Witaj ! Anonimowy

FSO 1500 86r

Re: FSO 1500 86r

Postprzez Mlody_ndm » 21 wrz 2017, o 09:51

mardom89 napisał(a):
Mlody_ndm napisał(a):Oj tam oj tam, pijany byłem ;)
Tak czułem że masz chęć i stwierdziłem że skoro dojeżdżasz cało na zloty to dookoła ośrodka raczej go nie zepsujesz :P

I teraz trzeba wymieniać motor...

... a nie, czekaj, to Ty popsułeś lampkę od ciśnienia ;)

Nie nie, to ktoś mi kiedyś zakosił czujnik ciśnienia oleju :P
Sprzęty:
'81 Polski Fiat 125p L79 WPT 1313 Edyszyn
'83 Polonez 1.5 L54
'91 Żul A11B
'99 Plusz 1.6GLI
Obrazek
forum fiata 125p fiat 125p fso 125p forum duży fiat
Mlody_ndm
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: Zbiera złom

Postprzez Anatol 125p » 21 wrz 2017, o 17:58

Nie "ktoś" tylko większość...

:lol:
Obrazek
Anatol 125p
Członek Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez OTRO » 8 lis 2017, o 16:30

Popsułem licznik ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak naprawdę , rozebrałem tylko wyłącznie z jednej przyczyny ,słabego podświetlenia licznika ...
Dziwne że działa :lol:
Możemy osiągnąć wszystko, czego będziemy chcieli, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby uwierzyć, ze możemy to osiągnąć. - Ben Feldman
OTRO
Forumowicz

Postprzez labik » 8 lis 2017, o 23:38

Ja zawszę jak kupię aauto bez różnicy jakie, czy Fiata, Poloneza czy mercedesa zawsze robię na zero km. Później wiem ile sam nimi zrobiłem. Jak trzeba - pomogę :mrgreen:
Fiat 125p - Każdy chce go mieć, wielu może go nabyć, nie wielu ma takiego jakiego chce, garstka może się nimi cieszyć ... kochają go tacy jak ja.
labik
Forumowicz

Postprzez OTRO » 9 lis 2017, o 19:39

labik napisał(a):Ja zawszę jak kupię aauto bez różnicy jakie, czy Fiata, Poloneza czy mercedesa zawsze robię na zero km. Później wiem ile sam nimi zrobiłem. Jak trzeba - pomogę :mrgreen:

A to ciekawy pomysł ale nie skorzystam :lol: Jak sprzedajesz to wracasz do poprzedniego stanu licznika ?
Ja nim zrobiłem ponad 11tyś km przez ponad rok czasu , a jeszcze sezon się nie skończył ...
Możemy osiągnąć wszystko, czego będziemy chcieli, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby uwierzyć, ze możemy to osiągnąć. - Ben Feldman
OTRO
Forumowicz

Postprzez labik » 9 lis 2017, o 20:04

OTRO napisał(a):
labik napisał(a):Ja zawszę jak kupię aauto bez różnicy jakie, czy Fiata, Poloneza czy mercedesa zawsze robię na zero km. Później wiem ile sam nimi zrobiłem. Jak trzeba - pomogę :mrgreen:

A to ciekawy pomysł ale nie skorzystam :lol: Jak sprzedajesz to wracasz do poprzedniego stanu licznika ?
Ja nim zrobiłem ponad 11tyś km przez ponad rok czasu , a jeszcze sezon się nie skończył ...

Po pierwsze nie sprzedaję. Zazwyczaj zostawiam u siebie. Ale ostatnio sprzedałem w211 i klientowi powiedziałem że te na liczniku 160 tyś to nie jest oryginał i że mogę mu zrobić ile chce. Uśmiechnął się i mówi że nie trzeba nic poprawiać. Szkoda czasu. Więc różnie z tym bywa. Niektórzy chcą.
Fiat 125p - Każdy chce go mieć, wielu może go nabyć, nie wielu ma takiego jakiego chce, garstka może się nimi cieszyć ... kochają go tacy jak ja.
labik
Forumowicz

Postprzez OTRO » 10 gru 2017, o 19:47

Wczoraj zakończyłem sezon, zacząłem sezon napraw :lol:
Obrazek
Obrazek

Na pierwszy ogień , poszedł gażnik który jakoś nie do końca pracował poprawnie.Zaryzykowałem założyłem gażnik z złomowiska ,który kupiłem za 1zł ;) Wyglądał dość dobrze , nie miał luzów na przepustnicy , umyłem , rozebrałem na drobny mak i poskładałem. Pracuje o wiele lepiej niż na starym , tylko wymaga dopracowania bo gubi wolne obroty.
Z zaplanowych prac których muszę zrobić to : zajrzeć do przedniego prawego zacisku bo coś gorzej hamuje , do tego stopnia że ściąga podczas hamowania , wyciągnąć zbiornik paliwa i przerobić powrót do zbiornika , wymienić chłodnice bo zaczyna puszczać od września do teraz ubyło z litr płynu ,wymiana paska rozrządu ,może się uda wymienić te okropne drzwi kierowcy :P
Obrazek

Obrazek
OTRO
Forumowicz

Postprzez OTRO » 22 gru 2017, o 22:46

Dziś miałem wolną chwile, szybko udałem się do garażu ;)
Skończyłem pojedynek gażnikiem ,miał dziwne zachowanie bo falowały jemu wolne obroty raz 400obr , raz 1tyś , nawet gasł. Dość szybko znalazłem przyczynę , zapchana dysza wolnych obrotów . Jeszcze zostało wyregulować skład mieszanki ale to już na wiosnę .
A dzień wcześniej ,był święty Mikołaj :P

Obrazek

Obrazek

Po roku szukania , znalazłem zdrowe drzwi kierowcy , jedynie muszę zaspawać otwór po lampce, poprawić zawiasy . Mam nadzieje że będą pasować ... Planowany montaż wiosna 2018r :mrgreen:
Miałem na początku ratować swoje poprzedni drzwi,jak zaczynałem myśleć ile to roboty: wymienić zawiasy ,wstawić rynienkę ,wstawić nowe poszycie ,dość szybko odpuściłem ten wątek .
OTRO
Forumowicz

Postprzez OTRO » 17 lut 2018, o 16:49

Czwartek pojechałem na wieś aby coś podłubać przy fiacie przy okazji, oderwać się tej nauki do matury ...
Zacząłem pierwszej od lewego okulara który ,nie do końca pasuje :oops: .
Kombinowałem na różne sposoby ale po 2h przegrałem bo misja jest nie wykonalna bez użycia szliferki i migomatu .
Później jeszcze raz rozebrałem gaźnik bo nie podobała mi się praca ssania , a raczej jej brak .
Wystarczyło delikatnie załączyć a silnik od razu zalewało .
Wymieniłem zawór iglicowy, ustawiłem jeszcze raz poziom paliwa w komorze pływakowej. Niby jest lepiej , bo chociaż jakieś ssanie jest ;) (do 1tyś obrotów)
Dziwne że jak wcześniej miałem zapchaną dysze od wolnych obrotów ,ssanie działają idealnie .
Zajrzałem też do prawego przedniego koła , coś kiepsko hamowało . Byłem pewny że tłoczek w zacisku stanął ,przyczyną był nie odpowietrzony układ . Dziwne ze sam się zapowietrzył :shock: :shock:
Jeszcze na liście do sprawdzenia miałem wycieraczki , niby działy ale coś powoli .
Myślałem że mechanizm należy na smarować ale to nie pomogło , dopiero wymiana silniczka od wycieraczek zmieniła sytuacje.
Jako ciekawostkę podam , taki sam silniczek od wycieraczek mam w migomacie , polska myśl techniczna :lol:
Pech chciał że tam też padł,podobnym okresie czasu.

Obrazek
OTRO
Forumowicz

Postprzez OTRO » 11 mar 2018, o 13:46

Zacząłem sezon ,stwierdziłem jak jest na plusie i zniknęła sól z dróg to czemu nie wyciągnąć fiata ;)
Wcześniej poprawiłem swój przelew do zbiornika ,na któreś opasce była nie szczelność i pachniało benzyną, wymieniłem uszczelkę dekla zaworowego bo sporo puszczała .
Nie mogę ogarnąć hamulców z przodu a dokładnie prawego koła ,zacisk jest w porządku ,tłoczek sie nie zapiekł a sciąga drastycznie na lewo podczas hamowania . Nawet czuć że lewe koło łapie zdecydowanie szybciej niz prawe :(
Co to może być ? pompa hamulcowa ?
Obrazek
OTRO
Forumowicz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NASZE AUTA