :) nie ma co przystawać na marudzenia... jeśli mógłbym w czymś pomóc - pomoge i pierwszy się stowarzyszę :)

Dzięki :D

Im więcej zapaleńców będzie chciało inwestować (nie tylko materialnie) w to Stowarzyszenie tym więcej będziemy mogli osiągnąć.
125p - "Kiedyś bił rekordy , teraz podbija serca"
forum fiata 125p fiat 125p forum duży fiat
Palec
Administrator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez Mlody_ndm » 26 sty 2014, o 22:08

Tak czułem że pojawią się głosy że składka wysoka... ale w sumie nasze hobby nie należy do tanich, do zapisywania do stowarzyszenia nikt nie zmusza i na pewno Ci którzy się nie zapiszą nie będą z tego powodu dyskryminowani.
Prawda jest taka że działając jako formalna grupa organizowanie zlotów stanie się łatwiejsze, a mając więcej środków niż dotychczas będzie można robić je jeszcze lepiej.
Jak do tej pory wbrew temu co można było czasem usłyszeć na organizowaniu zlotów jeszcze nikt nawet złotówki nie zarobił. Wręcz przeciwnie, zdarzało się że było trzeba dołożyć do imprezy z własnej kieszeni.
Więc jeżeli ktoś myśli że zakładając stowarzyszenie ktoś próbuje tu biznes zrobić, to nic z tych rzeczy.
Myślę że składka wysokości 100zł w pierwszym roku i 80zł w następnych lata to nie przesada, chyba że kiedyś Stowarzyszenie będzie miało tylu członków że zacznie się gromadzić duża nadwyżka wpłat ze składek w stosunku do wydatków, ale to chyba mało realne jest...
Sprzęty:
'81 Polski Fiat 125p L79 WPT 1313 Edyszyn
'83 Polonez 1.5 L54
'91 Żul A11B
'99 Plusz 1.6GLI
Obrazek
forum fiata 125p fiat 125p fso 125p forum duży fiat
Mlody_ndm
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: Zbiera złom

Postprzez Canaveral » 26 sty 2014, o 22:13

Palec napisał(a):
Canaveral napisał(a):Panowie stówa nie stówa :) ważne że działacie/działamy :) nie ma co przystawać na marudzenia... jeśli mógłbym w czymś pomóc - pomoge i pierwszy się stowarzyszę :)

Dzięki :D

Im więcej zapaleńców będzie chciało inwestować (nie tylko materialnie) w to Stowarzyszenie tym więcej będziemy mogli osiągnąć.

jasna sprawa :D
jak pewien wąsacz powiedział...
"NARÓD PIĘKNY, ALE LUDZIE KUR...Y ;)
zawsze znajdą powód do marudzenia :/
FSO hobbysta...
Canaveral
Forumowicz

Postprzez Robi200 » 26 sty 2014, o 23:04

unu napisał(a): Owszem, można zrobić tak że w pdf. zrobić wzór legitymacji i każdy sobie wydrukuje i wypełni. Tylko jak to będzie wyglądało? Kto poważnie potraktuje takie stowarzyszenie gdzie legitymacje będą wydrukowane na zwykłym papierze, domową drukarką średniej jakości? A chodzi o to że ta legitymacja w przyszłości nie będzie tylko dla "szpanu" tylko będzie potrzebna choćby dla ubezpieczyciela, czy w innych miejscach gdzie miejmy nadzieję, będziemy mieć profity.

Dziś porządny druk, pieczątka i oprawa kosztują grosze, tym bym sobie nie zawracał głowy. Na razie piękna legitymacja będzie tylko dla szpanu ale rozumiem waszą tęsknotę za takim papierkiem. życzę powodzenia w negocjacjach z PZU.
Ja raczej nie potrzebuję członkostwa w waszym stowarzyszeniu i to czy jest to 100, 20 czy 50 zł specjalnie mnie nie martwi. Ja jako osoba, która jest znana jest z wkładania kija w mrowisko. zrobiłem to z premedytacją wyprzedzając inne głosy, które z pewnością się pojawią. Moje propozycje są raczej luźne i tylko od was zależy co zrobicie.
Robi200
Forumowicz

Postprzez ppfso » 27 sty 2014, o 08:27

Robi200 napisał(a):
unu napisał(a): Owszem, można zrobić tak że w pdf. zrobić wzór legitymacji i każdy sobie wydrukuje i wypełni. Tylko jak to będzie wyglądało? Kto poważnie potraktuje takie stowarzyszenie gdzie legitymacje będą wydrukowane na zwykłym papierze, domową drukarką średniej jakości? A chodzi o to że ta legitymacja w przyszłości nie będzie tylko dla "szpanu" tylko będzie potrzebna choćby dla ubezpieczyciela, czy w innych miejscach gdzie miejmy nadzieję, będziemy mieć profity.

Dziś porządny druk, pieczątka i oprawa kosztują grosze, tym bym sobie nie zawracał głowy. Na razie piękna legitymacja będzie tylko dla szpanu ale rozumiem waszą tęsknotę za takim papierkiem. życzę powodzenia w negocjacjach z PZU.
Ja raczej nie potrzebuję członkostwa w waszym stowarzyszeniu i.

To szkoda że nie chcesz nas wspierać. :(
forum fiata 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat
ppfso

Postprzez Robi200 » 27 sty 2014, o 09:05

Tego akurat nie napisałem. Tk że piszę tu swoje przemyślenia moim zdaniem świadczy że raczej się przejmuję. Mam trochę większe doświadczenie i dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Jest kilka kwestii które przedstawię jak tylko się coś więcej ukonstytuuje. Jeślj natomiast chodzi o wsparcie finansowe to pisałem o takich jak ja, którzy nie chcą koszulek i naklejek ale mogą wspierać forum.
Robi200
Forumowicz

Postprzez Palec » 27 sty 2014, o 09:29

Robi200,
Z tym co pisza chlopaki powyżej zgadzam się w 100%.

Z tym co piszesz Ty nie dokońca.

Nie postrzegaj tego przez pryzmat PZU i tylko PZU,

Co do PZU jestem optymistą i jeśli tylko nie zmienią warunków umowy z PZM to będziemy mogli korzystać z ich usług na takich samych warunkach jak PZM,

Jestem już po wstępnych rozmowach na ten temat i wiem że jest to do zrobienia, nie trzeba być klubem który ma 1000 klubowiczy,powinniśmy dać radę.

Fakt że może nie wszyscy potrzebują gadżetów (koszulka naklejka)ale zauważ że będą też dodatkowe korzyści niematerialne a dające klubowiczom większe możliwości np.

- dostęp na stronie klubu do treści ze strefy klubowicza;
tutaj na prawdę warto będzie zaglądać i jeśli ktoś się zdecyduje na wstąpienie w szeregi Stowarzyszenia na pewno nie pożałuje. Da mu to dostęp m.in. do artykułów dzięki którym kazdy klubowicz poszerzy swoją wiedzę i umiejętności w zakresie napraw 125p

- posiadanie legitymacji członkowskiej upoważniającej do zniżek w wybranych,
zakładach obsługi mechanicznej, zakładach lakierniczych, zakładach wulkanizacyjnych.
W najbliższym czasie będziemy poszerzać bazę współpracujących z nami firm i instytucji;
Wiadomym jest że na początku nie będzie 1000 placówek ktore z nami współpracują,ale już mamy wstępną baze takich miejsc i będzie ona opublikowana na stronie klubowej.

- bezpłatny wjazd na jeden ze zlotów organizowanych w danym roku przez Stowarzyszenie Miłośników Fiata 125p, dotyczy to Otwarcia lub Zamknięcia Sezonu ;
tu też jest uklon w stronę klubowiczów,dlatego że jesteśmy zdania że jeśli ktoś chce nas wspierać i pomagać nam rozwijać klub dla naszego (wszystkich użytkownikow forum jak i klubowiczów) dobra to musi mieć pewne przywileje.

Co do ankiet,to rozumiem że ważne jest to że każdy może się w nich wypowiadać,ale gdybyśmy wszystko robili przez ankiety to byśmy pewnie doszli do porozumienia w 2016r, pamiętam jak jeszcze na starym forum koledzy wybierali naklejkę forum przez 4 lata (2006-2010)!!
Gdybym wtedy się nie zarejestrował (2010) i nie zaczął działać tak aby doprowadzić temat do końca,pewnie ta ankieta wisiała by tam dalej i dalej byśmy się zastanawiali kto ma zrobić naklejkę i który wzór jest najbardziej odpowiedni.
:D

Robi200 - jesteś już w jakimś Klubie/Automobilklubie/Stowarzyszeniu nie chcesz wydawać więcej kasy na członkostwo i ok, nie ma problemu.
Nikt nikogo nie zmusza do wstąpienia do Stowarzyszenia Miłośnikow Fiata 125p,a jeśli chcesz wspierać klub finansowo a nie potrzebujesz gadżetów jak naklejka czy koszulka,zawsze możesz ją komuś oddać lub wystawić na aukcję na cele charytatywne.

Prawda jest taka że wszystkim na raz nie dogodzisz i zawsze coś komuś może nie pasować, rozumiem i wiem że możesz mieć trochę racji.
My obraliśmy taką koncepcję i spróbujemy podejść do tematu w ten sposób.

Na ten rok warunki wsąpienia w szeregi klubu wyglądają tak jak te opisane w pierwszym poście.

Forum będzie dzialało jak do tej pory, tyle że klubowicze otrzymają tu też dodatkowe możliwości, które pozwolą im na sprawniejsze poruszanie się po forum.

Jak wspomniał Marcin125p,np. będzie to brak wymogu akceptacji postów w działach handlowych.

Tak samo będzie z reklamowaniem swoich usług dla prowadzących działalność gospodarczą.
Tu klubowicz będzie móhgł liczyć na duży rabat i zareklamowac swój zakład na bardzo korzystnych warunkach, na obydwu stronach (klubowej i forumowej.

Najważniejsze że wszyscy którzy sa Założycielami naszego Stowarzyszenia nie tracą zapału i wierzą w to że to ma sens wkładając w ten projekt mnóstwo czasu za co wszystkim dziękuję.

P.S. Na razie innych negatywnych odzewów nie ma więc chyba nie jest najgorzej,a mało tego już mam kilka PW z prośbą o wyslanie deklaracji członkowskich,tak więc wszystkim którzy chcą dolączyć do klubu serdecznie dziękuję za wsparcie.
125p - "Kiedyś bił rekordy , teraz podbija serca"
forum fiata 125p fiat 125p forum duży fiat
Palec
Administrator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez kicia » 27 sty 2014, o 09:43

Robi200 napisał(a):Ja raczej nie potrzebuję członkostwa w waszym stowarzyszeniu i to czy jest to 100, 20 czy 50 zł specjalnie mnie nie martwi. Ja jako osoba, która jest znana jest z wkładania kija w mrowisko. zrobiłem to z premedytacją wyprzedzając inne głosy, które z pewnością się pojawią

Że tak może głupio zapytam - po co?
Dołączenie do Stowarzyszenia nie jest obowiązkowe, nie podoba się, to nie ma musu.
Chłopaki włożyli sporo pracy, swojego wolnego prywatnego czasu, wysiłku, paliwa itd żeby temat dociągnąć do końca, więc ja proponuję szanować ich wysiłek i to, że im się w ogóle chciało, zamiast wprowadzać niefajną atmosferę typu "drogo i bez sensu".
Stowarzyszenie dopiero wystartowało, dajmy chłopakom prawo i możliwość popełniania błędów i ich korygowania z czasem, wszystkich od razu się nie da zadowolić, a takie czepiańsko moim zdaniem niepotrzebnie podcina skrzydełka.

Dziękuję, miłego poniedziałku ;)
1974 Polski Fiat 125p 1500

Ex:
1989 Polonez 1.5 już nie Srebrzysty viewtopic.php?f=64&t=5731
1990 Polonez 1.5 Alize

forum fiata 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat
kicia

Postprzez Robi200 » 27 sty 2014, o 10:17

Bardzo się cieszę z waszego optymizmu. To jest naprawdę bardzo budujące. To dobrze ze tylko ja marudzę że to drogo. Mam nadzieję że cała reszta członków stowarzyszenia będzie równie aktywna jak te które teraz się wypowiadają. To dobrze wróży. Chciałbym aby moje obawy, że założenie stowarzyszenia wprowadzi podziały i niepotrzebne antagonizmy. Niestety kasa nawet niewielka i podział na lepszych i gorszych prowadzi w naszym kraju do zawiści i uprzedzeń. Mam nadzieje że przez ostatnie lata troszkę zmądrzelismy. Wiem, że nigdy wszystkich nie zadowolisz i zawsze pojawią się krytyczne głosy. Na te na forum nie licz. Będą za plecami. Ja tylko dodam od siebie że mocno zaangażowałem się kiedyś w pewną nieformalną grupę. Po założeniu stowarzyszenia nastąpiły dziwne podziały. Podzieliło się forum. Nadal trochę się tam pojawiam, ale mam wrażenie że to już nie to. Tylko a może aż tyle ode mnie. Mam nadzieję że jesteście znacznie mądrzejsi i moje obawy są naprawdę nieuzasadnione. Bo to co się udało stworzyć na tym forum jest wartościowe i szkoda byłoby stracić
Robi200
Forumowicz

Postprzez Anatol 125p » 27 sty 2014, o 11:12

Dajmy SMF- owi rozwinąć się na tyle ,by można było je ocenić .Na dzień dzisiejszy jest czysta karta w historii i niech tak pozostanie.Jest zapał są pomocni ludzie.To że zawsze znajdą się tacy co za plecami robią czarną robotę,cóż tego się nie uniknie. Jak wyżej napisano trzeba się cieszyć bo na pewno będzie łatwiej (formalnie).Kto chce niech zapisuje się i cieszy (jak z wyremontowania Fiata) :D

Są tu też ludzie ,którzy zakładali/wspierali różne fora/stowarzyszenia/kluby i jakoś one jeszcze istnieją .Więc należy się cieszyć, współpracować i korzystać z ich rad.

Robi fajnie ,że wsadziłeś kij w mrowisko ,tylko trzeba się zastanowić po co ?
Widzisz już jakiś problem/błędy napisz.
Składka za wysoka - tak została skalkulowana i jak widać jest tylko w pierwszym roku taka.
Zawiść/niemoc/przemoc/ludzka głupota ? trudno mi określić coś przed czym chcesz SMF ocalić ?
Napisałbyś konkretne rady i chłopaki by wzięli to do serca.

Opisz wszystko dokładnie może akurat się przyda ,szczątkowe info to takie zwiastuny kolejnego odcinka mody na S.
Teoretycznie wiesz co będzie ,a tu zonk i ktoś zmartwychwstał bo go ufo oddało po porwaniu :D

Trzeba się cieszyć jest krok w przód ....

Miłego tygodnia :D
Obrazek
Anatol 125p
Członek Stowarzyszenia Klub125p

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do DOŁĄCZ DO NAS !!! STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW FIATA 125p !!!