Witaj ! Anonimowy

FSO 1500 86r

Re: FSO 1500 86r

Postprzez OTRO » 18 maja 2018, o 15:57

Mlody_ndm napisał(a):To już chyba lepiej spuszczać płyn niż odkręcać kolektor...

Chyba że masz silnik fiatowski to można próbować dołem go wyciągnąć ,tylko stabilizator musisz częsciowo odkręcać. ;)
Tydzień wymieniłem alternator na ten z caro plusa , poszło dość szybko po 15minutach było po wszystkim ...
Test pod obciązeniem zaliczyl , po włączeniu kilku odbiorników (światła mijania , długie , dmuchawa ,wentlator chłodnicy ) spadało maks do 13,9v.Na drugi dzień miałem przyjemność wracać w nocy do domu , miałem subiektywne odczucie że długie światła o wiele dalej świecą niż na starym alternatorze 55A.Jednak co dobre nie trwało do długo bo po 4dniach mierze napiecie łądowania i robi się to samo co na poprzdnim alternatorze... Szczerzę to już zgupiałem z tym ładowaniem .
Az ktoś podpowiedział żeby masę sprawdził bo nie możliwe aby na dwóch alternatorach było to samo.
Dziś otwieram maskę mierze napięcie ładowania od razu z altenatora razem z masą na alternatorze a tam 14,2v a na zaciskach akumulatora 13,7v . A ja zawsze ładowanie mierzyłem na zaciskach akumulatora lub minus z klemy akumulatora a plus z alternatora. Dobrze że przedwczoraj na złomowisku z caro plusa wyciągnąłem przewód masowy ,przyda się :lol:
Dokupiłem też nastepny alternator 70A na zapas,ten zapas też nie mały bo z 6 alternatorów + części zapasowe :P
Obrazek

Z nowości to dziś wpadły nowe opony.
Nie byłem świadomy że stare opony mogą być aż takie głośne porównując do nowych ... Do tego stopnia że przy 80km/h wydaje mi się że jadę 50km/h :lol:
Nawet nie widać za bardzo różnicy miedzy 175 a 185 ;)
Obrazek
Obrazek
Możemy osiągnąć wszystko, czego będziemy chcieli, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby uwierzyć, ze możemy to osiągnąć. - Ben Feldman
OTRO
Forumowicz

Postprzez OTRO » 11 cze 2018, o 10:33

Wczoraj nie chciało mi siedzieć w domu ,pomyślałem czas odwiedzić ponownie Zwierzyniec przy okazji Krasnobród bo jeszcze tym roku nie byłem :lol: .
Z niedzielnej przejażdżki wyszło ponad 120km ,powoli coraz bardziej zaczynają mi się podobać podróże z fiatem ;)
Po poprawieniu masy na alternatorze ,zapomniałem co jest prostownik ... Nawet 7 letni akumulator jakby odżył bo bez problemu odpala na światłach gdzie wcześniej był delikatny problem.
Zazwyczaj przy 6tyś km wymieniałem olej w silniku ale wczoraj po trasie wyciągnąłem bagnet ,stwierdziłem wymienię po 10tyś bo jest dość czysty. Powoli muszę obserwować bagnet oleju bo czasami podbiera mi olej ,są takie chwile jak tydzień temu jak pojechałem do włodawy + po okolicy , tym samym dniu powrót to zrobiłem 440km i jakoś nie zauważyłem aby coś znikło . Dwa dni pózniej pojeździłem z 40km po miescie ,widzę ciut ubyło . Chyba uszczelniacze zaworowe jakieś słabej jakość założyłem ...
Muszę dokupić drugi zbiorniczek od płynu chłodzącego , czyściłem go różnym sposobami ale jego się nie da wyczyścić .
Obrazek
Obrazek
Możemy osiągnąć wszystko, czego będziemy chcieli, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby uwierzyć, ze możemy to osiągnąć. - Ben Feldman
OTRO
Forumowicz

Postprzez Red West_77 » 11 cze 2018, o 16:54

Zalej odrobiną wody, zasyp dobrym proszkiem do czyszczenia, wrzuć monety albo jakiś inny substytut i wstrząsaj. Ja tak skutecznie wyczyściłem już dwa zbiorniki.
Red West_77
Forumowicz

Postprzez OTRO » 11 cze 2018, o 20:07

Red West_77 napisał(a):Zalej odrobiną wody, zasyp dobrym proszkiem do czyszczenia, wrzuć monety albo jakiś inny substytut i wstrząsaj. Ja tak skutecznie wyczyściłem już dwa zbiorniki.

spróbuje na zapasowym który jest ciut lepszym stanie ,biały ci się zrobiły ?
OTRO
Forumowicz

Postprzez OTRO » 11 cze 2018, o 20:08

Red West_77 napisał(a):Zalej odrobiną wody, zasyp dobrym proszkiem do czyszczenia, wrzuć monety albo jakiś inny substytut i wstrząsaj. Ja tak skutecznie wyczyściłem już dwa zbiorniki.

spróbuje na zapasowym który jest ciut lepszym stanie ,biały ci się zrobił ?
OTRO
Forumowicz

Postprzez Red West_77 » 11 cze 2018, o 21:56

No stary zażółkły plastyk nie zrobi się biały, możesz jedynie usunąć nalot i powierzchowne przebarwienia.
Red West_77
Forumowicz

Postprzez OTRO » 12 cze 2018, o 11:16

Red West_77 napisał(a):No stary zażółkły plastyk nie zrobi się biały, możesz jedynie usunąć nalot i powierzchowne przebarwienia.

Spróbuje jeszcze bardziej ostrej wlać na dłuży czas, bo może zrobi się biały ...
Tym miesiącu założę nową chłodnice , pasek rozrządu ,będzie świetna okazaja aby ten zbiorniczek podmienić ;)
Szykuję drobna zmiana na plus w wyglądzie fiata ;)
OTRO
Forumowicz

Postprzez OLO » 12 cze 2018, o 15:36

Ja sypałem do środka mokry piasek i potrząsałem. Mozesz pokombinować ze żwirem, płynem do naczyć, domestosem...
OLO
Forumowicz

Postprzez Lampart » 12 cze 2018, o 16:50

Wystarczy utleniacz do włosów 32 procentowy
STOP forumowym napinaczom
Lampart
Forumowicz

Postprzez Lukasz341 » 13 cze 2018, o 06:35

Dbaj o niego! Prawdziwy klasyk!
Lukasz341