Witaj ! Anonimowy

fiaty malowane w 2 kolorach

we wspólpracy z www.fiat125p.pl

fiaty malowane w 2 kolorach

Postprzez IMPORT » 28 lut 2012, o 11:42

bred
PostWysłany: Pią Lut 03, 2012 11:47 am Temat postu: fiaty malowane w 2 kolorach
witam
wpadła mi w ręce książka o starych polskich autach
znalazłem w niej zdjęcie fiata malowanego na dwa kolory

sceneria jakby z fabryki, fiaty bez tablic - jakby nowe

co o tym sądzicie?

.
arnold
PostWysłany: Pią Lut 03, 2012 12:29 pm Temat postu:
Było o tym, tylko teraz nie wiem czy w Nadwoziu czy Stylingu, to jakaś taksówka dla krajów Płn. Afryki czy coś tam.

.
grandam
PostWysłany: Pią Lut 03, 2012 3:20 pm Temat postu:
Kiedyś obiło mi się o uszy, że czarne z żółtym dachem służyły jako taksówki w Indiach(chociaż na 100% pewien nie jestem, czy dobrze pamiętam). Były jeszcze białe z czarnym dachem, które jeździły jako taxi w Egipcie, ale z polski wyjeżdżały w kontenerach i były montowane w Egipcie pod marką Nasr.

.
Fiodor
PostWysłany: Wto Lut 21, 2012 7:25 pm Temat postu:
Moja wypowiedź skopiowana z innego tematu (również chodziło o tego fiata)

Cytat:
Więc tak, jeśli chodzi o Fiata z żółtym dachem. Były produkowane tylko czarne z żółtym dachem lub ciemna wiśnia/bordo z żółtym dachem. Początkowo klepali czarne, później drugą wersje. Była to wersja eksportowa na Kolumbię, jako taksówki. Oprócz lakieru, auto trochę różniło się od zwykłego kanta. Miało silnik 1500 z płaskimi tłokami (odprężony) przystosowany do benzyny 78 oktanów (niebieskiej), stały wentylator (bez elektromagnesu), przewody paliwowe w oplocie, dodatkowy filtr powietrza. Generalnie wszystko, co pozwalało na lepsze chłodzenie i eksploatacje w tropikach.
IMPORT
Forumowicz

Ranga: Najmądrzejszy

Powrót do Historia, Fakty, Dane techniczne