Witaj ! Anonimowy

"Mścibor" FSO 125p 1.5 87r.

"Mścibor" FSO 125p 1.5 87r.

Postprzez Łasky » 11 mar 2012, o 01:13

Witam

Autko jest w kolorze białym śnieżnym L74, kupiłem go pod koniec maja 2011 roku. Po zakupie zostały wymienione przewody i filtry oraz zrobiłem mu generalne czyszczenie i wypolerowałem lakier. Fiacik ma założone przednie hamulce z Poloneza. Nowe radio i głośniki to jedyne nowoczesne elementy ale głośniki zamontowane są w starych obudowach więc wizualnie wszystko jest tak jak dawniej. W najbliższym czasie planuje dokończyć czyszczenie pod maską i zrobić poprawki lakiernicze a właściwie to chyba będę musiał pomalować cały przód i drzwi do listew ( na zdjęciach chyba nie widać ale 1/3 maski ma troszkę inny odcień niż reszta).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

mardom89 napisał(a):fajny stan, rocznik taki jak moj (tyle ze moj sie tak ladnie nie uchował) i tez podobno mam 1.5C. Teraz juz napewno nie wyglada jak fabryczne C.
Pokaż foty wnetrza. szczegolnie interesuje mnie rozwiazanie audio, bo mowisz ze glosniki sa zabudowane w starych obudowach, ciekawi mnie jak to wyglada.

nero113 napisał(a):Ładna sztuka...

Palec napisał(a):piękny egzemplarz.
gratuluję.

Popielaty napisał(a):Tak jak do OZ nie jestem przekonany, tak na tym Fiacie pasują. Widać trochę tę różnice kolorów, ale nie ma się co dziwić, najwięcej odcieni jest właśnie białego koloru. Kiedyś oglądałem jakiś program o białym domu, to mają specjalny kod farby którą malują ramy okien i drzwi i jest to jeden z 600 odcieni białego. Zatem.... ;)

bleki napisał(a):No na zdjeciach bardzo ładnie wygląda :) Felga moim skromnym zdaniem pasuje do białego fiata ,jak już ktoś napisał to pokaż wnętrze . :wink:

tynium napisał(a):No witam kolege tez z L74:)
Białawe fiaty sa fajne. I powiem ci tak jak mi sie alusy nie podobaja w 125p to faktycznie te tu pasują, może wlasnie kwestia koloru.
Lakier kupisz normalnie gotowy Autorenolak L74, w moim drogim miescie kosztował mnie litr 43zł.
Przynajmniej progi masz białe a nie bitexowane itp.
Też się zastanawiam nad pasami, tylko że u mnie, nie ma ich praktycznie wogóle. Dlatego jakbyś zmienił na bezwładnościowe to chetnie odkupie jesli masz zwykłe w dobrym stanie nie podarte :wink:

Marcin85 napisał(a):Ładny, ładny.
Widziałem za żywo.
Wnętrze super utrzymane i pod maską nawet czyściej niż u mnie :cry: :cry: :cry:
Gratulacje.
Do następnego spotkania!

Foty wnętrza:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co do audio to radio zamontowane jest nad prawą półką (patent poprzednich właścicieli) ja tylko zamieniłem starego blaupunkta na pioniera. Do półki od spodu przykręcona jest obudowa blaupunkt z głośnikiem (widoczna na 2 zdjęciu). Natomiast na półce z tyłu znajdują się 2 obudowy TEC z nowymi głośnikami w środku (szału nie ma, bo małe głośniki ale gra i można tego słuchać w przeciwieństwie do poprzedników). Wygląda to tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

padre napisał(a):Dobrze utrzymany. Wnętrze nic dodać nic ująć. Idealne :) troszkę razi mnie to radio wiszące nad półką. Nie myślałeś żeby zbunkrować je w schowku ? ( ja tak zrobiłem ;) ) Plus również za brązowy dywanik.

tynium napisał(a):Radio jest spoko dobrze zainstalowane wg mnie. Bo nie zajmuje schowka, a tym bardziej dobrze, że nie chciał je nikt upchnąć w miejsce oryginalnej ramki dewastując ją pod DIN.
Najbardziej to podoba mi sie brązowa tapicerka bardzo ożywia wnętrze tego ci kolego zazdroszcze :wink:
Tylko ta zaślepka ze znaczkiem polski fiat juz chyba nie pasiuje...

No nie pasuje.... ale jest ładniejsza niż zwykła czarna, którą też posiadam :)

2 fotki z dzisiejszej sesji:

Obrazek

Obrazek

i fotki komory silnika:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu muszę jeszcze popracować nad chłodnicą, żeby się lepiej prezentowała

Obrazek

Wyczyściłem też zbiornik wyrównawczy i worek na płyn do spryskiwaczy

Obrazek

A tu mi Pani od piaskowania i malowania proszkowego zrobiła niespodziankę - korek miał być czarny a jej się pomyliło i mam korek strażacki :twisted:

Obrazek

No i na koniec założyłem takie chlapacze:

Obrazek

I dzisiaj Fiacik przeszedł badanie techniczne - CO było troszkę za duże ale po niewielkiej regulacji mieści się w normie.

metal125p napisał(a):Mistrzostwo, pieknie się prezentuje, wogóle cały Twoj Fiat jest zajebisty co tu dużo mówic... :)

tynium napisał(a):No porządek pod maską musi być, to lubię najbardziej . u siebie ciągle nie mogę patrzeć na ten bród osadzony na konserwacji.
Chłodnicę planujesz pomalować czy polerować.
Ten zbiorniczek od płynu tj nowy czy czymś pieruna czyściłeś, że taki czysty i przeźroczysty??

pers napisał(a):No powiem że Fiacik ekstraklasa, mój na wiosnę mam nadzieję będzie równie piękny a może i bardziej 8) Zazdroszczę Ci brązowej tapicerki. Chętnie bym się z kimś zamienił :D

nikkoo83 napisał(a):Wow. Skąd ma takie chlapacze? I ja chcę takie:)

Chłodnicę chcę pomalować na czarno - będzie się dobrze komponować z resztą elementów. A zbiorniczek zdemontowałem i przy użyciu szczotki do butelek wyczyściłem cały. A syfu to tam było sporo.

nikkoo83 napisał(a):A czym malowałeś/czyściłeś blok silnika? Bez rozbierania?

Wypolerowana jest tylko pokrywa silnika (papierki 1000, 2500 i pasta do chromów i aluminium) Efekt do poświęconego czasu jest całkiem niezły ale zawsze mogłoby być lepiej. Natomiast reszty nie ruszałem jeszcze i na razie się nie zapowiada - może tylko kolektor pomaluje w czarnym macie.

sirus25 napisał(a):Piękny Fiacik. Widzę też, że fotki "po sąsiedzku" do Kokoszyc wpadłeś pstryknąć. Przy okazji chetnie bym obejrzał to cacko na żywo.
Pozdrawiam Jacek

Z ostatnich nowinek - pasy zmienione teraz mam polonezowskie Sabelt'y
Brak czasu troszkę pokrzyżował mi plany :( żółte halogeny ciągle leżą w pokoju zamiast byc już na aucie ale za to pakiet chrom się powiększył. Obecnie oprócz halogenów na zamontowanie czekają chromowane migaczo-pozycje i wloty powietrza na tylne słupeki. Dorwałem też oryginalne dekielki FSO do OZ'tów te wciskane od środka (mam też dwa nakładane na felgę od zewnątrz w bardzo dobrym stanie jak by ktoś był zainteresowany). Niestety musiałem też zapłacić OC co ze względu na mój wiek oraz rejestrację auta tylko na mnie dało 1/4 wartości samochodu :(

tynium napisał(a):Wszystko zalezy jaka wartosc auta przyjmiesz :wink:

Nie przejmuj sie za rok bedziesz mial o 10% znizki weicej

sirus25 napisał(a):Łasky - to Twój kant stał wczoraj na poboczu Pszowskiej? Jakaś awaria? Przejeżdżałem obok - służbowo - więc nie dałem rady nawet się zatrzymać - aby zapytać co się stało. Pozdrawiam

Ta mój... urwało mi się zabezpieczenie cięgna gazu ... i ja mu gaz a on nic. :D ale znalazłem jakąś tretetkę w bagażniku i jakoś poradziłem, do domu dojechałem. Kumpel znalazł zabezpieczenie w garażu wiec już wszystko działa a 10 zapasowych już na alledrogo zamówione. A wczoraj wieczorem poszedł mi bezpiecznik i też muszę na zapas kilka na alledrogo dorwać :D

scree napisał(a):Witam, widzę że prace idą w dobrym kierunku. :thumright:
Wklej fotki jak już zamontujesz te halogeny.
pozdrawiam :D

Fotki fiata robione do kalendarza:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I fota przerobiona przez ekipę 125pe

Obrazek

Popielaty napisał(a):Zdjęcia są doskonałe, żałuję że nie dostało się do kalendarza. Wspaniale że je zaprezentowałeś, ponieważ Fiat wygląda tutaj jak z prospektu. Taka lepsza wersja bo na felgach z lekkiego stopu (mówiąc językiem prospektów) :D

tynium napisał(a):Te alusy to chyba jedyne, które mi sie podobają na Fiacie. Normalnie powinni je fabrycznie oferować.
Jakie ty masz opony na nich założone, bo raczej nie standardowe 165SR, jest roznica w prowadzeniu?

Są założone Uniroyal'e RainExpert 175/70 R13. Na oryginalnych nie jeździłem bo były w słabym stanie, więc od razu zmieniłem na te. Natomiast mogę powiedzieć że ładnie trzymają się drogi Smile i osobiście bardzo dobrze mi się nim jeździ na tych kapciach :)

p.s. widzę że na nowym forum przycina mi kilka fotek z prawej strony, wszystkie można zobaczyć na starym forum. Link do tematu TU
Ostatnio edytowano 4 cze 2012, o 14:20 przez Łasky, łącznie edytowano 1 raz
Łasky
Forumowicz

Re: "Mścibor" FSO 125p 1.5 87r.

Postprzez Jesion » 20 mar 2012, o 20:54

Może sie myle, ale to chyba moje byłe auto. Gdzie go kupiłeś??
Jesion
Forumowicz

Postprzez SCREE » 23 mar 2012, o 19:01

świetnie wygląda, fajnie że mogłem go life oglądnąć :D :D :D
Na żywo jeszcze lepiej wygląda...
Obrazek
SCREE
Forumowicz

Postprzez Marcin » 24 mar 2012, o 10:56

Witamy ponownie!
Powiedz mi tylko czemu MŚIBOR ??
Marcin
Forumowicz

Postprzez Łasky » 12 maja 2012, o 10:22

Jesion napisał(a):Może sie myle, ale to chyba moje byłe auto. Gdzie go kupiłeś??

Tak Jesion to Twoje byłe auto, kupione kawałek za Wrocławiem (Nie pamiętam nazwy miejscowości). :)

Marcin napisał(a): Powiedz mi tylko czemu MŚIBOR ??

A jakoś tak mi to imię spasowało :twisted:

Fotka z zeszłosezonowego zlotu w SO, dzięki 125.pe

Obrazek

A na razie Mścibor stoi w garażu - prawdopodobnie padł rozrusznik a ja nie mam na razie czasu żeby się tym pobawić :(
Łasky
Forumowicz

Postprzez unu » 12 maja 2012, o 10:29

Piękne auto. Rób ten rozrusznik i na drogi. Niech takie cudo cieszy ludzkie oko ;)
FSO- Fabryka Samochodów Odlotowych
unu
Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez Łasky » 23 maja 2012, o 11:34

Rozrusznik zrobiony :) a dzisiaj kumpel przyniósł mi takie graty:

Obrazek

Klosze pozycjokierunków nówki sztuki prosto z fabryki w zgrzewanych workach :) w sam raz do chromowanych obudów, które czekają na montaż.
Łasky
Forumowicz

Postprzez Łasky » 4 cze 2012, o 14:17

Kilka fotek z PPZ 2012 w Wodzisławiu :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Łasky
Forumowicz