Witaj ! Anonimowy

Fiat 125p 81' Dark Blue i Ja

Re: Fiat 125p 81' Dark Blue i Ja

Postprzez Ćmaga » 8 maja 2016, o 19:11

OTRO z maską nie będzie problemu, jak będzie w zamku dobry odbój gumowy, bo wtedy maska będzie odskakiwać powyżej poziomu podszybia.
"Do układu smarowania silnika FSO 125p należy stosować rozprowadzany przez CPN wielosezonowy olej silnikowy Selektol Super Plus SE 15W40 lub oleje Selektol Special SD 10W30 lub 20W40":)
Ćmaga
Forumowicz

Postprzez OTRO » 8 maja 2016, o 19:29

Ćmaga napisał(a):OTRO z maską nie będzie problemu, jak będzie w zamku dobry odbój gumowy, bo wtedy maska będzie odskakiwać powyżej poziomu podszybia.

Też tak myślałem ,ustawiłem maskę jak tutaj . Później było zaskoczenie jak maska się zamknęła to otworzyć jej nie mogłem, jeszcze dodatku zamek się zatrzasnął...
Możemy osiągnąć wszystko, czego będziemy chcieli, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby uwierzyć, ze możemy to osiągnąć. - Ben Feldman
OTRO
Forumowicz

Postprzez Ćmaga » 8 maja 2016, o 19:31

Ja problemu nie miałem, nowy zamek z nowym nie "zgniecionym" odbojem i maska sama odskakuje...
"Do układu smarowania silnika FSO 125p należy stosować rozprowadzany przez CPN wielosezonowy olej silnikowy Selektol Super Plus SE 15W40 lub oleje Selektol Special SD 10W30 lub 20W40":)
Ćmaga
Forumowicz

Postprzez hubertm » 9 maja 2016, o 13:02

czesc wszystkim

muse cos dodac napisac w tym wątku bo kolega chce jak njlepiej ale samochód wymagał by wymiany wiekszej ilosci blach ...

1.małe łatki ,które sa w srodku sa wynikiem ograniczenia czasu i $$$$$ własciciela --cała blacharka robota to koszt 1500zł a to auto ktos juz wczesniej strasznie skrzywdził --strasznie duzo czasu zajeło poustawianie szczelin dopasowanie drzwi błotników ittpp

drzwi i reszta była pasowana z zamkami i uszczelami pasuje jw ..

pas przedni jest zgrzany od srodka sa miejsca spawów a te z zewnatrz usuniemy przed lakierem

własciciel sie troszke rozpędził i liczy na to ,ze w ta sobote auto bedzie gotowe do lakieru

postaramy sie jak najwiecej zrobic ale to nie piekarnia blacha zrobiona zewnetrznie bdb łatki sa niewidoczne ale lakier musi byc wylany jak by sie wykompał ....

POZDROWIENIA
samochód odbierze w pierwszym tygodniu czerwca
hubertm
Forumowicz

Postprzez Szosi » 10 maja 2016, o 08:49

No i malinowo.
Zakonserwowany w "125pe".
Szosi
Członek Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez Szosi » 2 cze 2016, o 13:32

Krok na przód i kilka zdjęć z minionego poniedziałku. Dwie sztuki drzwi jednak wyleciały, będą inne, bo tamte nie rokowały za dobrze. Auto szykowane pod lakier. Tyle mogę powiedzieć jako amator kwaśnych jabłek...
(Zdjęć niewiele, bo nie chciało mi się cykać, a i przyznaję, że jestem już zmęczony tym oczekiwaniem na efekt końcowy). Jutro jadę z częścią kupionych gratów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Szosi

Postprzez OTRO » 2 cze 2016, o 14:07

Szpachla na goły metal ...
Na tak wyszlifowaną powierzchnie wystarczyło odtłuścić położyć epoksyd i dopiero szpachlę nałożyć.
Możemy osiągnąć wszystko, czego będziemy chcieli, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby uwierzyć, ze możemy to osiągnąć. - Ben Feldman
OTRO
Forumowicz

Postprzez Szosi » 3 cze 2016, o 09:10

Mów śmiało i mów więcej. Uwagi mile widziane i zostaną przekazane...
Szosi

Postprzez bcgarage » 3 cze 2016, o 13:44

Wiadomo że lepiej na epoksyd, ale... jeśli blacha była wolna od rdzy, tłuszczy itp itd to szpachla może iść, reszta reaktywny z ppg po gołej blaszce omijając szpachlę, na to akrylowy, bazę i lakier lub sam akryl. Tak robiliśmy w serwisie i gwarancja była normalna. Kwestia tego do czego dopuszcza producent materiałów
Kupię - 4 poszycia drzwi do fiata z 89r i podszybie tylne
bcgarage
Forumowicz

Postprzez OTRO » 3 cze 2016, o 13:50

bcgarage napisał(a):Wiadomo że lepiej na epoksyd, ale... jeśli blacha była wolna od rdzy, tłuszczy itp itd to szpachla może iść, reszta reaktywny z ppg po gołej blaszce omijając szpachlę, na to akrylowy, bazę i lakier lub sam akryl. Tak robiliśmy w serwisie i gwarancja była normalna. Kwestia tego do czego dopuszcza producent materiałów

Ja wolę dać epoksyd ,żeby odizolować szpachlę od blachy.
OTRO
Forumowicz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NASZE AUTA