Witaj ! Anonimowy

FSO 1500 86r

Re: FSO 1500 86r

Postprzez OTRO » 13 kwi 2019, o 20:50

Dziś ciut pogrzebałem przy fiacie :mrgreen:
Zalałem docelowy olej do skrzyni czyli 75w90 ,półsyntetycznym olejem .Po przejechaniu z 40km ,moge stwierdzić że przyjemniej sie zmienia biegi. Szczególnie na zimnym oleju to co było na hipolu to jakiś dramat był.
Stary olej z skrzyni poszedł do zapasowego mostu którego ostatnio kupiłem , przed wlaniem oleju , otworzyłem dekiel ,wypłukałem go ropą . Przepuszczam że może być cichy ale przed montażem od auta , należało wymienić satelity bo posiadają slady zużycia ...
Podczas wymiany oleju , wpadł mi pomysł aby wygłuszyć tunel od środka mata butylową a przez przypadek tydzień wcześniej dokupiłem. ;) Długo sie nie zastanawiałem , pojedzie testowej mogę powiedzieć że jest ciut ciszej niz było wcześniej .
A wymieniłem sobie przerywacz od światęł awaryjny i dołożyłem sobie dwa głośniki wysoko tonowe .
Pod koniec dnia umyłem go , szkoda ze zaraz będzie brudny ...
https://imgur.com/a/XNwO7ZN
Myślałem aby jeszcze wymienić zamek przednich prawych drzwiach , porobić zaprawki. Np przy klamce , podczas montażu po lakierowaniu delikatnie musiałem tam zarysować i wyszło po kilku latach ale czasowo sie nie wyrobiłem .
Możemy osiągnąć wszystko, czego będziemy chcieli, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby uwierzyć, ze możemy to osiągnąć. - Ben Feldman
OTRO
Forumowicz

Postprzez m_tronik » 14 kwi 2019, o 09:12

OTRO napisał(a):Dziś ciut pogrzebałem przy fiacie :mrgreen:
Zalałem docelowy olej do skrzyni czyli 75w90 ,półsyntetycznym olejem .Po przejechaniu z 40km ,moge stwierdzić że przyjemniej sie zmienia biegi. Szczególnie na zimnym oleju to co było na hipolu to jakiś dramat był.
Stary olej z skrzyni poszedł do zapasowego mostu którego ostatnio kupiłem , przed wlaniem oleju , otworzyłem dekiel ,wypłukałem go ropą . Przepuszczam że może być cichy ale przed montażem od auta , należało wymienić satelity bo posiadają slady zużycia ...
Podczas wymiany oleju , wpadł mi pomysł aby wygłuszyć tunel od środka mata butylową a przez przypadek tydzień wcześniej dokupiłem. ;) Długo sie nie zastanawiałem , pojedzie testowej mogę powiedzieć że jest ciut ciszej niz było wcześniej .
A wymieniłem sobie przerywacz od światęł awaryjny i dołożyłem sobie dwa głośniki wysoko tonowe .
Pod koniec dnia umyłem go , szkoda ze zaraz będzie brudny ...
https://imgur.com/a/XNwO7ZN
Myślałem aby jeszcze wymienić zamek przednich prawych drzwiach , porobić zaprawki. Np przy klamce , podczas montażu po lakierowaniu delikatnie musiałem tam zarysować i wyszło po kilku latach ale czasowo sie nie wyrobiłem .

Ja jak zalałem skrzynię 75W90 to zauważyłem że podczas szybkiej zmiany biegów jest zgrzytnięcie, z tego co przetestowałem olej musi być GL4
m_tronik
Forumowicz

Postprzez OTRO » 15 kwi 2019, o 10:52

Ja zrobiłem od wczoraj prawie 300km i jakoś żaden bieg na tym oleju nie zgrzytał ;) Przepuszczam przyczyna leży w jakim stopniu jest zużyta skrzynia ,na poprzedniej skrzyni miałem zalany hipol i nie bylo z ją problemu . Czasami jedynka nie chciała wejść ale oprócz tego przyjemnie sie biegi zmieniało mimo ze był zalany hipol .
Wczoraj odwiedziłem Lubelskie klasy nocą , była okazja ciut go przegonić na ekspresówce .
https://imgur.com/TK8pwSo
Możemy osiągnąć wszystko, czego będziemy chcieli, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby uwierzyć, ze możemy to osiągnąć. - Ben Feldman
OTRO
Forumowicz

Postprzez ceva » 15 kwi 2019, o 11:17

Po przejechaniu 300 km to na 100% ze skrzynią, a właściwie synchronizatorami, nic się nie stanie, ale po 30-50 tys. km to i owszem. Ja w ten sposób załatwiłem synchronizatory w C+. Fakt faktem, że lekkość zmiany biegów na zimno jest niepodważalna po wlaniu 75W90 GL-5, ale to nie jest olej przeznaczony do współpracy z synchronizatorami mosiężnymi jakie znajdują się w skrzyni PN/Fiat.
ceva
Forumowicz

Postprzez OTRO » 15 kwi 2019, o 12:16

Z tego co pamietam to w ksiazce Morawskiego chyba na 292 str jest napisane ze do skrzyni biegów powinien być olej o klasie jakościowej wg API:GL-5 i lepkość 80w90 . A że nie występuje olej pół syntetyczny 80w90 , zastosowałem olej o lepkości 75w90.
Czyli błąd w książce ?
OTRO
Forumowicz

Poprzednia strona

Powrót do NASZE AUTA