Witaj ! Anonimowy

Zegary (liczniki) - schemat

Zegary (liczniki) - schemat

Postprzez IMPORT » 23 lut 2012, o 07:54

beny
PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 2:07 am Temat postu: Zegary (liczniki) - schemat
Jak wiecie chociazby z mojego tematu, albo pytan na naszym warsztacie, wstawiam u siebie deche z Poldzisława z zegarami wlacznie, w zwiazku z czym (bo nikt nie posiadal takowego) bylem zmuszony opracowac samemu
schemat zegarow/licznikow:

Obrazek

Widok wtyczek od tylu, tzn. po odwroceniu zegarow plytka z zaroweczkami do siebie,
Cyferki w tym duzym prostokacie na kartce u gory i w tym podluznym pasku na dole to odpowiadajace kabelkom kontrolki (tu widok juz od przodu, tak jak sie patrzy zza kierownicy - gora oczywiscie z Duzego Fiata, dol z Borewicza)
Nieopisana wtyczka 1 z DF-a jest pusta (nie ma tam zadnego kabla), natomiast w Poldku puste sa 3 pola, ale:
po prawej na gorze we wtyczce 8-pinowej, tej z prawej, jest wtyk od czujnika cisnienia oleju, nie zaznaczylem, bo nie wiem, czy sie przyda.

WLASNIE - WIE KTOS, CZY W FIACIE JEST TAKI KABEL Question CZUJNIK CISNIENIA OLEJU POSZUKIWANY Exclamation

i dalej:
wtyk tak samo umiejscowiony, tzn. po prawej u gory, ale we wtyczce 6-pinowej, pod obrotomierzem - to ta pierwsza z lewej, patrzac wciaz na tyl zegarow - MUSI zostac wolny Exclamation Za cholercie nie wiem, do czego sluzy, ale przylozenie do niego napiecia powoduje zwarcie Exclamation Natomiast wtyk po lewej na dole sluzy do podpiecia kabelka niebieskiego z bialymi paskami (poprzecznymi, nie wzdluz - wyroznia sie na tle innych) - nie pamietam, do czego byl podpiety w licznikach Fiatowych, ale bez niego wskazniki wariuja (migaja kontrolki: oleju, ssania, recznego, wskaznik paliwa i obrotomierz). Nie udalo mi sie jedynie rozkminic, jak podlaczyc kontrolke akumulatora - sa na nia przeznaczone 2 miejsca w nowych zegarach, ale kombinacje z podpinaniem roznych kabli nie przyniosly rezultatow.

SPRAWDZONE u mnie, DZIALA

Moze sie przydac, nie tylko przy przekladaniu zegarow, przy kazdej zabawie z licznikami. Mam nadzieje, ze opisalem wszystko tak łopatologicznie, ze dziecko z podstawowki poradziloby sobie z podlaczeniem.

Jak sie wypowiecie na temat tego czujnika oleju, Jastrzab bedzie mogl przykleic ten temat

.
JaSTRZaB
PostWysłany: Nie Mar 29, 2009 11:24 am Temat postu:
Pochwała !!! Temat podwieszam !~

.
Olo
PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 10:02 pm Temat postu:
W polonezie Jest wskaźnik w zegarach a w silniku jest trójnik gdzie częśc oleju idzie na czujnik kontrolki a częśc na czujnik ciśnienia.

Obrazek

Rysunek 2.55
CZUJNIK CIŚNIENIA OLEJU
1 — czujnik niedostatecznego ciśnienia oleju
sterujący lampką sygnalizacyjną. 2 — czujnik
ciśnienia oleju sterujący wskaźnikiem
ciśnienia oleju. 3 — śruba mocowania
łącznika. 4 — łącznik czujnika ciśnienia oleju[/b]
IMPORT
Forumowicz

Ranga: Najmądrzejszy

Powrót do ELEKTRYKA