Witaj ! Anonimowy

FSO 1500 86r

Re: FSO 1500 86r

Postprzez OTRO » 10 lip 2018, o 10:44

bing17 napisał(a):Nie lepiej było najpierw dopasować drzwi, a później je malować ?

Chyba, że wylałeś epoksyd żeby zobaczyć jak krzywe jest poszycie, a później po dopasowaniu położyć nową/uzupełnisz ubytki, dobrze kumam ?

Może i by było lepiej ale to rozwiązanie mam jedną wadę , nie mógł bym jeździć tym samochodem dobry tydzień...
A ostatnio się tak u mnie porobiło że prawie każda niedziele ,gdzieś wyjeżdżam w fajnę miejsce ;) A bez fiata to już nie było by tego klimatu ...
Stwierdziłem że lepiej będzie jak na początku ogarnę zawias , usunę lakier tych miejscach gdzie wygląda dla mnie podejrzany ale wyszło że zdarłem całego poszycia + całą rynienkę od spodu bo były tam początki rdzy .
Teraz jak położyłem epoksyd,poszpachluje wgniecenia które teraz ładnie widać ,usunę otwory po listwach , przed ponownym nałożeniem epoksydu w celu izolacji szpachlówki od podkładu akrylowego. Zrobię przymiarkę drzwi , bo to będzie ostatnia chwila gdzie mogę coś jeszcze skorygować ;)
Tym sposobem fiat nie będzie stał x czasu w garażu .
Możemy osiągnąć wszystko, czego będziemy chcieli, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby uwierzyć, ze możemy to osiągnąć. - Ben Feldman
OTRO
Forumowicz

Postprzez ceva » 10 lip 2018, o 17:48

Czy mógłbyś zrobić zdjęcie drzwi, żeby pokazać jak wydostałeś sworznie zawiasów?
ceva
Forumowicz

Postprzez bing17 » 10 lip 2018, o 20:51

Jak będziesz usuwał otwory po listwach ?
bing17
Forumowicz

Postprzez OTRO » 12 lip 2018, o 17:07

bing17 napisał(a):Jak będziesz usuwał otwory po listwach ?

Technologia dość okrutna bo za pomocą szpachli i migomatu .
Obrazek
Obrazek
ceva napisał(a):Czy mógłbyś zrobić zdjęcie drzwi, żeby pokazać jak wydostałeś sworznie zawiasów?

Sworznie wydostałem za pomocą młotka i twardego pręta o rozmierzę chyba 7mm ,praca dość mozolna ale daje efekt chyba że trafisz na taki sworzeń że nie bedzie się chciał ruszyć ...
Ja u siebie robiłem tylko ten dolny , bo ten górny jakimś cudem był idealnym stanie :shock:
Obrazek
Ostatnio znalazłem , taką fajną stacje benzynową ;)
Obrazek
Możemy osiągnąć wszystko, czego będziemy chcieli, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby uwierzyć, ze możemy to osiągnąć. - Ben Feldman
OTRO
Forumowicz

Postprzez OTRO » 31 lip 2018, o 20:43

Zostało mi przeszlifować drzwi papierem wodnym 400 ,600,800 ,zmyć zmywaczem ,posprzątać garaż ,zobaczymy ile się nauczyłem od poprzedniego lakierowania :lol:

Obrazek
OTRO
Forumowicz

Postprzez OTRO » 4 sie 2018, o 13:36

Obrazek
Od poniedziałku można zaczynać :mrgreen:
Powoli żałuje że nie oddałem tych drzwi do lakiernika bo materiał który musiałem kupić aby jej zrobić równa się lub przewyższa kosztu lakierowania u lakiernika ...
Bo złapałem się na tym większość materiału potrzebne do lakierowania ,po prostu mi się skończyło. Lakieru bezbarwnego którego chce nie dokupię na setki , podkładku akrylowego i epoksydu także nie dokupuje na setki ,rozpuszczalnik akrylowy tez się skończył,nitro 5litrowe kiedyś też musiało się skończyć :lol:
OTRO
Forumowicz

Postprzez Szosi » 7 sie 2018, o 09:46

Wszystko się kiedyś kończy :) Dawaj zdjęcie efektu!
Zakonserwowany w "125pe".
Szosi
Członek Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez Marcin125p » 8 sie 2018, o 23:29

Dawaj, dawaj. Wszyscy czekamy!
125p...ociech
Żeby życie miało smaczek, raz maluszek, raz kanciaczek :)
forum fiata 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat
Marcin125p
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: ORMO

Postprzez OTRO » 11 sie 2018, o 12:24

Marcin125p napisał(a):Dawaj, dawaj. Wszyscy czekamy!

dobra przekonaliście mnie ;)
Myślałem że pójdzie mi z nimi o wiele szybciej ale sporo czasu straciłem na pasowaniu drzwi ale było warto ;)
Na początku miałem spory problem bo drzwi były zbyt długie i ocierały mi o słupek B , jednak oszlifowanie jednego zawiasu załatwiło sprawę, (spiłowałem ponad 1,5mm), kolejnym problemem co miałem to nie mogłem wyżej podnieść drzwi ale sprawę załatwiło rozszerzenie regulacji o drobre 2mm do góry.
Największy paradoks to moich poprzednich drzwiach musiałem dołożyć 2mm blachy pod zawiasy a tu taj musiałem zeszlifować zawias :lol: :lol:
Po tych zabiegach tak wyglądały drzwi moim fiacie ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A malowałem tym pistoletem , pamiętającym czasy Polmozbytów
Obrazek
Jak wyglądają po złożeniu , pokaże jutro bo nie zdązyłem zrobić zdjęcia ;)
EDIT
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Można było jeszcze ciut ich podnieść ale już ramka zaczyna zahaczać ... Jak znajdę chęci to jeszcze spróbuje podregulować aby było idealnie ;)
Nie wiem co się stało podczas rozbierania - składania przestały mi działać wycieraczki i dmuchawa , bezpieczniki dobre ...
Popsułem mechanizm do podnoszenia szyby , jakoś go złożyłem niby działa ale wydobywa takie dźwięki że chyba muszę kupić nowy :lol:
Jeszcze z poprawek lakierniczych zostało łączenie błotników tylnich z podszybiem, na pasie przednim na bananie zauważyłem że mi baranek odskoczył , cóż idealna okazja aby go polakierować na czarno ;)
OTRO
Forumowicz

Postprzez Marcin125p » 11 sie 2018, o 18:20

125p...ociech
Żeby życie miało smaczek, raz maluszek, raz kanciaczek :)
forum fiata 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat
Marcin125p
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: ORMO

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NASZE AUTA