Witaj ! Anonimowy

Felgi, opony- jak się pozbyć resztek klocków Fomar.

Części, warsztaty, materiały eksploatacyjne, kosmetyki.

Felgi, opony- jak się pozbyć resztek klocków Fomar.

Postprzez arnold » 9 maja 2012, o 13:00

Kto ma jakieś pozytywne doświadczenia z różnymi środkami, zarówno drogimi jak i tanimi które urywają cztery litery może się podzielić. Najlepiej gdy linki byłyby dawane bezpośrednio do stron producenta, a nie ofert sklepów (z wyjątkiem gdy nigdzie indziej tego nie ma, lub sklep daje okazyjne ceny i jest sprawdzony). Proszę też nie dawać adresów konkretnych aukcji na Alledrogo ponieważ wygasają, lepiej dać link do rekordów wyszukiwarki.

No i proszę o konkrety, recenzje i wrażenia z użycia, i nie prowadzenie rozdmuchanych dyskusji.
Obrazek

Chętnie pomogę kolegom w sprawach mechanicznych.
forum fiat 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat forum polski fiat 125p
arnold
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: Król Spamu!

Re: Felgi, opony- jak się pozbyć resztek klocków Fomar.

Postprzez saintmc » 9 maja 2012, o 13:16

hehe,
tak się składa że siedzę w tym temacie bardzo mocno (Palec może potwierdzić).

Do usuwania "Brake Dust" najlepszy środek jakiego używałem to Cquartz IronX. Do tanich nie należy ale miażdży.
Później odpowiedni szampon (czy felgi stalowe, aluminiowe: malowane czy polerowane) i ew glinka lakiernicza.

Są też tańsze odpowiedniki ale o nich w przyszłości:)
Obrazek
saintmc
Forumowicz

Postprzez Palec » 9 maja 2012, o 13:36

saintmc napisał(a):hehe,
tak się składa że siedzę w tym temacie bardzo mocno (Palec może potwierdzić).

Do usuwania "Brake Dust" najlepszy środek jakiego używałem to Cquartz IronX. Do tanich nie należy ale miażdży.
Później odpowiedni szampon (czy felgi stalowe, aluminiowe: malowane czy polerowane) i ew glinka lakiernicza.

Są też tańsze odpowiedniki ale o nich w przyszłości:)

Tylko czekałem aż się uaktywnisz :)
Daj Arnoldowi pozakładać wszystkie wątki i pisz chłopie o tych środkach bo moje auto po wizycie u Was jakoś tak odmłodniało :)
Na razie lakier nie schodzi, opony nie parcieją, plastiki nie są przepalone więc polecam te środki do pielęgnacji aut.
:) :) :) :) :) :) :) :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Przepraszam za offtop i żeby nie było do czyszczenia brudu po klockach hamulcowych polecam brake dust :P

Marcin napisz kolegom jak działają Wasze środki a jak np pasta K2 bo masz w tym temacie sporą wiedzę popartą doświadczeniami na różnego rodzaju materiałach.
Żeby już nikt sobie nie niszczył powłoki lakierniczej itp.No ale to wszystko w odpowiednich działach.

Ja się już nie wypowiadam bo się nie znam :P
125p - "Kiedyś bił rekordy , teraz podbija serca"
forum fiata 125p fiat 125p forum duży fiat
Palec
Administrator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez AutoSzyHa » 9 maja 2012, o 17:15

Witam.

Oczywiście polecam czernidło do opon Formula 1 Black Gold. Jak dla mnie to rewelacja! Opony robią się jak nowe nawet gdy maja po 20-30 lat, ludzie pytają skąd wziałem nowe opony do Warszawy z 1970roku !! :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam
Tomek
AutoSzyHa
Forumowicz

Powrót do Polecane