Witaj ! Anonimowy

Wymiana lamp przednich wraz z zarowkami 125p 1973r

Re: Wymiana lamp przednich wraz z zarowkami 125p 1973r

Postprzez BORYS » 17 mar 2015, o 14:50

Na ten czas producent nie przewidywal awaryjnych. Niektore wersje eksportowe byly dodatkowo wyposazane we wlacznik, skoro nie mozesz zlokalizowac takowego to zapewne oznacza iz Twoj okaz nie mial lub ktos zdemontowal wlacznik.

Poka foty tego Twojego auta, wnetrze cale, deska, pod deska tam gdzie ssanie, tapicerki, tabliczke znamionowa itd :)
BORYS
Forumowicz

Postprzez ppfso » 17 mar 2015, o 15:06

Wersje exportowe ,miały w okolicach cięgna ssania,wyciągany włącznik awaryjnych, a z tymi konektorami i kostkami lamp , najpierw oceń ich stan ,jeśli nie są skorodowane, czy popękane to zostaw ori, one są porządne ,i dobrze zaprasowane, może wystarczy je tylko podoginac ,żeby ciasno się nasuwały ,i będzie ok, ja tez mam zamontowany przekaźnik do świateł mijania, bo tak jak napisał kol.Obi, ta instalacja się o niego prosi, chociaż ,jeżdżę na R2,
ale muszę w pierw wyjechać z garażu wyjąć zegary i to opisać na pewniaka, ale generalnie z wyłącznika na przekaźnik ,a prądowy ze skrzynki ten który idzie z alternatora ,ale to muszę jeszcze sprawdzić ;) niestety nasz kochany Arnoldzik tak wrzucił schematy na forum, że nie mogę ich powiększyć, ani zapisać :)
forum fiata 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat
ppfso
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez skok22 » 17 mar 2015, o 15:12

Chetnie wstawilbym fotki , ale niestety nie moge tego ogarnac na telefonie .Probowalem wedlug istrukcji z innego dzialu , poprzez fotosika , ale kaza mi adobe flash instalowac na kom. i tak utknalem z fotkami :( Bylem dzisiaj zrobic TUV do pochlaniacza , a gosc do mnie awaryjne prosze ... i DUPA . Nie mam TUV-u i nie bede mial, bez awaryjnych.
skok22
Forumowicz

Postprzez skok22 » 17 mar 2015, o 15:37

Mam po lewej stronie wlacznikow swiatel , wycieraczek i dmuchawy - bialy wyciagany wlacznik i nie wiem do czego sluzy. Mozna go pociagnac dwa razy , dwa stopnie do siebie i dwa z powrotem .Jesli to ten , to i tak nie dziala :(
P.S. ppfso bardzo bym prosil o fotosy , jak juz bedziesz to mial na wierzchu :) to zdecydowanie pomoglo by mi w montarzu , bo nie widzialem tego na oczy :)
Dzieki
skok22
Forumowicz

Postprzez skok22 » 18 mar 2015, o 02:53

Wyczytalem w necie , ze wedlug polskiego prawa , jezeli auto bylo zarejstrowane, po raz pierwszy 1973, Nie mam obowiazku posiadania swiatel awaryjnych. Czy to aktualne? Czy ktos sie orientuje ,jak jest w niemczech, w unii europejskiej?Moze poprostu trafilem na jakiegos ,niedinformowanego typa i mnie gnebi. Nigdzie nie moge sie doszukac? Nie wiem czy bede musial dorabiac awaryjne.
P.S. Chyba dzisiaj nie pospie :(
pozdrawiam
skok22
Forumowicz

Postprzez arnold » 18 mar 2015, o 08:52

Na zachodzie chyba było wcześniej.
Obrazek

Chętnie pomogę kolegom w sprawach mechanicznych.
forum fiat 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat forum polski fiat 125p
arnold
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: Król Spamu!

Postprzez BORYS » 18 mar 2015, o 09:17

skok22 napisał(a):Wyczytalem w necie , ze wedlug polskiego prawa , jezeli auto bylo zarejstrowane, po raz pierwszy 1973, Nie mam obowiazku posiadania swiatel awaryjnych. Czy to aktualne? Czy ktos sie orientuje ,jak jest w niemczech, w unii europejskiej?Moze poprostu trafilem na jakiegos ,niedinformowanego typa i mnie gnebi. Nigdzie nie moge sie doszukac? Nie wiem czy bede musial dorabiac awaryjne.
P.S. Chyba dzisiaj nie pospie :(
pozdrawiam

Panie kochany, nie ma lekko.

Wedlug mnie (a nie jestem zadnym autorytetem i moge sie mylic) to jest tak ze swiatla awaryjne nie byly obowiazkowym wyposazeniem w tamtym czasie. Mieszkam w Luksemburgu i tutaj rejestruje swoje Fiaty i jeszcze nikt sie nie przyczepil o brak awaryjnych w aucie w ktorym ich fabrycznie nie bylo.

No wlasnie, ale to w Luksemburgu. Jakie sa przepisy w Niemczech - tego tak dokladnie nie wiem ale podpytam kolegow mieszkajacych w helmutowie.

Generalnie nie mozesz sie powolywac na przepisy Unii Europejskiej bo kazdy kraj sobie sam ustala jakie sa u niego przepisy, pamietaj ze to co bylo w PL dozwolone czy tam wymagane w 1973 nie ma nic wspolnego z Unia :)

Ja, na ten przyklad, mialem tu w Luksie niezle przygody z rejestrowaniem mojej Montany z 1989 roku, pan diagnosta zerknal ze z tylu sa tylko dwie pary pasow bezpieczenstwa wiec uznal ze samochod nie moze byc zarejestrowany jako 5 osobowy a jedynie 4. Twierdzi ze wtedy byl wymog pasow i koniec, nie pogadasz. Powolywal sie wlasnie na przepisy unijne to mu powiedzialem zeby sie puknal w czolo bo auto przyprowadzone jest z Francji gdzie bylo zarejestrowane jako 5 osobowe a Francja przeciez od ladnych paru lat jest w tej Unii. Malo tego, mam jeszcze Fiata 1990 z UK gdzie tez sa tylko pasy dla czterech osob a byl on tam zarjestrowany na 5. Diagnosta sie poplul i wycofal z zaslaniania przepisami unijnymi i powiedzial " ale u nas w Luksemburgu bylo tak i chu..".

No nie pogadasz :)

Dam znac jak sie czegos dowiem. W najgorszym wypadku po prostu zrob te awaryjne sam lub oddaj jakiemus elektrykowi zeby to ogarnal i wtedy pojedziesz raz jeszcze na przeglad.
BORYS
Forumowicz

Poprzednia strona

Powrót do ELEKTRYKA