Witaj ! Anonimowy

Fiat 125p 81' Dark Blue i Ja

Re: Fiat 125p 81' Dark Blue i Ja

Postprzez bing17 » 29 cze 2016, o 08:36

Dla mnie wszystko jest jasne, jest określony budżet, jest określona jakość. Moim zdaniem wieszanie psów mogłoby się zacząć jakby tu był wywalony wagon kasy i robota byłaby po łebkach, a jeżeli to jest "budżetowy" remont to ja wykonawcę w pełni rozumiem.
Zawsze jak mnie ktoś pyta o remont z prawdziwego zdarzenia starego auta to mówię, że to miło i przyjemnie wygląda tylko na Discovery niestety.
bing17
Forumowicz

Postprzez Szosi » 29 cze 2016, o 09:30

O proszę jaka mini burza :) Easy i na luzie. Mówię to ja - ten, który wykłada w końcu na to kasę - mimo, że niewielką (jak się okazało) w stosunku ile takie prace potrafią kosztować ...a zorientowałem się w temacie od kiedy DF stoi w Car Doctor.

Rzeczywiście kiedy mój Fiat lądował u kolegi Huberta wyglądał jak kupa...po rozebraniu okazało się, że jest ona jeszcze bardziej "fascynująca" niż się wydawało. Mimo to uznałem, że jeśli i tak tego klocka kupiłem (duży błąd) robimy dalej, a Hubert zgodził się mi w tym pomóc (bez piaskowania, co było ustalone od początku).

Biorąc pod uwagę to, że na całość prac mam w granicach 8 K (nie licząc części, które kupiłem przez ostatnie 8 miesięcy lub dostałem, czy dostanę od Huberta) rozstałem się z myślą, że będę miał 125p ala "zjechał prosto z taśmy FSO"...a pogodziłem i oczekuję stanu "bez wstydu jeżdżę po mieście, a nawet na czasem na zloty". Trochę to trwa do czego brakuje mi cierpliwości, ale liczę, że efekt mi to wynagrodzi...Szczególnie, że roboty te nie są wykonywane w stajni tylko dedykowanym takim pracom miejscu.

I za to proszę trzymać kciuki :) :D

p.s. - za wszelkie komentarze i uwagi bardzo dziękuję (serio), bo dzięki nim ten wątek żyje, a ja mam o co pytać, nękać Huberta i nad czym się zastanawiać - czasem pewnie niepotrzebnie lub za długo.

Pozdro Szosi
Zakonserwowany w "125pe".
Szosi
Członek Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez labik » 29 cze 2016, o 10:19

Odpiszę tyko że zgadza się że guma na amortyzatorze jest zapaćkana. Zgadza się też że podkładem.
Tyle tylko że jak widzisz nie mam dolnych wahaczy i aby nie dostać po zębach sprężyną lub kogoś przypadkowo nie zabiło zamontowałem stare gumy bo nowe jeszcze do mnie nie dotarły. Takiego babola bym nie zostawi o to możesz być spokojny.
Fiat 125p - Każdy chce go mieć, wielu może go nabyć, nie wielu ma takiego jakiego chce, garstka może się nimi cieszyć ... kochają go tacy jak ja.
labik
Forumowicz

Postprzez Szosi » 30 cze 2016, o 12:20

Więc po wielu miesiącach i przy takim, a nie innym budżecie (tak wiem małym i nie małym dla mnie) auto zostało polakierowane. Wczoraj oglądałem na żywo - i mnie się podobało. Tylko się utwierdziłem w przekonaniu, że oryginalny kolor to był "ten właśnie kolor". Zostawiłem wszystkie graty jakie zebrałem przez 8 miesięcy i teraz DeEf jest składany + robione będzie to co konieczne przy zawieszeniu (na to dołożę, a nie będę jadł przez najbliższe dwa tygodnie).

Obrazek

Czekam na koniec jak dziecko na cukierki, by po prostu cieszyć się jazdą.
Szosi

Postprzez OTRO » 30 cze 2016, o 12:47

Silnik nie sprawiał żadnych problemów ?
Możemy osiągnąć wszystko, czego będziemy chcieli, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby uwierzyć, ze możemy to osiągnąć. - Ben Feldman
OTRO
Forumowicz

Postprzez Szosi » 30 cze 2016, o 13:07

OTRO napisał(a):Silnik nie sprawiał żadnych problemów ?

Na moje szczęście - nie.
Szosi

Postprzez labik » 30 cze 2016, o 14:29

Musze przyznać że kolor ładny
Fiat 125p - Każdy chce go mieć, wielu może go nabyć, nie wielu ma takiego jakiego chce, garstka może się nimi cieszyć ... kochają go tacy jak ja.
labik
Forumowicz

Postprzez Szosi » 21 lip 2016, o 10:48

Fiat nie jest jeszcze skończony (np. widoczny brak listew i inne mankamenty), ale uparłem się zabrać go na jeden dzień (chrzciny syna). Tak prezentował się w minioną sobotę.

Obrazek
Szosi

Postprzez Szosi » 27 wrz 2016, o 12:56

Słaby poniedziałek. Jeszcze nie ukończyłem projektu, a tu jakaś wsza i łajza „pożyczyła se” dekle (oby jakaś kara tą podłą łapę dopadła ). Ehhh szkoda słów. Zdjęcie „po i przed” z młodszym bratem.

(odpowiadając od razu - fiat ma swój garaż, ale tu stał "ileś tam" pod blokiem).

Obrazek
Obrazek
Szosi

Postprzez OTRO » 27 wrz 2016, o 13:36

Czasami wydaje mi się , że tych aut nie da się skończyć . Zawsze coś jest do zrobienia .
Możemy osiągnąć wszystko, czego będziemy chcieli, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby uwierzyć, ze możemy to osiągnąć. - Ben Feldman
OTRO
Forumowicz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NASZE AUTA