Witaj ! Anonimowy

125p '88 "Majonez"

Re: 125p '88 "Majonez"

Postprzez OTRO » 17 gru 2016, o 22:11

dominiq napisał(a):Dokładnie, jeśli wszystko zostanie dobrze zabezpieczone to łatka szybciej nie zgnije moim zdaniem.

Jest takie przekonanie, że jak się wsawi reperaturkę to prędzej czy później w miejscu wstawiania pojawi się ruda. Pewnie, że sie pojawi skoro robione było w polskim warsztacie, gdzie poszedł bezpośrednio szpachel na posmarkaną migomatem blachę :D

Tutaj zależy , kiedy to było robione i przy jakiej pogodzie . Jeżeli okresie letnim i suchym wątpię że rdza rozwinęła się,bo nie miała do tego warunków . Jak nałożymy na taką blachę (przeszlifowaną ) szpachlę , póżniej na to podkład i lakier to wątpię że coś wyjdzie ,pod warunkiem że druga strony blachy jest zabezpieczona np podkładem i chociaż fluidolem . Ta technologia według mnie jest ryzykowna , przypomina mi o latach 80 , 90 jak naprawiali auta aby było szybko i pieniądze zabrać za naprawę . Najgorszym błędem blacharzy , oddawania klientowi auta bez żadnego zabezpieczenia , auto w czasie czekania na wizytę lakiernika spotka z rosą lub deszczem , zacznie się początki korozji w miejscach spawanych, lakiernik tego nie zauważy ,zamknie to szczelnie podkładem epoksydowym później szpachla , podkład lakier po pół roku rdza wychodzi ...
U siebie pod szpachlówką mam epoksyd 360 , czesto podczas obróbki szpachlówki zdarzało mi się przetrzeć podkład do metalu , wtedy musiałem ponownie nakładać epoksyd ...
Możemy osiągnąć wszystko, czego będziemy chcieli, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby uwierzyć, ze możemy to osiągnąć. - Ben Feldman
OTRO
Forumowicz

Postprzez dominiq » 18 gru 2016, o 18:26

OTRO napisał(a):Tutaj zależy , kiedy to było robione i przy jakiej pogodzie . Jeżeli okresie letnim i suchym wątpię że rdza rozwinęła się,bo nie miała do tego warunków . Jak nałożymy na taką blachę (przeszlifowaną ) szpachlę , póżniej na to podkład i lakier to wątpię że coś wyjdzie

Nie daje się szpachli na gołą blachę. To jest partactwo w stylu amerykańskim, oni tak swoje klasyki remontują, popatrz na YT ;)
dominiq
Forumowicz

Postprzez overdriver » 18 gru 2016, o 18:38

Za pare dni zima, a tu się dzieje, hehe. Całą zimę będzie się działo? Nie zamarzniesz w tym garażu? Pozdro.
overdriver
Forumowicz

Postprzez dominiq » 18 gru 2016, o 18:52

Dawno Cię nie było :D

Taka zima to nie zima, można robić. Całą zimę to chyba nie dam rady, bo sobie inne remonty wymysliłem, ale do wiosny chcę mieć budę gotową do piaskowania. W sumie mógłbym prędziej to zrobić, ale to nie są warunki na takie akcje. Poczekam aż będzie cieplej i lepsza pogoda. W taką pogodą jak dzisiaj to zamin bym przyjechał z autem od piaskowania to by po drodze zdążyło zardzenieć :mrgreen:
dominiq
Forumowicz

Postprzez OTRO » 18 gru 2016, o 19:59

Nie musi być ciepło , aby wilgoci nie było
Dużo czasu poświęcasz na fiata ? u mnie były to piątki od 17 godziny do 23 , sobotę od 3-4 do 23 , czasami zdarzało się kończyć o 2 nad ranem w niedziele . ;)
Możemy osiągnąć wszystko, czego będziemy chcieli, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby uwierzyć, ze możemy to osiągnąć. - Ben Feldman
OTRO
Forumowicz

Postprzez overdriver » 18 gru 2016, o 20:05

dominiq napisał(a):Dawno Cię nie było :D
Dawno? To lece do działu przywitania. :D
A masz foty całego nadwozia? Jak to wygląda teraz?
overdriver
Forumowicz

Postprzez dominiq » 18 gru 2016, o 20:13

OTRO napisał(a):Nie musi być ciepło , aby wilgoci nie było

Musi być ciepło, malowanie epoksydem przy tych temperaturach jest średnie. A wilgotność to swoją drogą. Dziś jest 98% ;) Nie chciałbym w takich warunkach piaskować auta.

OTRO napisał(a):Dużo czasu poświęcasz na fiata ? u mnie były to piątki od 17 godziny do 23 , sobotę od 3-4 do 23 , czasami zdarzało się kończyć o 2 nad ranem w niedziele . ;)

Tyle czasu to nie mam niestety. Praca, rodzina i inne obowiązki. Wszystko to muszę pogodzić.

overdriver napisał(a):A masz foty całego nadwozia? Jak to wygląda teraz?

Tak jak stał na obrotnicy tak stoi. Nic się w tym temacie nie zmieniło :) Ubyło jedynie kilka dziur w podłodze i kilku innych miejscach. Taka różnica :)

Jak już jesteś to podpowiedź. Fedox do odrdzewiania. Co to warte? http://fertan.pl/zastosowanie/motoryzacja/odrdzewianie/

Mam oryginalne błotniki, chciałbym zedrzeć z nich farbę do gołej blachy i wytrawić w jakimś odrdzewiaczu i dać na to epoksyd.
Ostatnio edytowano 18 gru 2016, o 20:28 przez dominiq, łącznie edytowano 1 raz
dominiq
Forumowicz

Postprzez bing17 » 18 gru 2016, o 20:19

Jak nie ma rdzy to odpuściłbym sobie odrdzewiacze tylko dał dobrej jakości grunt epoksydowy.
bing17
Forumowicz

Postprzez dominiq » 18 gru 2016, o 20:27

To są błotniki z epoki, zabezpieczone minią. Musi być rdza.
dominiq
Forumowicz

Postprzez OTRO » 18 gru 2016, o 20:30

dominiq napisał(a):To są błotniki z epoki, zabezpieczone minią. Musi być rdza.

Szczególnie z tyłu błotnika przedniego który mam jeden element zgrzewany do poszycia .
OTRO
Forumowicz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NASZE AUTA