Witaj ! Anonimowy

Pakistan Stajl 1.1 EFI

Re: Pakistan Stajl 1.1 EFI

Postprzez bing17 » 18 lis 2014, o 15:05

Mnie się podoba to co robisz. Ten silnik który wkładasz to jaki jest dokładnie ?
bing17
Forumowicz

Postprzez Rost » 18 lis 2014, o 19:01

Tak na szybko
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W czwartek odwiedził mnie kurier z zamówionymi na Ipartsie częściami, tj. filtr oleju Filtron do 16v, gumowa osłona wybieraka Impergom, uszczelniacz wału skrzyni biegów Corteco i uszczelniacz wybieraka o który niesamowicie się obawiałem. Czemu? Już zaczynam opowiadać. Kilka dni przed rozbiórką zadzwoniłem do InterCars, spytałem o te dwa uszczelniacze, oczywiście wszystko mięli i zamówili na poniedziałek, poszedłem tam w umówiony poniedziałek i okazało się, że uszczelniacza wybieraka nie ma i od dawna nie było... :1 Dobra, pomyślałem, że internet pewnie coś mi zaoferuje, przeszukałem wszystko i nic, null zero, nie ma. Spytałem na forum Zastavy i odpowiedziano mi, że ów uszczelniacze są dostępne we Włoszech i w Serbii :cry:
http://www.ebay.com/itm/FIAT-RITMO-REGA ... 2a45c39f8f

Szukając po numerach OEM po kilku dniach dokopałem się do tego, ze Lancia Delta 1.6 HF Turbo ma w skrzyni identyczny uszczelniacz, zaryzykowałem, zamówiłem na Ipartsie ów uszczelniacz i resztę wcześniej wymienionych gratów, teraz gdy mam go w ręku widać, ze jest niemalże identyczny jak ten z Yugo, ale czy taki sam to dowiem się jutro :)
Obrazek
A tu w przybliżeniu ów uszczelniacz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Tak, tak się nim jarałem, że żal mi było odpakować :lol:

Skrzynia już wyczyszczona, dorobione uszczelki (których UWAGA - nie było ! Skrzynia na łączeniach była wyczyszczona do perfekcji i skręcona :roll: Teraz jest poskładana na uszczelkach z przezroczystym silikonem oraz oczywiście na nowych zimmerach). Musze przyznać, że lekko się zdziwiłem, skrzynia w środku wygląda jak nówka, nawet pieczątki Zastavy na trybach się we 100% zachowały :)

revolution napisał(a):Jeśli te otwory są nawiercane a nie wytłaczane to ich istnienie nie ma większego sensu wg mnie raczej. :?:
Z jakiego fiata wytargany motor?

Redukcja masy wszędzie i zawsze.

Mlody_ndm napisał(a):Czytając ten wątek, doszedłem do wniosku że obiegowa opinia o haniebnej jakości Yugo nie jest bezpodstawna :P

Pod względem konserwacji przede wszystkim :D

marki napisał(a):Witam,
fajny Yugo, z racji tego że zdarza mi się bywać w Serbii lub Bośni miałem okazję takim pojeździć i widzieć kilka fajnych egzemplarzy. W Serbii jest to bardzo popularny samochód. Właściciel domu który obecnie wynajmujemy posiada takowy, ma również zastawę z chromowanymi zderzakami. Wrażenia z jazdy lepsze niż wygląd. Pozdrawiam i powodzenia w modach.

Dałoby radę kiedyś jakieś części przywieźć? U nich są tanie jak u nas do 126p, a tamtejsze sklepy podają ceny na Europę prawie x2 wyższe niż dla swoich :roll:

bing17 napisał(a):Mnie się podoba to co robisz. Ten silnik który wkładasz to jaki jest dokładnie ?

182.A4.000, 182.B6.000 czy coś w tym stylu, 1.6 16v podobno występowało w 3 wersjach 101-105KM i zawsze zapominam poszukać kodu :P
Do poniedziałku mam plan nim wyjechać, w piątek wkładam silnik, a w resztę weekendu, spawanie łapy silnika i ogarniecie elektryki

Bardzo dziękuję za pozytywne komentarze i zachęcam d dalszego komentowania :)

PS: Nienawidzę mojego aparatu, wszystkie jego zdjęcia są po prostu BRZYDKIE.
Obrazek
Rost
Forumowicz

Postprzez marki » 19 lis 2014, o 10:14

witam,
nie mogę Ci nic obiecać ale jak chcesz to prawdopodobnie w niedzielę będę wyjeżdżał więc jak chcesz to możesz przygotować jakąś listę(co potrzebujesz, jakiś numer katalogowy, i kwota za którą się opłaca kupić daną cześć). Ja ze swojej strony mogę po pracy podjechać do jakiegoś sklepu motoryzacyjnego i popytać, jest tam ich kilka w okolicy. Generalnie mieszkam 30minut od Belgradu więc ceny też powinny być troszkę tańsze. W sumie to widziałem po drodze jakiś szrot. Tak jak powiedziałem na wstępie nic nie obiecuję ale mogę się zorientować co i jak.
Pozdrawiam
marki
Forumowicz

Postprzez Rost » 21 lis 2014, o 00:18

Cześć, na razie niestety jestem bez kasy no i jeszcze mam 125p na głowie, ale będę cholernie wdzięczny jeśli umiałbyś popytać o komplet nowych amortyzatorów, w Polsce są w 100% niedostępne, więc chciałbym wiedzieć na jaka kwotę się przygotować ;)
Bardzo dziękuję i pozdrawiam
Obrazek
Rost
Forumowicz

Postprzez bing17 » 21 lis 2014, o 00:27

Nie wierzę, że do auta zaprojektowanego przez Fiata nie idzie dobrać amortyzatorów od innego modelu. Sprawdziłeś dobrze ich zamienność ?
bing17
Forumowicz

Postprzez Bobby » 21 lis 2014, o 00:49

Będzie to yugo nieźle zapier... znaczy się będzie szybkie :D Czy w wolnej chwili dałbyś radę podesłać lepszej jakości foty tylnej rozpórki? A co do amortyzatorów nie podejdą może z uno?

Rost napisał(a):a tamtejsze sklepy podają ceny na Europę prawie x2 wyższe niż dla swoich :roll:

Może nie tyle ceny a przesyłki są drogie. Najbardziej się opłaca pojechanie z przyczepką i z listą części a dopiero w Polsce rozsyłać dalej.

markiA będą przy okazji w motoryzacyjnym mógłbyś sprawdzić dostępność i ceny elementów blacharskich do Zastavy 101?
Bobby
Forumowicz

Postprzez Rost » 21 lis 2014, o 21:19

bing17 napisał(a):Nie wierzę, że do auta zaprojektowanego przez Fiata nie idzie dobrać amortyzatorów od innego modelu. Sprawdziłeś dobrze ich zamienność ?

Tył pasuje od fiata 127/fiorino/128/zastavy
Przód od 127/fioriono

Nigdzie nie mogę nic znaleźć w normalnych cenach

Bobby napisał(a):Będzie to yugo nieźle zapier... znaczy się będzie szybkie :D Czy w wolnej chwili dałbyś radę podesłać lepszej jakości foty tylnej rozpórki? A co do amortyzatorów nie podejdą może z uno?

Rost napisał(a):a tamtejsze sklepy podają ceny na Europę prawie x2 wyższe niż dla swoich :roll:

Może nie tyle ceny a przesyłki są drogie. Najbardziej się opłaca pojechanie z przyczepką i z listą części a dopiero w Polsce rozsyłać dalej.

markiA będą przy okazji w motoryzacyjnym mógłbyś sprawdzić dostępność i ceny elementów blacharskich do Zastavy 101?

Fot dobrej jakości w najbliższym czasie niestety nie planuję, mogę się jedynie podzielić fotami typa z serbskiego forum ;) Amory od uno niestety sa inne
http://global.shop.avala.biz/
Przesyłka kosztuje 20 euro obojętnie ile części bierzesz ;)
http://s1087.photobucket.com/user/gedor ... t=2&page=2
Obrazek
Rost
Forumowicz

Postprzez marki » 21 lis 2014, o 22:49

Rost ten sklep do którego dałeś link jest z tego co widzę 80km od miejsca w którym mieszkam, nie wiem jak będzie teraz z czasem bo jadę w poniedziałek rano z kolegą mamy tam małą robotę na 2 góra 3 dni ale pogadam z gościem który wynajmuje nam dom gdzie można się zaopatrzyć w części w dobrych cenach, on jako miejscowy i posiadacz yugo powinien wiedzieć. We wrześniu był taki mega wielki targ w mieście i można było kupić wszystko to takich zabytków bo kumplowi patrzyłem za światłami do Gaza. Sam kombinuję przywieść Fiata 125p bo widziałem kilka fajnych. Jeszcze tylko muszę się zapytać naszego spedytora jak wyglądają sprawy celne.

P.S. do tej zastawki też popytam interesują Cię nowe czy też używane. Z transportem też raczej nie było by problemu bo do końca roku muszę jeszcze wysłać do Polski 5 tirów + kontener z narzędziami więc coś by się pewnie dało upchnąć. Kurs dinara jak się wymienia w kantorach to jest 1euro=118dinarów.
Pozdrawiam
marki
Forumowicz

Postprzez bing17 » 21 lis 2014, o 22:54

Jakbyś tam widział jakąś Mediterankę trzymającą się kupy to zamawiam :)
bing17
Forumowicz

Postprzez Rost » 23 lis 2014, o 20:47

Wielkie dzięki i nie śpieszy mi się ;)

Miało być gotowe do poniedziałku ale braki w narzędziach pokrzyżowały plany :evil:
Obrazek
Obrazek
Rost
Forumowicz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NASZE INNE KULTOWE POJAZDY