Witaj ! Anonimowy

DOŁĄCZ DO NAS! - Stowarzyszenie Miłośników Fiata 125p

Re: Stowarzyszenie Miłośników Fiata 125p

Postprzez angi » 26 sty 2014, o 09:43

No to do pracy :)
FSO Polonez Caro L80 "Czerwony Klekot" MR91
Jedziemy na Złombol Arctic Edition
Katowice - Nordkapp 71°10′21″N
http://czerwonyteam.blogspot.com/
angi
Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez Robi200 » 26 sty 2014, o 11:00

Życzę powodzenia i gratuluję bo wiem ile jest z tym roboty, sam załatwiałem formalności stowarzyszeniowe to wiem.
Mam tylko jedno ale, wysokość składki. Moim zdaniem startujesz trochę ze zbyt wysokiego poziomu. Rozumiem, że jest tylko 100 zł ale dla niektórych to jest aż 100 zł. należąc do różnych klubów to zauważam, że jest to dużo. Automobilklub kosztuje mnie 90 zł i mam z tego bardzo konkretne przywileje. Tu piszesz, że płacąc 100 zł mam koszulkę i9 naklejkę, darmowy wjazd na zloty i dostęp do strefy klubowej, Nie uważasz, że to trochę mało. Zwłaszcza dla kogoś kto na zlotach pojawia się max 1 raz w roku a koszulki......., znając ich jakość poza zlotem trudno ją nosić. (mówię tu ogólnie, choć widziałem już naprawdę fajne i dobrze zrobione koszulki)
Zastanów się czy kwotą 100 zł nie wystraszysz niektórych. może lepiej byłoby zrobić np. 50 zł i wszystkie imprezy za 50% stawki wyjściowej. Wiem ile kosztuje utrzymanie serwera i domeny, nie są to porażające kwoty.
Moim zdaniem podstawowa stawka powinna być minimalna a dodatkową kasę dla stowarzyszenia zdobywać na oficjalnych gadżetach klubowych. Wtedy osoby pragnące bardziej wspierać klub mogły by kupować na podkładki pod tablice rejestracyjne, kubki, czapeczki (takie na wzór czapeczek polskiego fiata z lat 70). Przy takich rzeczach marża może być odrobinę większa, ale klubowicz kupując ją wie, że dokłada się do funkcjonowania klubu.
I jeszcze jedna rzecz, co jeśli nie będę członkiem stowarzyszenia, czy wówczas nie mam dostępu do forum? I co jest w strefie klubowej?
Robi200
Forumowicz

Postprzez Marcin125p » 26 sty 2014, o 13:33

Robi200, Palec sam tego nie ustalał, jest nas więcej w tym Stowarzyszeniu ;)
Co do kosztów. Wjazd na zlot to około 20 PLN, a na minimum jednym członek być musi, koszulka 25-30 PLN, (koszulki noszę cały rok, nawet ta z przed trzech lat ma się dobrze) naklejka jakieś grosze, ale robi to już około 50PLN. Do tego dochodzi druk legitymacji. Sam widzisz że dużo nie zostaje. Kwota 100PLN jest tylko w pierwszym roku, następne składki są ustalone na 80PLN, bo odpadają koszty przyjęcia członka. Inne realne korzyści dojdą z czasem. Dopiero startujemy. Również wysokość składki może się z czasem zmienić, w zależności od ilości członków. Te kalkulacje są na chwilę obecną.
Stowarzyszenie powstało między innymi po to, by zapewnić stały bezpłatny dostęp do Forum dla wszystkich użytkowników. Strefa klubowa służy do rozmów o Stowarzyszeniu. Myślimy nad przywilejami na forum dla członków Stowarzyszenia, ale będą to raczej ułatwienia typu np. brak konieczności akceptacji postów na giełdzie, a nie ograniczanie dostępu do treści dla ogółu forumowiczów.
125p...ociech
Żeby życie miało smaczek, raz maluszek, raz kanciaczek :)
forum fiata 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat
Marcin125p
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: ORMO

Postprzez Robi200 » 26 sty 2014, o 16:06

Naprawdę tak lubicie biurokrację? Ile kosztuje druk legitymacji? 1-2 zl i do czego one są potrzebne? W dzisiejszych czasach ? Jak ktoś jest miłośnikiem fiata to go ma i nim jeździ czy naprawdę musi płacić składki, mieć legitymację i koszulkę. Rozumiem, jeśli stowarzyszenie ma jakieś inne cele niż organizacja 3 zlotów i ekspozycji na autonostalgii. Ale z tego co wyczytałem to nic takiego nie ma. Generalnie fajnie, że che się wam w to bawić. Ale może lepiej energię skierować w oś bardziej pożytecznego. Bo to będzie tylko brandzlowanie się jakie zajebiste są nasze fiaty. W dodatku pod przykrywką stowarzyszenia.
Robi200
Forumowicz

Postprzez narkee » 26 sty 2014, o 16:47

Przecież nikt nikogo nie zmusza do wstąpienia w szeregi stowarzyszenia :?
Obecnie:
http://facebook.com/bmwe30gdynia

Ex:
Popiół - Polski Fiat 125p 1975
Aniou - Polski Fiat 125p 1975
Diabeu - Polski Fiat 125p 1981
Władysław - Polonez 1.5 SLE 1989
Generał Pe - FSO 125p 1990
Gnida - Polonez Caro Plus 1997 MR89
narkee
Forumowicz

Postprzez klakier » 26 sty 2014, o 16:54

Robi, to i ja coś wtrącę. Jeśli chodzi o legitymacje to jest Ci ona potrzebna chociażby do zniżki PZU nad którą pracujemy. Nie chcę jeszcze ujawniać wszystkich naszych planów, ale pomyśl jak przedstawisz w PZU że należysz do pewnej grupy uprzywilejowanych klientów ? Rozumiem, że twoim zdaniem utrzymanie serwera itp. rzeczy związane z działaniem tego forum to pestka. Powiem Ci że nie do końca, bo ostatnio wpłacaliśmy 1000 PLN, dochodzi do tego obsługa informatyka i domeny. Tak czy inaczej teraz będąc stowarzyszeniem dopiero poznacie koszty które ponosiła do tej pory głównie administracja i moderatorzy. Stowarzyszenie jest non-profit :!: :!: :!: na koniec każdego roku będziemy publikować zeznania, żadna z osób biorących w nim udział nie ma prawa czerpać z niego korzyści. Korzyści mamy czerpać z jego istnienia, przede wszystkim takie żeby działać zgodnie z prawem a nie zakładać ze swoich za kolejną imprezę i liczyć ile z tego uda się odzyskać.
Polski Fiat 125p rocznik 1971 -> viewtopic.php?f=3&t=1555&p=15877&hilit=klakier#p15748

forum fiata 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat
klakier

Postprzez Palec » 26 sty 2014, o 19:07

Robi200 napisał(a):Naprawdę tak lubicie biurokrację? Ile kosztuje druk legitymacji? 1-2 zl i do czego one są potrzebne? W dzisiejszych czasach ? Jak ktoś jest miłośnikiem fiata to go ma i nim jeździ czy naprawdę musi płacić składki, mieć legitymację i koszulkę. Rozumiem, jeśli stowarzyszenie ma jakieś inne cele niż organizacja 3 zlotów i ekspozycji na autonostalgii. Ale z tego co wyczytałem to nic takiego nie ma. Generalnie fajnie, że che się wam w to bawić. Ale może lepiej energię skierować w oś bardziej pożytecznego. Bo to będzie tylko brandzlowanie się jakie zajebiste są nasze fiaty. W dodatku pod przykrywką stowarzyszenia.

Bądź cierpliwy kolego,zobaczysz co będziemy mogli zaoferować i na jaką skalę się to będzie kręciło :)
125p - "Kiedyś bił rekordy , teraz podbija serca"
forum fiata 125p fiat 125p forum duży fiat
Palec
Administrator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez Robi200 » 26 sty 2014, o 19:43

Żeby nie było, że uważam, że to tylko zły pomysł
PLUSY
+ jako osobowość prawna, znacznie więcej można załatwić, wiem bo to ćwiczyłem, niektórych rzeczy nie sposób przejść jako nieformalna grupa.
+ znacznie większa transparentność wszelkich operacji finansowych, wreszcie Palec przestanie być oskarżany o defraudacje milionów przy okazji udostepniania swojego konta na przedpłaty zlotowe.
+Możliwość przeprowadzenia jakieś akcji, typu szmata w FSOAK, znacznie łatwiej występować jako instytucja.

to wszystko rozumiem i jestem po waszej stronie.

Mam jednak pewne obawy, czy nie za dużo chcecie zrobić na początek i czy nie wystraszycie niektórych osób wysoką składką. Wiem, że serwer i domena kosztują swoje. Pewnie wiecie ile kosztuje to rocznie. może warto zrobić ankietę, która by określiła ile z obecnych na forum osób chciałoby bawić się w to co teraz jako stowarzyszenie. Ile są w stanie płacić. Na podstawie deklaracji można ustalić ile osób jest chętnych. Wiedząc ile kosztuje roczne utrzymanie stowarzyszenia. (domena + serwer, opłata za konto, my mamy w Aliorze jest za darmo, pozostałe koszty administracyjne) podzielić to przez 70% osób które zadeklarowało członkostwo. Mamy wówczas składkę minimalną niezbędną do utrzymania stowarzyszenia. Zamiast zmniejszania składki proponuje od początku dać niższą dokładając wpisowe, jest to od początku bardziej klarowne. Obstawiam, że koszt rocznej zabawy nie przekroczy to 50 zł. Pozostałe rzeczy, jak czapeczki, koszulki czy zloty powinny być dobrowolne, bo nie każdego to interesuje. Może też być FULL pakiet z koszulkami i wszystkimi dodatkami. Proponowałbym skupić się na najważniejszych rzeczach tak aby nie przejeść składek, jeżeli bowiem będzie zbyt dużo faktur, rachunków to na koniec roku potrzebna jest księgowa aby zrobić zestawienie do Urzędu skarbowego. Wiem, bo z walczę z tym co roku, ale my mamy minimum formalności tak aby nie walczyć z biurokracją. części rzeczy po prostu nie przepuszczamy przez stowarzyszenie.
Co do PZU to byłbym powściągliwy, nie wykluczam może wam się uda, ale prawda jest taka, że PZU wiąże się tylko z silnymi i dużymi klubami.
Podsumowywując:
Zobaczcie ile osób jest zainteresowanych członkostwem, ile są skłonni płacić, czy wolą płacić za wszystko razem, czy za czapeczki i koszulki na zlotach
Powodzenia
Robi200
Forumowicz

Postprzez unu » 26 sty 2014, o 21:30

Ale składka w wysokości 80zł rocznie to na prawdę taki duży koszt? Biorąc pod uwagę to że 3/4 ludzi na tym forum ładuje w swoje auta rocznie znacznie więcej pieniędzy. A nawet jeśli, to wydaje mi się że nasze fiaty się nie obrażą jak te 80zł nie zainwestujemy bezpośrednio w nie ;)

100zł jest tylko przy pierwszym roku, bo taki jest koszt wyrobienia legitymacji. Owszem, można zrobić tak że w pdf. zrobić wzór legitymacji i każdy sobie wydrukuje i wypełni. Tylko jak to będzie wyglądało? Kto poważnie potraktuje takie stowarzyszenie gdzie legitymacje będą wydrukowane na zwykłym papierze, domową drukarką średniej jakości? A chodzi o to że ta legitymacja w przyszłości nie będzie tylko dla "szpanu" tylko będzie potrzebna choćby dla ubezpieczyciela, czy w innych miejscach gdzie miejmy nadzieję, będziemy mieć profity.
FSO- Fabryka Samochodów Odlotowych
unu

Postprzez Canaveral » 26 sty 2014, o 21:34

Panowie stówa nie stówa :) ważne że działacie/działamy :) nie ma co przystawać na marudzenia... jeśli mógłbym w czymś pomóc - pomoge i pierwszy się stowarzyszę :)
FSO hobbysta...
Canaveral
Forumowicz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do DOŁĄCZ DO NAS !!! STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW FIATA 125p !!!