Witaj ! Anonimowy

125p "Zenek" Kraków DIY

125p "Zenek" Kraków DIY

Postprzez wieszakms » 19 sty 2016, o 16:23

Witajcie
Gdy prosiłem na forum o radę odnośnie hamulców namówiliście mnie żebym pokazał w końcu Wam jak idzie remont mojego fiacika, którym to mam zamiar jechać kiedyś do ślubu - takie ma być jego przeznaczenie, a potem ma zostać w rodzinie jako pojazd rekreacyjny :) Ja jak i moja narzeczona bardzo się nakręciliśmy na ten pomysł i sukcesywnie już od prawie roku pcham robotę do przodu. Narzeczona ochrzciła go imieniem "Zenek" i tak się przyjęło (w sumie nie wiem dla czego, ale ładnie brzmi - takie imię z PRL troszkę stwierdziła). Rocznik niestety tylko 1990, ale jedyny który miał niezłą budę i był dobrą baza do odbudowy z kilkudziesięciu które oglądałem przed zakupem.
Oczywiście planowałem że wyrobię się z remontem w rok ale jednak przeceniłem swoje siły zważywszy na mój pedantyzm w niektórych sprawach, oraz na to że większość chce zrobić sam własnoręcznie :). Kupiłem go w lutym 2014 także mija zaraz rok.
Za ten czas mam za sobą najgorsze, czyli blacharkę, zrobiony podkład epoksydowy i akrylowy oraz część elementów już polakierowane (niestety przyszła zima i temperatura w garażu nie pozwala teraz dokończyć malowania). Dlatego przez zimę robię mechaniki troszkę żeby jednak pchać robotę do przodu. Każdą wolną chwilę w sumie spędzam w garażu, a narzeczona mnie w tym wspiera czym jestem bardzo mile zaskoczony :)
Poniżej kilka fotek z różnych etapów prac:
Pierwsze dwa foto jak go kupiłem zaraz po ściągnięciu z lawety :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wieszakms
Forumowicz

Re: 125p "Zenek" Kraków DIY

Postprzez endryoou » 19 sty 2016, o 16:33

Odważna decyzja co do zakupu patrząc na jego wygląd, jak z silnkikiem było ? BO sądząc po kierownicy to raczej ktoś miał zapędy na sportową jazdę.

Ciekawa deska, w Krakowie gdzies robiles ?
125p 1970r
126p 1984r
Ogar 205 1990r

Wyprzedaż garażowa części do FSO: http://forum125p.pl/viewtopic.php?f=27&t=7294
endryoou
Forumowicz

Postprzez Popielaty » 19 sty 2016, o 16:44

No przed zakupem d*py nie urywał :D Ale widzę, że robisz kawał dobrej roboty. Jaką masz ogólną wizję na Fiata (ortodoksyjny oryginał, ślubowóz, sport, tuning itp.)?
Deska nieźle wygląda, nawet na tym małym zdjęciu, opowiedz o niej coś więcej. Czym, gdzie i za ile obszyta. Red_West mi kiedyś pisał, że zodiakalne panny są pedantami, zgadza się? :D
Powodzenia z Fiatem i szczęścia z narzeczoną. ;)
Popielaty
Forumowicz

Ranga: Pogromca mitów

Postprzez dominiq » 19 sty 2016, o 17:48

Gratuluję zapału :)

Podłączam się do pytań jeśli chodzi o deskę. Napisz coś więcej. Jakieś fotli ze zbliżeniami poproszę, czym obszyta, gdzie, jaki koszt? :)
dominiq
Forumowicz

Postprzez jacekes » 19 sty 2016, o 17:51

Niebieskie gumki w zaciskach? :-O
jacekes
Forumowicz

Postprzez dominiq » 19 sty 2016, o 17:52

Uszczelniacze hydrauliczne?
dominiq
Forumowicz

Postprzez Lampart » 19 sty 2016, o 19:42

Witam imiennika mojego 125p!
gratuluję zapału chęci w odratowanie tego egzemplarza.
Uwielbiam ostatnie roczniki.
Zyczę samych przyjemności w obcowaniu z tym autkiem. Setek kilometrów bezawaryjnych i dużouśmiechu na twarzy!

aa nie zapominaj o fotkach:))
STOP forumowym napinaczom
Lampart
Forumowicz

Postprzez wieszakms » 19 sty 2016, o 23:26

Moi drodzy nie uwierzycie ale co do deski renowacja kosztowala 80zl ! :-) skaj tapicerski lepszej jakosci, nici i klej + gora bezcennej wdziecznosci dla przyjaciela, zlotej raczki z sasiedzctwa :-) zrobil ja sam od a do z w ramach relaksu. Ale powiem szczerze ze wiele osob odbiera tego fiata bardzo pozytywnie i kazdy pomaga jak moze co naprawde az czlowiekowi dodaje mocy zeby dzialac dalej :-) jesli chodzi o silnik to pewnie sie bedziecie smiac ale nie slyszalem go jeszcze - kupilem na ryzyko, podobno chodzil ladnie, ale to sie okaze, walem niby zakrecilem wiec moze nie bd tak zle :-) ten egzemplarz kupilem przede wszystkim za to ze nie byl jak ser szwajcarski :-) byl rozkrecony czesciowo wiec moglem dokladnie poogladac co kupuje jesli chodzi o blache ktora moim zdaniem jest chyba najwazniejsza kupujac zabytka i jednak generuje najwieksze koszta. Co do zaciskow tez sie zdziwilem ze niebieskie gumeczki byly w zestawie naprawczym :-) plan na piatek to skladanie nowego ukladu hamulcowego juz sie nie mzoge doczekac :-)
wieszakms
Forumowicz

Postprzez OTRO » 20 sty 2016, o 00:01

Jak przeczytałem pierwsze opis a później zdjęcia ujrzałem to mam wrażenie że ktoś na początku chciał się podjąć remontu ale później sobie odpuścił.
Szkoda że nie wyciągnąłeś silnika z nadwozia zawsze to wygodniej się maluje i ładniej to później wygląda.
Możemy osiągnąć wszystko, czego będziemy chcieli, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby uwierzyć, ze możemy to osiągnąć. - Ben Feldman
OTRO
Forumowicz

Postprzez Popielaty » 20 sty 2016, o 00:20

Silnik to akurat najmniejszy problem. W 125p liczy się zdrowa buda. A do Twojego rocznika, podejdzie szeroka gama silników z Poloneza i nawet nikt się nie zorientuje że to nieoryginalny silnik. Warto poszukać w miarę zdrowego silnika i przeszczepić go w budę. Nooo chyba że masz grubszy projekt na oku, czyli chociażby DOHC :D
Popielaty
Forumowicz

Ranga: Pogromca mitów

Następna strona

Powrót do NASZE AUTA