Witaj ! Anonimowy

Jaka powinna być moc iskry.

Jaka powinna być moc iskry.

Postprzez emilek683 » 30 gru 2020, o 07:21

Witam panowie, piszę w takiej sprawie, że kupiłem sobie taki oto tester mocy iskry. https://allegro.pl/oferta/tester-cewki- ... 4f69ac7020
I jestem ciekaw jaka powinna być dobra iskra w fiacie. Może ktoś wie.
emilek683
Forumowicz

Re: Jaka powinna być moc iskry.

Postprzez arnold » 30 gru 2020, o 10:47

60 złotych zmarnowane, równie dobrze można odsuwać przewód WN z jakimś gwoździem lub elektrodą środkową świecy od masy i patrzeć przy jakiej odległości przestanie iskra przeskakiwać.

Chcesz zmierzyć napięcie, to najlepszy jest oscyloskop z cęgami indukcyjnymi i te 60 złotych dać za usługę komuś kto takie coś posiada, ale przy pojazdach osobowych raczej niespotykane.
Obrazek

Chętnie pomogę kolegom w sprawach mechanicznych.
forum fiat 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat forum polski fiat 125p
arnold
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: Król Spamu!

Postprzez emilek683 » 30 gru 2020, o 13:17

Ja to kupiłem za monety allegro bo musiałem wykorzystać i dałem mniej, ale mniejsza o to. Pytałem czy może ktoś wie jaką moc powinna mieć dobra iskra w fiacie. Wszystko u mnie w porządku, tak z ciekawości pytam.
emilek683
Forumowicz

Postprzez arnold » 30 gru 2020, o 14:28

Szczerze że jak się uprzesz to dojdziesz do centymetra szpary na tym. W książkach jest opis urządzenia gdzie sprawdza się świecę pod ciśnieniem i kontroluje się na takim czymś wyładowanie cewki (obserwowanie jak długa może być iskra). (Literaturę znajdziesz tutaj na forum)
Ale widz polega na tym że im łatwiej przeskakuje iskra (świeca w cylindrze lub nie, odpowiednia przerwa na świecy, dobre przewody zapłonowe, dobre styki, silnik na gaz lub nie, wysokie ciśnienie sprężania, np silnik o wysokim stopniu sprężania lub turbo) to tym mniejsze jest napięcie wyładowania na cewce.
I co z tego że cewka wyładuje się z 30 kV jak przy dobrym zapłonie masz 5kV? Im dłużej cewki pracują na wysokim napięciu tym szybciej padają.
Mam elektroniczny przyrząd do kontroli napięcia wyładowania cewki i w moim simsonie jest około 4 kV. Jest to tak małe napięcie że indukcja nie jest w stanie wzbudzić lampy stroboskopowej i muszę wkładać coś pomiędzy świecę, a fajkę żeby zwiększyć napięcie wyładowania i żeby lampa zaczęła migać.

A w urządzeniu masz jakąś tabelkę co znaczy co?
Obrazek

Chętnie pomogę kolegom w sprawach mechanicznych.
forum fiat 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat forum polski fiat 125p
arnold
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: Król Spamu!

Powrót do ELEKTRYKA