Witaj ! Anonimowy

Przeróbka pływaka z poloneza do fiata

Przeróbka pływaka z poloneza do fiata

Postprzez Junak » 18 cze 2015, o 19:14

W związku z tym że pływaki polonezowskie działają na odwrót, a ja potrzebowałem dorobić powrót paliwa postanowiłem spróbować jeden przerobić, jest to możliwe, działa po takiej przeróbce poprawnie. Poniżej opiszę jak to zrobić ze zdjęciami.
zaczynamy od odcięcia kabli idących do styków:
Obrazek
następnie odginamy blaszkę w tylnej części obudowy:
Obrazek
delikatnie ściągamy ten plastik w którym jest rezystor:
Obrazek
teraz zajmiemy się samym rezystorem, delikatnie podcinamy miejsca w których jest zgrzana płytka z nawiniętym drutem oporowym do obudowy na zdjęciu miejsca zaznaczone czerwonym kółkiem:
Obrazek
po delikatnym usunięciu zgrzewów (należy uważać żeby nie uszkodzić drucika) wyciągamy rezystor:
Obrazek
następnie wkładamy go w odwrotnym położeniu w obudowę i delikatnie zgrzewamy lutownicą podobnie jak był wcześniej.
Po wykonaniu tych czynności możemy przystąpić do składania naszego czujnika. Delikatnie zakładamy obudowę na swoje miejsce patrząc żeby oś pływaka trafiła do otworu w którym się znajdowała. Ja proponuje także wyczyścić styki drobnym papierkiem ściernym żeby wskaźnik prawidłowo działał.
Obrazek
po założeniu obudowy, zaginamy blaszkę żeby nam ona nie spadła i lutujemy przewody do tych samych końcówek co były wcześniej, po takiej przeróbce będziemy musieli jeden przewód ten idący do wskaźnika przedłużyć lub skrócić, w zależności od tego jaką przeróbke wykonywaliśmy, czy z poloneza do 125p czy na odwrót. Do przedłużenia można użyć zwykłego przewodu miedzianego o grubości np 0.75mm2.
Obrazek
Junak
Forumowicz

Re: Przeróbka pływaka z poloneza do fiata

Postprzez Marcin125p » 18 cze 2015, o 19:20

A nie łatwiej było wymienić wskaźnik poziomu paliwa? ;)
125p...ociech
Żeby życie miało smaczek, raz maluszek, raz kanciaczek :)
forum fiata 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat
Marcin125p
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: ORMO

Postprzez Junak » 18 cze 2015, o 19:39

wskaźnik musiałbym dokupić a to są kolejne koszty, dwa mam jeszcze plombę na liczniku i szkoda mi było ją zrywać. No i taka przeróbka na pewno trwa tyle samo co i zmiana wskaźnika w zegarach. Każdy zrobi jak będzie chciał ja tylko pokazałem że się da i to przerobić :mrgreen:
Junak
Forumowicz

Postprzez arnold » 18 cze 2015, o 19:50

Tak myślałem że wymieniłeś potencjometr, a sprawdzałeś czy ten pływak działa na odwrót? Bo w tym roczniku (tj po 84) był nowy typ wskaźnika paliwa (tj, czujnik i wskaźnik).

Z tego co mi się wydawało to nie jest problem w tym że działa na odwrót tylko jest inny zakres (stary wskaźnik fiatowski pokazuje full, mimo że nowy typ pływaka jest na niepełnym) ale zasada działania jest taka sama, a nie odwrotna
Obrazek

Chętnie pomogę kolegom w sprawach mechanicznych.
forum fiat 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat forum polski fiat 125p
arnold
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: Król Spamu!

Postprzez Junak » 18 cze 2015, o 19:56

zakres się zgadza, tylko wskazywał odwrotnie, na pełnym pokazywał jako pusty a na pustym jako pełny i świeciła kontrolka, wychodzi na to że u mnie jest stary typ wskaźnika bo nawet jak miałem wyjęte oba to było widać że potencjometr jest odwrotnie. Teraz wszystko działa jak należy
Junak
Forumowicz

Powrót do ELEKTRYKA