Witaj ! Anonimowy

Zakup Kontrolowany INNE KLASYCZNE AUTA NIŻ 125P

Zakup Kontrolowany INNE KLASYCZNE AUTA NIŻ 125P

Postprzez Palec » 17 maja 2013, o 12:34

Ot tak sobie wczoraj pojechałem obejrzeć Poloneza ale tylko dla tego że byl kilka ulic ode mnie no i ewentualnie żeby nikt nie jeździł na darmo mogłem go looknąć
http://tablica.pl/oferta/polonez-1500-r ... 8d4ad4f5ad
Pan Dziadek chciał 2500zł po 20minutach zszedł do 2k
Pojechalem tam swoim Fiatem tak więc Pan dziadek widzial że nie przyjechalem po Poldka do katowania tylko ewentualnie żeby go kupić,zrobic tak jak Fiata i już by był następny uratowany "klasyk"
Pan Dziadek był strasznie uparty i nie można bylo się z nim dogadać, mówi do mnie że : "jak poniżej 2 tys zł to On zabiera koła".
Na co mu odpowiedziałem że
"To jest właśnie Polska że jak ktoś sprzedaje samochód to jeszcze by chciał z niego wszystkie cześci wykręcić ktore sprzeda na rynku wtórnym i że tak się nie robi bo jak się sprzedaje auto to w całości no bo np. gdyby wyjąl cale wnętrze,silnik i skrzynię to co wtedy? Za ile by mi go sprzedał ?"

Powiedział że "Jak do końca maja nie sprzedam auta to oddam na złom (stan się kwalifikuje).
No to mówię jak chłop krowie na rowie że
"Jak ma oddać na złom za 500zł to ja od niego za te 500zł go wezmę i postaram się coś jeszcze z tego auta zrobić" a Pan Dziadek
"nie! oddam na złom i nikomu nie sprzedam"
Zauwazyłem że aż się zaczerwienił ze złości, ostatecznie będac milym i uprzejmym ,kulturalnym potencjalnym kupującym pogadałem z Panem Dziadkiem żeby ochlonął trochę i pomyślal czy lepiej oddać auto pod prasę czy żeby ktoś jeszcze póki chce go uratował.

Ogóny opis auta :
Niby jeżdził nim gdzieś jeszcze kilka dni temu,podobno garażowany itd. :D ale zapalić nie chciał tylko krecił, podłoga............a z resztą cała blacharka do roboty.
W bagażniku wilgoć i MRÓWKI :D no i ogólny syf ale to wiadomo do posprzątania
Na liczniku 33tys km , według dziadka 190tys km :D
Gaz jest a jakże, ubezpieczenie do czerwca, przeglądu brak.
Przeglądu to On nie przejdzie.

To co mnie urzekło to to otwieranie bagażnika :D
Wróciły wspomnienia sprzed lat.

Napisałem mu na karteczce nr tel,także do końca maja czekam na kontakt
Jak ktoś z Was będzie zainteresowany to piszcie do mnie na PW,ja go tam brać nie muszę

P.S. Chciałem tylko dopisać że jak nie zaczniemy ludzi sprowadzać na ziemie to sami będziemy musieli zamieszkać w kosmosie :D
Dla nas (przynajmniej większości z nas) wszystkie te polskie auta z okresu PRL'u to coś więcej niż kupa blachy przetaczająca się po polskich ulicach,a dla ludzi nie związanych z nimi emocjonalnie to nadal tylko 125p czy tylko Polonez,ale zaczęli wyczuwać że można na nich przyciąć i szarpią za nasze kieszenie, uważam że to jeszcze nie ten czas, bo za dużo tych aut jest jeszcze na rynku żeby sobie ktoś pozwalal na chore ceny.
(Aha no i pisałem tam gdzie nie ominąłem Pan Dziadek jako nazwa/imię tego Pana bo nie pamiętam jak On mial na imię :) dlatego z dużej)
125p - "Kiedyś bił rekordy , teraz podbija serca"
forum fiata 125p fiat 125p forum duży fiat
Palec
Administrator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Re: Zakup Kontrolowany INNE KLASYCZNE AUTA NIŻ 125P

Postprzez Stanio » 17 maja 2013, o 16:01

Typowy 'pies ogrodnika' - sam nie będzie naprawiał i jeździł, ale sprzedać go pasjonatowi za kwotę adekwatna do stanu pojazdu i tym samym uratować klasyka też nie.. Smutne trochę.
Stanio
Forumowicz

Postprzez narkee » 18 maja 2013, o 10:40

Do huty!
Ale listwy bocze bym przytulił :)
Obecnie:
http://facebook.com/bmwe30gdynia

Ex:
Popiół - Polski Fiat 125p 1975
Aniou - Polski Fiat 125p 1975
Diabeu - Polski Fiat 125p 1981
Władysław - Polonez 1.5 SLE 1989
Generał Pe - FSO 125p 1990
Gnida - Polonez Caro Plus 1997 MR89
narkee
Forumowicz

Postprzez hrumek » 27 cze 2013, o 19:36

stoi za 1200
a co do ceny starych samochodów, są warte tyle za ile znajdzie się kupiec. ;)
hrumek

Postprzez mardom89 » 27 cze 2013, o 19:42

hrumek napisał(a):stoi za 1200
a co do ceny starych samochodów, są warte tyle za ile znajdzie się kupiec. ;)

Jasne że tak, ale nie oszukujmy się, po pierwsze wiekszosc z nas pamieta czasy jak porządne auta (fiaty, polonezy itp.) kupowało się za grosze - ale to moge jeszcze jakos przeżyć że są coraz droższe - tylko żeby cena była adekwatna do stanu :D bo, po drugie, wszyscy wiemy ile kosztuje porządny remont takiego auta ;) a powie takiemu dziadowi wnusio ze poldżery to juz po 6-10 tyś na alledrogo stojo, to za trupa trzeba wziac przynajmniej połowe :twisted: Internet to dobrodziejstwo, ale i paskudna zaraza :| Ale nie o tym ten temat, żeby marudzic na rynek, także z mojej strony koniec offtopowania ;)
FSO Polonez C 83' L54 1500OHV"Władek"
Niewiadów N126e 84'
FSO 125p 88' L87 1.6 GSi "Kulfon"
FSO Polonez ATU 98' 74e 1.6 GSi"Sylweriusz"
forum fiat 125p forum fso 125p klub 125p
mardom89
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez Poprostupolski » 27 cze 2013, o 20:00

Tak Mardom, jakiś czas temu u mnie w mieście dziadek nosił się ze sprzedażą mercedesa z 76 roku, wypieszczony, wypucowany, cały czas w garażu, chyba z 3 tysie chciał, a że za bardzo się nie reklamował to nie sprzedał. Powiedział mi o tym ojciec dziewczyny i aż się zainteresowałem, nawet przez myśl mi przeszło że może fiata sprzedam :lol: Następnego dnia od "teścia" dowiedziałem się że widocznie porozmawiał z wnuczkiem albo poczytał anonse bo chce juz "ciut" więcej :lol:
Nikt nie mówił że będzie lekko.
Poprostupolski
Forumowicz

Postprzez hrumek » 27 cze 2013, o 20:49

mardom znajdź Citroena BL 11 do remontu poniżej powiedzmy 10000zł albo choć M-20 w stanie agonalnym w cenie średniej miesięcznej pensji. ;)
Czasy tanich "klasyków" bezpowrotnie mijają, dużymi krokami przychodzi na nie moda, na styl życia i sposób spędzania wolnego czasu.
Zdarzają sie jeszcze okazje, ale pamietajcie o tzw." wnuczkach" lub sąsiadach, oni zawsze pomogą oświecić.
hrumek

Postprzez lendus » 31 paź 2013, o 19:02

Komuno wróć... syrenki, fiaty, polonezy. Chociaż przy dzisiejszych cenach benzyny wszystkie pewnie chodziłyby na lpg ;)
lendus
Forumowicz

Postprzez bruns » 31 paź 2013, o 19:09

lendus napisał(a):Komuno wróć... syrenki, fiaty, polonezy. Chociaż przy dzisiejszych cenach benzyny wszystkie pewnie chodziłyby na lpg ;)

Taak , a w szczególności Syrenki na LPG .
Na pytania techniczne dotyczące 125p odpowiadam wyłącznie na forum .
bruns
Forumowicz

Postprzez Pendulum » 19 lis 2013, o 22:52

a to Ci nowosc syrenka na LPG :D
Tu były linki reklamowe :P
Pendulum
Forumowicz

Następna strona

Powrót do NASZE INNE KULTOWE POJAZDY