Witaj ! Anonimowy

Polonez Caro 1,6 GLE 1992 r. L80

Re: Polonez Caro 1,6 GLE 1992 r. L80

Postprzez krol1313 » 2 paź 2017, o 18:40

Rafcio napisał(a):
OLO napisał(a):
Rafcio napisał(a):bo jest zasadnicza różnica pomiędzy rzadko spotykaną maską Poloneza MR 91' a maską MR 93' , która różni się tym , że posiada na sobie dysze spryskiwaczy nie każdy to dostrzeże .

Maska 91 jest całkowicie płaska i ma kratkę na wlot. Późniejsza od wąskiego ma przetłoczenia wzdłuż kończące siena kratce, a maska z szerokiego (MR93) ma przetłoczenia i nie ma kratki

O! Tu jest wczesna maska:
http://2.bp.blogspot.com/-hW-D6NPBVVI/V ... G_1000.JPG

Spróbuje Tobie wyjaśnić :)

Polonez MR 91' i MR 93' to Modele Rocznika nie istnieje termin wcześniejszy/późniejszy . Równocześnie w Modelu Rocznika 91' FSO montowało maskę płaską i z przetłoczeniem z której zrezygnowano i wrócili do niej w Modelu 93' jednak z przeniesieniem wlotu powietrza na podszybie już plastykowe.
MR 91' był produkowany również w 1993 roku , mój MR 91' jest z początku 1992 roku i posiada rzadką maskę z przetłoczeniem , bo naprawdę takich Polonezów jest nie wiele .

Na Wiki jest piękny czerwony MR 91' z maską z przetłoczeniem
https://pl.wikipedia.org/wiki/FSO_Polonez

Pozdrawiam,
Rafał

Naczytałeś się głupot z maską.
Maska taka jak w Twoim była maską przejściową, występująca w wersji MR93 z zastosowaniem szerokiego zawieszenia a jeszcze starego wnętrza.
to tyle w temacie.
- Gadanie! Przegrałem, bo pan miał szczęście!
- Szczęście? Szczęście trzeba umieć sobie zorganizować.
Poker jest sztuką oszustwa, przyjacielu. Graliśmy uczciwie: ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
krol1313
Forumowicz

Postprzez Rafcio » 2 paź 2017, o 19:16

...
Ostatnio edytowano 3 paź 2017, o 13:44 przez Rafcio, łącznie edytowano 2 razy
Rafcio
Forumowicz

Postprzez PABLO » 3 paź 2017, o 08:57

Rafcio napisał(a):
krol1313 napisał(a):Naczytałeś się głupot z maską.
Maska taka jak w Twoim była maską przejściową, występująca w wersji MR93 z zastosowaniem szerokiego zawieszenia a jeszcze starego wnętrza.
to tyle w temacie.

Pan to taki typowy Hejter ... co zrobić trzeba zgłosić Pana sugestię do Wikipedii i nanieść poprawki :idea:

Kroll ma racje.
Kolekcja : "Pojazdy MILICJI OBYWATELSKIEJ 1944-1990"
POLSKI FIAT 125p 1300 MILICJA
FSO 125p KOMBI MILICJA
MZ ES250/2 TROPHY MILICJA
MZ TS250/1 MILICJA
MZ ETZ 250 MILICJA
MZ ETZ 251e MILICJA
FSO 125 POGOTOWIE RATUNKOWE
PABLO
Forumowicz

Postprzez Rafcio » 3 paź 2017, o 15:42

PABLO napisał(a):
Kroll ma racje.

Trochę za mało żeby podyskutować ;)

Swego czasu dyskutowałem z Borysem nad używaniem terminu "Przejściówka" i wyleczył mnie z tego . Termin ten był używany potocznie a nie w dokumentacji FSO , dyskusja dotyczyła Fiata MR 74' potocznie " Przejściówka" . Używanie tego terminu to kaleczenie Historii FSO w przypadku Fiata jak i Poloneza.

Pokazałem wam Ciekawego Poloneza i posypała się fala hejtu , zamiast dyskusji . Dlaczego Mój MR 91' jest wyjątkowym odmieńcem ?

Wąskie Caro nigdy nie miało maski z przetłoczeniem...

To stwierdzenie jest prawdą , jednak MR 91' taką posiadał w krótkiej serii trudno określić ile to było egzemplarzy , czyli szeroki tor , stare podszybie ( maska z przetłoczeniem ale i wlotem powietrza na niej) , stare wnętrze i brak plastyków na progach i taki właśnie jest mój Polonez , który wyjechał tak z fabryki.

Obrazek

Czarne boczki , stara wykładzina i ten mieszek gajgi biegów , rynienka w chromie na dachu to jego znaki szczególne...

To mój ostatni post na tym Forum.
Rafcio
Forumowicz

Postprzez Marcin125p » 3 paź 2017, o 15:48

Rafcio napisał(a):Pokazałem wam Ciekawego Poloneza i posypała się fala hejtu , zamiast dyskusji . Dlaczego Mój MR 91' jest wyjątkowym odmieńcem ?

FALA HEJTU???
125p...ociech
Żeby życie miało smaczek, raz maluszek, raz kanciaczek :)
forum fiata 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat
Marcin125p
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: ORMO

Postprzez krol1313 » 3 paź 2017, o 19:03

Rafcio napisał(a):
PABLO napisał(a):
Kroll ma racje.

Trochę za mało żeby podyskutować ;)

Swego czasu dyskutowałem z Borysem nad używaniem terminu "Przejściówka" i wyleczył mnie z tego . Termin ten był używany potocznie a nie w dokumentacji FSO , dyskusja dotyczyła Fiata MR 74' potocznie " Przejściówka" . Używanie tego terminu to kaleczenie Historii FSO w przypadku Fiata jak i Poloneza.

Pokazałem wam Ciekawego Poloneza i posypała się fala hejtu , zamiast dyskusji . Dlaczego Mój MR 91' jest wyjątkowym odmieńcem ?

Wąskie Caro nigdy nie miało maski z przetłoczeniem...

To stwierdzenie jest prawdą , jednak MR 91' taką posiadał w krótkiej serii trudno określić ile to było egzemplarzy , czyli szeroki tor , stare podszybie ( maska z przetłoczeniem ale i wlotem powietrza na niej) , stare wnętrze i brak plastyków na progach i taki właśnie jest mój Polonez , który wyjechał tak z fabryki.

Obrazek

Czarne boczki , stara wykładzina i ten mieszek gajgi biegów , rynienka w chromie na dachu to jego znaki szczególne...

To mój ostatni post na tym Forum.

Drogi obywatelu.... upierasz się przy swoim a nie dasz sobie przetłumaczyć że Twoje wąskie Caro jest egzemplarzem pierwszych lat produkcji, gdzie masz nawet mieszek zmiany biegów charakterystyczny dla początków produkcji Caro ( pamiętający MR89 jak i MR86)
Potem była już gumowana harmonijka.

Twój egzemplarz po prostu miał wymienianą maskę i tyle.
To tyle co miałem Ci do powiedzenia, na drugi raz poczytaj mądre książki o FSo, zmiany w produkcji a nie ufaj wikipedyjce.
Poker jest sztuką oszustwa, przyjacielu. Graliśmy uczciwie: ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
krol1313
Forumowicz

Postprzez Mlody_ndm » 4 paź 2017, o 08:28

Marcin125p napisał(a):
Rafcio napisał(a):Pokazałem wam Ciekawego Poloneza i posypała się fala hejtu , zamiast dyskusji . Dlaczego Mój MR 91' jest wyjątkowym odmieńcem ?

FALA HEJTU???

Najwyraźniej to zjawisko zaczyna działać jak rasizm. Czarny nie ma racji i ktoś mu zwróci uwagę to jest rasistą. Biały nie ma racji i ktoś mu zwróci uwagę to jest hejterem...
Sprzęty:
'81 Polski Fiat 125p L79 WPT 1313 Edyszyn
'83 Polonez 1.5 L54
'91 Żul A11B
'99 Plusz 1.6GLI
Obrazek
forum fiata 125p fiat 125p fso 125p forum duży fiat
Mlody_ndm
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: Zbiera złom

Postprzez pleban125p » 4 paź 2017, o 14:26

Witaj.
Bardzo ładny Polonez.Kiedyś chowałem na takiego tylko z wtryskiem paliwa.
Z tego co tu widzę to strach chyba pokazać swoje auto by starzy wyjadacze nie zadziobali.
Gdzieś mam zdjęcie placu przy FSO z 1991 r listopada-plac 125p i juz Caro !
pleban125p
Forumowicz

Postprzez BORYS » 4 paź 2017, o 17:55

pleban125p napisał(a):Witaj.
Z tego co tu widzę to strach chyba pokazać swoje auto by starzy wyjadacze nie zadziobali.

matek?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
BORYS
Członek Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez krol1313 » 4 paź 2017, o 18:33

BORYS napisał(a):
pleban125p napisał(a):Witaj.

matek?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Taaaaaaa. Oczywiście że Caro stało razem z przejściówkami bo zaczęto je tłuc od 91 roku chyba od lutego lub marca ( tu weryfikacja).

A co najlepsze na innym forum jegomość co nazywa falą hejtu usilnie prosi moją osobę o opisanie i wytłumaczenie o jego Caro i uważa moją wypowiedź z 2016 roku na innym forum jako bardzo sensowną gdzie piszę to samo ale w skrócie..... A tu się obraża.

Niestety Kolega naczytał się za dużo wiki, Caro mr91 to jest model roku, gdzie został zastąpiony przez MR93 ( nazewnictwo charakteryzujące zmianę modelu teraz tzw lift) czyli od czerwca do września tzw wersje przejściowe charakteryzujące się szeroki rozstawem kół, maską z przetłoczeniem i charakterystycznym wlotem i starym podszybiem i wnętrzem. A dalej (od września 93) już pełno prawny lift czyli taborety nowa deska, nowy wlot podszybia itp. Opieram to na obserwacjach i tym co widziałem na własne oczy na Placu przy Jagiellońskiej.
Pomijam składaki niefabryczne oraz rzadkie deski rozdzielcze bez charakterystycznego przetłoczenia ( w tym i miejscu w wąskim Caro były wloty okrągłe do klimy , ale to już inna historia).
To co tu widzimy na załączonym foto jest to Polonez Caro z wczesnej partii, rocznik bodajże 92, charakterystyczny z tego względu że ma stary typ mieszka i gałki, powinien mieć gumowe chlapaki z tyłu i ma wymienianą masę od modelu późniejszego własnie z charakterystycznym wlotem na masce i przetłoczeniem.
Ze smaczków Caro MR91 to brak naklejki na słupkach CARO ( trzeba je było dokupić i nakleić we własnym zakresie) potem już były bezpłatne.
Co najlepsze ojcowe Caro z 1992 roku jakoś z maja , miało już nowy typ mieszka ( harmonijkę) ale pamiętam jak naklejał napis Caro na tylne błotniki a i miał pasy z tyłu ( ale to odrębny temat).
Idea czegoś takiego była to że montowali co mieli pod maską.
W lipcu 93 roku ( posiadam rachunek z Jagiellońskiej) gdzie ojciec odbierał caro MR93 1.5 GLE własnie z szerokim rozstawem kół, starym wnętrzem i starym podszybiem.
A we wrześniu 93 roku wuj ) posiadam rachunek także tylko że z Towarowej gdzie odebrał swojego właśnie już typowo po lifcie (w skrócie).
Na dodatek sam miałem składaka wąskiego z 1993 roku, gdzie właśnie karoseria miała zwykłą maskę charakterystyczną dla Caro wąskiego.
ps dodam że nie ma czegoś takiego jak buda szeroka a wąskie zawieszenie.
Wraz z wprowadzeniem szerokiego rozstawu kół zmieniono punkt mocowania przednich wahaczy ( stary oczywiście zostawiono). To tyle co mam do powiedzenia w temacie wąskiego Caro i maski z wlotem i przetłoczeniem.
Celowo pomijam składaki i samochody te co miały dzwon z prostego powodu.
Pozdrawiam.
krol1313
Forumowicz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NASZE INNE KULTOWE POJAZDY