Witaj ! Anonimowy

CZARNE BIAŁE CZY ŻÓŁTE ? POMOC

Re: CZARNE BIAŁE CZY ŻÓŁTE ? POMOC

Postprzez robert1281 » 5 lis 2013, o 08:45

Ja przerabiałem w tamtym roku w katowicach masz mój numer 501-173-138 zadzwoń to powiem Ci co i jak :)
robert1281
Forumowicz

Postprzez nefar » 13 sty 2014, o 11:51

Może odświeżam trochę przeszłość, ale jestem w świeżo w temacie.

Obdzwoniłem 4 rzeczoznawców z okolic trójmiasta w sprawie uzyskania dokumentacji potwierdzającej zgodność z oryginałem - wymaganej do wpisania do rejestru zabytków ruchomych. Każdy z nich rozmowę rozpoczynał od tego, że on działa tak, że załatwia wszystko:
- wniosek o wpisanie do ewidencji
- biała karta (karta ewidencji pojazdu)
- wniosek o przeprowadzenie badania technicznego
- opinia rzeczoznawcy o zgodności z oryginałem

Wszyscy wołali sobie za tą przyjemność około 600-700 zł. Pomimo, że wyraźnie zaznaczałem, że chcę tylko te dokumenty, które muszą być wypełnione przez rzeczoznawcę, to i tak każdy naciągał mnie na komplet.

Zdenerwowany, że tyle to kosztuje, zadzwoniłem do kobiety, która pracuje w pomorskim urzędzie konserwatora zabytków i przyjmuje te wnioski. Jak się dowiedziałem nie ma najmniejszego problemu, aby wypełnić pierwsze 3 dokumenty samodzielnie. Jak to określiła: przecież właściciel lepiej zna samochód niż rzeczoznawca. Ona potrzebuje jedynie od rzeczoznawcy (wpisanego do rejestru prowadzonego przez ministerstwo infrastuktury) o zgodności pojazdu z oryginałem w 75%.

Pani w urzędzie - bardzo życzliwa osoba, podała mi nawet numery do rzeczoznawców - do jednego z nich jeszcze wcześniej nie dzwoniłem. Więc wyposażony w wiedzę, dzwonię do ostatniego rzeczoznawcy. On oczywiście śpiewa 650 zł za komplet dokumentów. Ja na to, że jestem świeżo po rozmowie z panią z urzędu i potrzebuję od niego tylko opinii o zgodności z oryginałem i pytam się ile za nią chce. On mi na to, że 550 zł. Ja do niego, że to stanowczo za drogo, a rzeczoznawca pyta się mnie: to ile proponuję?. Ja odpowiedziałem, że w necie chodzą ceny około 300 zł. On, że to zbyt tanio. Ja odpowiedziałem, że dziękuję za rozmowę, a on no to 300 zł + VAT.

Finalnie zadzwoniłem jeszcze do jednego rzeczoznawcy, który wcześniej wydawał się mi najbardziej w porządku. Zgodził się zrobić ten dokument w cenie 200 zł + VAT.

Jeszcze z ciekawostek, które udało mi się dowiedzieć. Przegląd pojazdu zabytkowego (wymagany przed otrzymaniem żółtych blach) nie jest ujęty w cenniku ministerialnym. Różne stacje mają różne ceny. Ja znalazłem stację, która zrobi mi ten przegląd za 200 zł. W innej stacji wołają sobie za to 500 zł.
nefar
Forumowicz

Postprzez Palec » 13 sty 2014, o 14:04

Marcin125p Ci na pewno pomoże w końcu On też jest z Żukowa i teraz będziecie się razem wozić po Mieście :)
125p - "Kiedyś bił rekordy , teraz podbija serca"
forum fiata 125p fiat 125p forum duży fiat
Palec
Administrator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez klysek1 » 13 sty 2014, o 14:05

nefar napisał(a):Ja na to, że jestem świeżo po rozmowie z panią z urzędu i potrzebuję od niego tylko opinii o zgodności z oryginałem i pytam się ile za nią chce. On mi na to, że 550 zł. Ja do niego, że to stanowczo za drogo, a rzeczoznawca pyta się mnie: to ile proponuję?. Ja odpowiedziałem, że w necie chodzą ceny około 300 zł. On, że to zbyt tanio. Ja odpowiedziałem, że dziękuję za rozmowę, a on no to 300 zł + VAT.

Finalnie zadzwoniłem jeszcze do jednego rzeczoznawcy, który wcześniej wydawał się mi najbardziej w porządku. Zgodził się zrobić ten dokument w cenie 200 zł + VAT.

Gdybyś mieszkał w Warszawie, to bym Ci to taniej załatwił ;)
klysek1
Forumowicz

Postprzez nefar » 17 sty 2014, o 06:30

Widzisz kolego klysek1, a mówią, że w Warszawie wszystko jest najdrożej.
nefar
Forumowicz

Postprzez Patryk » 4 lut 2014, o 19:50

Witam.
Moje pytanie dotyczy żółtych tablic, tak więc nie widziałem sensu tworzenia nowego tematu.
Ktoś z Was dysponuje dokładnymi informacjami o tym co trzeba a czego nie trzeba zgłaszać konserwatorowi zabytków?
Mam Fiata z 1975 roku, od pół roku jest na żółtych tablicach. Problem pojawia się taki, iż na przestrzeni lat została założona karoseria od nowszego modelu (są już obecne boczne kierunki na błotnikach, czarne ramki lamp zespolonych, otwieranie klapy bagażnika ze środka, brak listew ozdobnych drzwi oraz brak chromowanych progów, a także Fiat posiada skośną skrzynie od Poloneza). Dodam, iż w tym stanie widnieje na zdjęciach, które zostały załączone do białej karty/księgi. Chciałbym powrócić do oryginalnego wyglądu (wymieniłem już: wywietrzniki boczne, lampy zespolone na chromowane, w najbliższym czasie chciałbym wymienić skrzynie biegów oraz dołożyć listwy drzwiowe oraz progowe). Czy w tym przypadku należy zgłosić zmianę elementów do konserwatora zabytków? Perspektywa grzywny jakoś mi się nie uśmiecha.
Patryk
Forumowicz

Postprzez mardom89 » 5 lut 2014, o 11:40

idziesz w stronę zbliżenia się do oryginału, nie odwrotnie, więc konserwator nie powinien mieć zastrzeżeń. Niech się jednak wypowiedzą "żółtoblachowcy", lub po prostu zadzwoń do konserwatora - będziesz miał informacje z pierwszej ręki ;)
FSO Polonez C 83' L54 1500OHV"Władek"
Niewiadów N126e 84'
FSO 125p 88' L87 1.6 GSi "Kulfon"
FSO Polonez ATU 98' 74e 1.6 GSi"Sylweriusz"
forum fiat 125p forum fso 125p klub 125p
mardom89
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez leon » 19 lip 2017, o 20:25

Witam

Szukałem, szukałem, ale nie znalazłem. Czy ktoś ma gotowy "WNIOSEK O PRZEPROWADZENIE BADANIA CO DO ZGODNOŚCI Z WARUNKAMI TECHNICZNYMI POJAZDU ZABYTKOWEGO" wypełniony dla Fiata: FSO Warszawa 125p 1,5 ME?

Powolutku stawiam Fiacika na żółte blachy. Jestem już po oględzinach rzeczoznawcy i wpisaniu samochodu do ewidencji zabytków. Przed mną przegląd techniczny dla zabytku, do którego potrzebny jest wypełniony w/w dokument.
leon
Forumowicz

Postprzez klysek1 » 23 lip 2017, o 10:53

Wypełnienie tego wniosku zajmuje pół godziny, wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w ogólnodostępnej literaturze. Jak nie chce Ci się szukać, to zapłać rzeczoznawcy, żeby to wypełnił.
klysek1
Forumowicz

Postprzez PABLO » 2 sie 2017, o 07:29

klysek1 napisał(a):Wypełnienie tego wniosku zajmuje pół godziny, wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w ogólnodostępnej literaturze. Jak nie chce Ci się szukać, to zapłać rzeczoznawcy, żeby to wypełnił.

Szkoda,że nie ma przycisku ,,LUBIĘ TO ! "
Kolekcja : "Pojazdy MILICJI OBYWATELSKIEJ 1944-1990"
POLSKI FIAT 125p 1300 MILICJA
FSO 125p KOMBI MILICJA
MZ ES250/2 TROPHY MILICJA
MZ TS250/1 MILICJA
MZ ETZ 250 MILICJA
MZ ETZ 251e MILICJA
FSO 125 POGOTOWIE RATUNKOWE
PABLO
Forumowicz

Poprzednia stronaNastępna strona