Witaj ! Anonimowy

Reflektory dodatkowe. Przeciwmgłowe, dalekosiężne.

Re: Reflektory dodatkowe. Przeciwmgłowe, dalekosiężne.

Postprzez krol1313 » 22 lut 2017, o 18:43

Marold napisał(a):No to jak to wyglada w koncu xD !? lepiej miec w przelaczniku bezpiecznik 5A ? te kolejne 5zl odżałuje jak bedzie trzeba, a pożaru to bym wolał uniknąć xD

Więc zrób zgodnie ze sztuką tak jak pokazuje schemat.
A jak nie wiesz to oddaj to fachowca bo widać nie masz o tym zielonego pojęcia.
- Gadanie! Przegrałem, bo pan miał szczęście!
- Szczęście? Szczęście trzeba umieć sobie zorganizować.
Poker jest sztuką oszustwa, przyjacielu. Graliśmy uczciwie: ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
krol1313
Forumowicz

Postprzez Marold » 22 lut 2017, o 18:54

Dlatego pytam tutaj zorientowane osoby w temacie, a samego podłaczania sie nie bede i tak podejmował osobiście chodzi jedynie o dobranie elementu ... Jezeli ktos jest wstanie dac mi jednoznaczną odpowiedź, a nie jedynie traktować mnie z góry jakbym zamierzał wysadzić sie w powietrze to bede wdzięczny. W pierwszym moim poscie tego tematu napisalem, że nie mam za duzego pojecia w tej kwestii.
Marold
Forumowicz

Postprzez arnold » 22 lut 2017, o 20:14

W przypadku przekaźnika pomijalne jest jaką wytrzymałość ma przełącznik, bo sterowanie przekaźnikiem wymaga małej mocy. Nie ma tutaj filozofii. Bezpiecznik przed wyłącznikiem jest tylko po to gdyby kabel miał dotknąć do masy.
Obrazek

Chętnie pomogę kolegom w sprawach mechanicznych.
forum fiat 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat forum polski fiat 125p
arnold
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: Król Spamu!

Postprzez Marold » 24 lut 2017, o 12:41

No to czyli wszystko mi zagra w takim ukladzie jak jest na schemacie tylko z takim przelacznikiem na cięgło o wytrzymalosci pradowej 5A, ale bez wbudowanego bezpiecznika. Oczywiscie tego bezpiecznika ze schematu tego "przed" akumulatorem nie pomijam i on tam bedzie, a wiec w razie jakieja sytuacji opisanej jak powyzej, bedzie zabezpieczenie w ukladzie :) Dobra to w takim razie juz chyba wszystko wiem i na szczescie nie popelnilem bledu przy zamawianiu przelacznika na cięgło, własciwie wychodzi na to ze juz pare postow temu wszystko bylo jasne xD Dzieki za pomoc i pozdrawiam wszystkich :)
Marold
Forumowicz

Postprzez arnold » 24 lut 2017, o 15:47

W przypadku przekaźnika ta wytrzymałość jest pomijalna. Cewka w przekaźniku nie pobiera takich prądów. 12v x 5 A równa się 60 W mocy. A cewka przekaźnika ma że 1, może 1,5 W

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przeka%C5%BAnik

Wg. schematu to są dwa obwody elektryczne. Sterujący z włącznikiem i zasilający od akumulatora do świateł. Po prostu zrób tak jak na schemacie. Bezpieczniki są po to żeby przetarty kabel, lub odłączony dotykając do masy spalił tylko zabezpieczenie, a nie całą instalację.
Obrazek

Chętnie pomogę kolegom w sprawach mechanicznych.
forum fiat 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat forum polski fiat 125p
arnold
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: Król Spamu!

Postprzez Marold » 7 mar 2017, o 23:53

Będzie zgodnie ze schematem tylko przełącznik na ciągiełko :) dzięki jeszcze raz za zaangażowanie tematem ;)
Marold
Forumowicz

Poprzednia strona

Powrót do ELEKTRYKA