Witaj ! Anonimowy

Polski Fiat 125p 1300 1973r.

Re: Polski Fiat 125p 1300 1973r.

Postprzez Red West_77 » 6 sty 2018, o 13:53

Oczywiście, ja bym zaczął od blacharki bo mechanikę zdążysz ogarnąć. Zweryfikuj stan ale dokładnie i oceń, jakich elementów karoserii szukać. rozeznaj się w środowisku blacharzy. Auto ma prostą konstrukcję ale niechlujstwem łatwo coś spieprzyć i nie każdy blacharz chce się zabierać za naprawę fiata. U mnie było kilka drobiazgów a pomimo to zostawiłem tysiaka. Czeka mnie lakiernik a wiem, że gość jest bardzo dobry i ceni usługę 400 zł za element ale nie używa szpachli tylko cynowania dlatego takie podejście do mnie przemawia. Nie ma sensu później poprawiać.
P. S.
Wrzuć więcej fotek.
Red West_77
Forumowicz

Postprzez Kubaan » 6 sty 2018, o 13:56

Wrzucę jak wyprowadze auto z garażu. Teraz mam trochę zapiernicz w pracy więc nie mam kiedy podjechać.
Kubaan
Forumowicz

Postprzez sokolnik » 8 sty 2018, o 23:04

Masz wyjątkowe auto. Co prawda nie ma oryginalnego lakieru, a przód i tył jak już koledzy zauważyli były wymieniane na nowsze w trakcie eksploatacji. Ale od nowości jeździł nim Twój dziadek, auto ma swoją historię i jest ona związana z historią Twojej rodziny. A jeśli jeszcze lubiłeś dziadka... takie auto warto byłoby wyremontować nawet z dużo gorszego stanu. Zbierz od kogo tylko możesz jak najwięcej historii, wspomnień i zdjęć tego konkretnego auta. Póki żyją jeszcze ludzie, którzy je pamiętają. Będzie wspaniały dodatek do auta jak już skończysz remont.

Bazę wyjściową masz naprawdę świetną! Nie spiernicz tego ;)
Powodzenia!
sokolnik
Forumowicz

Postprzez Red West_77 » 8 sty 2018, o 23:31

Tutaj chyba wynikło nieporozumienie? To auto zostało kupione od jakiegoś dziadka czy jest to auto otrzymane w spadku po Twoim dziadku? Jesli wóz odziedziczyłeś to jak może nie być znana historia pojazdu a zwłaszcza informacja na temat oryginalnego koloru sprzed malowania? Nawet jeśli Ty tego nie pamiętasz (z racji wieku) to chyba jest ktoś bliski w rodzinie (rodzice, wujostwo) kto mógły w tym temacie się wypowiedzieć?
Red West_77
Forumowicz

Postprzez Kubaan » 9 sty 2018, o 00:08

Auto w spadku po moim dziadku. No właśnie nikt nie pamięta dokładnie, wszyscy twierdzą że zawsze był "zielonkawy". Jakoś na początku lat 80 mial jakis poważniejszy wypadek, dachowanie bodajże. Możliwe że wtedy były robione te wszystkie zmiany. Do dokumentacji historii pojazdu, które podejrzewam że są, jeszcze się nie dokopałem. Wiadomo jak to w zamieszaniu przy tych całych sprawach spadkowych itp.
Kubaan
Forumowicz

Poprzednia strona

Powrót do NASZE AUTA