Witaj ! Anonimowy

CZARNE BIAŁE CZY ŻÓŁTE ? POMOC

CZARNE BIAŁE CZY ŻÓŁTE ? POMOC

Postprzez 125P MR76 » 30 mar 2012, o 07:21

Panowie prosił bym was o poradę co byście zrobili na moim miejscu, obecnie jeżdżę swoim Kanciakiem na czarnych oryginalnych tablicach ale z dowodem na poprzedniego właściciela jak dla mnie sa to najbardziej odpowiednie tablice do tego auta ale niestety w dowodzie rejestracyjnym nie ma już miejsca na pieczątki badan technicznych i jestem zmuszony udać się do wydziału komunikacji aby go przerejestrować i dostane białe blachy :( a one już nie oddaje tego co czarne czy może komuś z was udało się przy przerejestrowaniu pozostawić czarne blachy ? Jeżeli nie ma takiej możliwości to co zrobić ? czy przerejestrować normalnie na białe czy jako zabytek na żółte jak sa wady a jakie zalety takiego przerejestrowania .
Czekam na wasze zdanie
Pozdrawiam Piter 125p MR76
125P MR76
Forumowicz

Re: CZARNE BIAŁE CZY ŻÓŁTE ? POMOC

Postprzez Marcin125p » 30 mar 2012, o 07:40

Możliwość zostawienia czarnych jest. Idziesz z gościem na którego jest DR i prosicie o wymianę samego DR, lub na stacji prosisz o wystawienie potwierdzenia przeprowadzenia badania i wozisz je przy sobie. Są to informacje wyczytane i zasłyszane, ale podobno niektórym się udaje.

Jeżeli się nie uda, to wolałbym rejestrować na żółte. Odejdzie Tobie koszt wymiany tablic i DR, a sama operacja wyjdzie o jakieś 650-700 PLN drożej niż przy białych. Mnie do żółtych przekonały dwie zalety; ochrona konserwatora w przypadku uszkodzenia samochodu przez innych uczestników ruchu (czyli nie będzie szkody całkowitej i wypłaty 500 PLN odszkodowania, tylko porycie przez ubezpieczyciela całości kosztów przywrócenia do stanu poprzedniego), oraz możliwość nieopłacania OC w przypadku długotrwałego remontu (co załatwia sama opinia od rzeczoznawcy przy białych). Wady to teoretyczna niemożność jakichkolwiek zmian w aucie, upierdliwość przy wyjazdach zagranicznych czy sprzedaży za granice.
125p...ociech
Żeby życie miało smaczek, raz maluszek, raz kanciaczek :)
forum fiata 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat
Marcin125p
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: ORMO

Postprzez Tomek » 30 mar 2012, o 12:44

Pozostawienie "czarnych" we wspomnianym wypadku jest tylko możliwe w wypadku kiedy to człowiek wpisany do DR pójdzie do WK o wymiane DR z powodu braku miejsca na wpisy przeglądu technicznego. Wtedy wymieniają sam DR.

Jeśli masz taką możliwośc rób "żółte". Większe są plusy niż minusy z tego powodu.
Pozdrowienia
Tomek - 125p - 1500 - 1983r. - L78
Tomek
Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez mrice » 30 mar 2012, o 15:04

Owszem, dało by sie takiego wała przekręcić, tylko czy poprzedni własciciel będzie zadowolony że auto nie zostało przerejestrowane ? nie sądze, po drugie, jeśli poprzednik zgłosił w WK zbycie pojazdu to temat jest tez pozamiatany.

Co do zółtych tablic to są plusy i minusy, wzasadzie już wspomniane

+++
- jeśli zrobią Ci z zada wylotówkę na Kielce to ubezpieczyciel kasą będzie sypał tak długo, aż pojazd nie zostanie odbudowany (znika pojęcie szkody całkowitej)
- nie ma obowiązku ciągłości ubezpieczenia OC (tylko musisz sprawdzić, czy przynależą sie przy ubezpieczeiu zniżki)
- odpada kwestia przeglądów tecnicznych
- zółte blachy są efektowne :)

---
- główny i zasadniczy to wchodzi na kark konserwator zabytków (musisz auto utrzymywac w nienagannym stanie technicznym, jakikolwiek wiekszy remont musi być uzgodniony, jaka kolwiek zmiana w aucie także, musisz uzyskać zgodę na wyjazd poza granice RP, choć tu jesli jedziesz na zlot to bez problemu to powinieneś otrzymać
- uzyskanie zółtych tablic też trochę kosztuje, auto musi być w odpowiedni stanie, musi przejść badania techniczne i otrzymać pozytywną opinię rzeczoznawcy.
- zrobisz komuś Ty wylotówkę na Kielce to też sypiesz kasa aż nie naprawisz wozu, a jeśli tego nie zrobisz to konserwator może odebrać Ci pojazd.
- w skrajnych przypadkach zaniedban zabytku konserwator ma prawo wystąpić o jego odebranie.

Czy lepiej brać zółte czy białe blachy musisz sam sobie odpowiedzieć, zachowanie czarnych będzie niestety problematyczne, sam z tym walczyłem pare lat temu i przegrałem batalie z WK mimo chodów. Zatrzymałem sobie tylko na pamiątke blachy podpisując kartkę, ze blachy zostały zagubione
Nie tyle groźny radziecki czołg, co jego pijana załoga
http://www.modelarzmax.pl
http://www.naprawapralek.pl
mrice
Forumowicz

Postprzez Marcin125p » 30 mar 2012, o 15:15

Do teoretycznych zalet posiadania żółtych blach można jeszcze dołożyć możliwość dofinansowania przez konserwatora remontu pojazdu :)
125p...ociech
Marcin125p

Postprzez Anatol 125p » 30 mar 2012, o 15:18

Marcin125p napisał(a):Do teoretycznych zalet posiadania żółtych blach można jeszcze dołożyć możliwość dofinansowania przez konserwatora remontu pojazdu :)

U nas już nie chcą Fiatów rej na żółte ... to co dopiero mówić o "sponsoringu" ... :roll:
Obrazek
Anatol 125p
Członek Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez Marcin125p » 30 mar 2012, o 15:24

Dlatego napisałem o "teoretycznych" zaletach i dodałem emotkę " :) " ;)
125p...ociech
Marcin125p

Postprzez klysek1 » 30 mar 2012, o 16:08

mrice napisał(a):- jeśli zrobią Ci z zada wylotówkę na Kielce to ubezpieczyciel kasą będzie sypał tak długo, aż pojazd nie zostanie odbudowany (znika pojęcie szkody całkowitej)

Po pierwsze, to tylko teoria, nikt jeszcze tego nie potwierdził w praktyce. Po drugie, podaj podstawę prawną ;)
klysek1
Forumowicz

Postprzez 125P MR76 » 30 mar 2012, o 17:10

mrice napisał(a):. Zatrzymałem sobie tylko na pamiątke blachy podpisując kartkę, ze blachy zostały zagubione

O tym tez myślałem, jak nie można zostawić ich na aucie to zawsze można zagubić ;) co do białych a żółtych to chyba żółte lepiej co ?
Dzwoniłem do konserwatora zabytków i nie ma problemu z wpisaniem auta do księgi rejestru zabytków pod warunkiem pozytywnej opinii rzeczoznawcy w której musi być zapis o 75% oryginalności i ze auto spełnia wymogi jako pojazd zabytkowy oraz pozytywnym badaniu technicznym dla pojazdów zabytkowych plus wypełniona biała karta. Dzwoniłem również do rzeczoznawcy chce 550zl za opinie i wypełnienie białej karty ,co myślicie o jego propozycji ?
125P MR76
Forumowicz

Postprzez AutoSzyHa » 30 mar 2012, o 17:45

Kolego z tego co się orientowałem to Białą Karte można wypełnić spokojnie samemu !!
Większość rzeczoznawców naciaga ludzi na wypełnienie Białej Karty i wołają za to od 150-250zł a bez najmniejszych problemów można to wypełnic samemu.
Wszystko zależy od Pana rzeczoznawcy. Jeśli jest OK to sam ci podpowie że masz to zrobić sam, a jeśli jest ch...m to skasuję Cię za niewiedze!
Zapytaj go ile chce bez karty, jeśli odmówi to poszukaj innego.
Zapytaj wujka Gógle .... poczytaj opinie, jest tego troche

Pozdrawiam
Tomek
AutoSzyHa
Forumowicz

Następna strona

Powrót do FORUM OGÓLNE