Witaj ! Anonimowy

FSO 1500 87r.

Re: FSO 1500 87r.

Postprzez wooojtasss » 25 mar 2018, o 20:43

@krol1313 - korbki mam, dostałem razem z całą masą gratów. Widocznie dziadeczek miał kaprys i przekręcił na te starszego typu. Później podejmę decyzję czy zostawię te, które były w oryginale czy zamontuje te nówki, które kupiłem.
wooojtasss
Forumowicz

Postprzez wooojtasss » 25 mar 2018, o 20:45

labik napisał(a):Nowe parapety i nowe kasety drzwi. Brawo. Dadzą super efekt.

Też mi się tak wydawało, dlatego postanowiłem zainwestować, a niestety nie jest to mały wydatek... No ale decydując się na nowy lakier chce mieć wszystko jak najlepiej dopracowane.
wooojtasss
Forumowicz

Postprzez wooojtasss » 25 mar 2018, o 21:34

Po dzisiejszym dniu kilka zmian w postępach.

- buda przygotowana pod ekipę blacharz + lakiernik. Ściągnięte parapety, deska rozdzielcza, konsola, półki, cała wykładzina, plus pierdoły, które zostały typu zamek bagażnika czy dysze spryskiwaczy. Zostały tylko kable i podsufitka, ale to już zostaje. Wyszliśmy z założenia, że kabli lepiej nie ruszać, tym bardziej, że wszystko działało przed rozbiorem, podsufitka natomiast dobrze ułożona, cała, bez dziur - zostaje na swoim miejscu. Lakiernik prowadzi również auto detailing i obiecał zaopiekować się podsufitką jak własną za co chylę czoła szczególnie nisko 8-) Podłoga w mojej opinii super.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

- wykładzina wygląda na całą, tylko nigdy nie była pewnie czyszczona ani konserwowana. Wypierzemy i powinno być OK.

Obrazek

- na liczniku był przebieg ponad 90 tysięcy kilometrów, przy ściąganiu skrzyni, na której była oryginalna plomba fso pomału już domyślaliśmy się, że za licznikiem zastaniemy podobną niespodziankę i tak też było. Plomba widoczna na zdjęciach a więc i przebieg uznaję za oryginalny.

Obrazek
Obrazek

- czwartek laweta pod garaż i lecimy na lakiernie, skąd też wrzucę kilka foto z przygotowań oraz samego malowania. Planowany odbiór bolidu na koniec kwietnia.
wooojtasss
Forumowicz

Postprzez labik » 29 mar 2018, o 08:53

Odkrec kolumnę kierownicy i wywal przednia instalację bo Ci ją zamalują. Strasznie to będzie wyglądać i nie doczyscisz.
Fiat 125p - Każdy chce go mieć, wielu może go nabyć, nie wielu ma takiego jakiego chce, garstka może się nimi cieszyć ... kochają go tacy jak ja.
labik
Forumowicz

Postprzez wooojtasss » 31 mar 2018, o 09:24

labik napisał(a):Odkrec kolumnę kierownicy i wywal przednia instalację bo Ci ją zamalują. Strasznie to będzie wyglądać i nie doczyscisz.

Zostało tak jak jest, dadzą sobie radę.
wooojtasss
Forumowicz

Postprzez wooojtasss » 31 mar 2018, o 09:55

No i pojechał do ekipy blach-lak.

Obrazek
Obrazek

Z nowości, nabyłem felgi

Obrazek

Oraz na stan wleciały nowe laczki, Barum Bravuris 185/55/r14.

Obrazek

Z kolejnych części też trochę przybyło, dalej szukam kilku najważniejszych.

Obrazek
Obrazek

A na przyszły tydzień, po świętach, mam prawdziwą bombę :) Dam znać!
wooojtasss
Forumowicz

Postprzez maciejowski » 31 mar 2018, o 10:11

Dobrze się zapowiadało, a tu jednak będzie rymont, nie remont i jeszcze to cygańskie koło na dokładkę. :roll:
maciejowski
Maruda

Postprzez wooojtasss » 31 mar 2018, o 10:27

maciejowski napisał(a):Dobrze się zapowiadało, a tu jednak będzie rymont, nie remont i jeszcze to cygańskie koło na dokładkę. :roll:

Hehe tak czułem, że zaraz się zacznie, że nie w oryginale :) Dalej dobrze się zapowiada, ja nic nie mówiłem, że on będzie w 100 % oryginalny... A te "cygańskie koło" jak je nazywasz, jest jedną z opcji. Oryginalne też są, przełożyć to moment.

Poza tymi kółkami, nie planuje żadnych innych mocniejszych modyfikacji. Finalnie, to ja mam się czuć dobrze w tym aucie, bez względu na to czy on będzie 100% ori, czy jednak będę miał inną wizję i nie będzie.
wooojtasss
Forumowicz

Postprzez krol1313 » 31 mar 2018, o 15:49

Nie Obywatelu, cygańskie felgi itp , wieśniaczysz 125p.
Taki obskurne felgi były modne 15 lat temu.
Szkoda bo zapowiadało się fajnie a wszysło h.d. i kamieni kupa.
Wielka szkoda.
- Gadanie! Przegrałem, bo pan miał szczęście!
- Szczęście? Szczęście trzeba umieć sobie zorganizować.
Poker jest sztuką oszustwa, przyjacielu. Graliśmy uczciwie: ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
krol1313
Forumowicz

Postprzez wooojtasss » 31 mar 2018, o 16:08

krol1313 napisał(a):Nie Obywatelu, cygańskie felgi itp , wieśniaczysz 125p.
Taki obskurne felgi były modne 15 lat temu.
Szkoda bo zapowiadało się fajnie a wszysło h.d. i kamieni kupa.
Wielka szkoda.

Obskurne felgi? Wiesniaczysz 125p? Mocno cie ponosi, albo przestan pic albo zacznij, bo ani jedno ani drugie nie ma tu miejsca.

Felgi z pewnoscia nie sa obskurne, to ostatnie slowo ktore do nich pasuje. A wiesniaczeniem to bardziej bym nazwal twoj styl wypowiedzi.

Jak już pisalem wczesniej - nikt nie mowil ze bedzie 100 % ori. Wystarczylo zebys to przeczytal ze zrozumieniem. I jezeli zmiana felg dla ciebie to tak mocne odejscie od oryginalu ze cie kluje w oczy i nazywasz to wiesniaczeniem to jestes w bledzie. To ze ktos ma inne wyobrazenie tego auta niz ty tez jest w porzadku i mowienie, ze szkoda ze dobrze sie zapowiadalo i inne tego typu pierdoly nie sprawia ze zejde z obranej drogi.

Nie byloby prosciej podejsc do tematu na zasadzie ze kolejne 125p dostaje drugie zycie? Cieszmy sie ze ktos te auta chce robic, w koncu w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo! A przynajmniej powinno chodzic.

Na koniec wrzuce ci foto skonczonego auta z tymi cyganskimi felgami i oiyginalnymi koleczkami, ktore tez mam zamiar wypiaskowac i doprowadzic do porzadku. Bo poza tymi felgami bedzie caly w ori. Zobaczyny czy wtedy tez powiesz ze zwiesniaczylem.125p!

Pozdrawiam.i spokojnych swiat :)
wooojtasss
Forumowicz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NASZE AUTA