Witaj ! Anonimowy

plasti dip na fiata

Re: plasti dip na fiata

Postprzez krol1313 » 20 sty 2015, o 15:41

czochu napisał(a):No to jest opcja, oferta całkiem niezła, poprosiłem o więcej zdjęć, może akurat będzie ok.
Chcę zrobić coś w tym rodzaju: https://www.youtube.com/watch?v=-ZqNwKFtxnE
Zależy mi na tym, żeby był matowy - wygląda wtedy o niebo lepiej.
Zobaczymy jak wygląda ten który wkleiłeś wyżej w linku - czekam.
A wracając do tematu, jakby to nie wypaliło (chociaż jest i opcja że wezmę go i tak, a po prostu na niego nałożę ten dip) to jak to z tą wytrzymałością plasti, ktoś miał dłużej niż dwa lata?
Pozdrawiam.
@edit.
mam też pytanie - znalazłem ofertę, auto igła z 83 roku, sprawny - cena 5000 do nego, a ten tutaj jest za 2800 do nego - co w takim razie może być w nim nie tak? I to jeszcze z zamontowanym gazem.
Pozdrawiam.

Ten z linku , jest u o nim temat, obstawiam niezbyt udany remont i pomalowanie boków śnieżka w kolorze czarnym , ot taki remont na odpierd....
- Gadanie! Przegrałem, bo pan miał szczęście!
- Szczęście? Szczęście trzeba umieć sobie zorganizować.
Poker jest sztuką oszustwa, przyjacielu. Graliśmy uczciwie: ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
krol1313
Forumowicz

Postprzez czochu » 20 sty 2015, o 16:21

no to podziękuję, dzięki za ostrzeżenie - jak widać jestem świeżak, nie zdążyłem jeszcze ogarnąć forum :)
Dalej podtrzymuję pytanie wyżej ;)
Anatol, Ty robiłeś plasti wałkiem czy lecisz ze mną w kulki że mam kupić 4l + wałek?:D
jak to się ma z oklejaniem samochodu folią?
Byłaby to jakaś opcja, ale jak cenowo?
Gdybym kupił folię (apropo, na allegro jest dużo folii "3m" ale większość z nich na pewno fejki, więc gdzie dostanę oryginalną, trwałą folię?) i zdecydował się sam na oklejenie - dałoby radę czy do tego trzeba mimo wszystko być "profesjonalistą"?
Jak już wspomniałem, do osiemnastki jeszcze kupa czasu, zdążyłbym dorwać jakieś autko w super stanie i codziennie po kawałku sobie je oklejać a dwa tysie bym przyoszczędził - jest tak jak myślę czy nie?
Pozdrawiam.
czochu
Forumowicz

Postprzez Ćmaga » 21 sty 2015, o 08:44

Najpierw to bym na Twoim miejscu kupił tego Fiata i przede wszystkim doprowadził do normalnego stanu, przejrzał mechanikę, zakonserwował profile, podwozie, połatał ewentualne dziury i usunął ogniska korozji, bo to często nie jest takie proste i przyjemne jak się wydaje a potem bawił się w jakieś folie, okleić to sobie możesz nawet po 2 latach jeżdżenia tym Fiatem, a najlepiej kup lakier w macie, pryśnij pistoletem, chyba mniej zabawy i wydanej kasy.
"Do układu smarowania silnika FSO 125p należy stosować rozprowadzany przez CPN wielosezonowy olej silnikowy Selektol Super Plus SE 15W40 lub oleje Selektol Special SD 10W30 lub 20W40":)
Ćmaga
Forumowicz

Postprzez czochu » 21 sty 2015, o 13:24

Taniej mnie wyjdzie kupić lakier matowy i lakierować niż okleić? :o
czochu
Forumowicz

Postprzez Anatol 125p » 21 sty 2015, o 14:09

Anatol 125p napisał(a):Kup 4 litry matowego czarnego lakieru i wałek :D

!
Obrazek
Anatol 125p
Członek Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez czochu » 21 sty 2015, o 15:30

Okej.
Ale trochę nie rozumiem czemu wałek - wydaje mi się ze będzie to wtedy bardzo oklepane i brzydko zrobione, nie lepiej będzie jakimś pistoletem?
czochu
Forumowicz

Postprzez jose » 21 sty 2015, o 18:06

Kup 2,5l matowego lakieru i chiński pistolet za 50 zeta. Do matu wystarczy. Jak poćwiczysz, ogarniesz sam, jak nie to szukaj sąsiada, któremuś na pewno ręka chodzi w rytm. 2,5l starcza z lekką górką na malowanie zewnętrzne. Odpuść oklejanie folią, bo sam nie ogarniesz, to nie jest prosta robota, dla kogoś kto nigdy tego nie robił.
125p '86 Sedicivalvole :D

Z fiatowskim DOHC'em jest jak z kobietą - jak raz rozbierzesz, to już do końca życia będziesz się z tym pierd...ł :D
jose
Forumowicz

Postprzez Sadam » 21 sty 2015, o 18:19

https://www.youtube.com/watch?v=dRo7nFNSIl0#t=04m03s
Tu masz przykład (lepszy bądź gorszy) malowania wałkiem.
Ale i tak lepszą opcją jest właśnie pomalowanie pistoletem.
Sadam
Forumowicz

Postprzez maciejowski » 21 sty 2015, o 18:41

Anatol 125p napisał(a):
Anatol 125p napisał(a):Kup 4 litry matowego czarnego lakieru i wałek :D

!

4 litry? :shock: na poloneza niecały 1 wystarczył.
maciejowski
Maruda

Postprzez Ćmaga » 21 sty 2015, o 19:00

Jest jeszcze jedna opcja malowania, tylko musisz mieć taki odkurzacz jak w linku poniżej:
http://www.domosfera.pl/wnetrza/51,1019 ... 1.html?i=6
Jak się ma wprawę to można pomalować prawie tak samo ładnie jak pistoletem. A wałkiem pomalowanego to ja miałem takiego Fiata, wyglądał jak pomalowany barankiem, tylko, że ktoś go malował olejno-ftalową, białą, efekt nie z tej ziemi :lol:

Albo tak pomaluj:
https://www.youtube.com/watch?v=It09L-fTYkQ
"Do układu smarowania silnika FSO 125p należy stosować rozprowadzany przez CPN wielosezonowy olej silnikowy Selektol Super Plus SE 15W40 lub oleje Selektol Special SD 10W30 lub 20W40":)
Ćmaga
Forumowicz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do TUNING