Witaj ! Anonimowy

ZAKUP KONTROLOWANY!!! Relacje z oględzin aut.

ZAKUP KONTROLOWANY!!! Relacje z oględzin aut.

Postprzez Palec » 12 mar 2012, o 19:36

Temat zakładam po to żeby ułatwić forumowiczom chcącym nabyć 125p"szukanie" wymarzonego auta.
Ile razy zdarza się taka sytuacja że patrzymy na foty jest ok,jedziemy obejrzeć i jest kicha,więc żeby następni nie jeździli bez sensu oglądać trupów to proszę Was o wpisywanie tutaj swoich uwag odnośnie oglądanych przez Was aut.
Proszę o jak najdokładniejszy opis auta ponieważ nie dla wszystkich brak np.progów będzie problemem.
Proszę dodawać tu tylko relację z oglądanych przez Was 125p.
Do pytań odnośnie zakupu jest odrębny temat "Kupuje Fiata..." który również znajduje się w zakładce "Forum Ogólne"

Najlepiej w takiej formie jak poniższa przykładowa treść :

"link do zdjęć"

Blacharka :
Ten egzemplarz jest do sporych poprawek blacharskich.
Progi zakryte są wspawaną w podłogę blachą takim fartuchem blachy,doły drzwi do poprawek,pas tylny delikatnie pęknięty i ładnie zapaćkany szpachlą, naciskając ręką na podłogę od wewnątrz pojazdu słychać takie chrup chrup , od spodu poza tymi nieszczęsnymi progami auto wygląda ok,przedni zderzak z lewej strony (stojąc przodem do pojazdu) jest wgnieciony no i to sygnał że było bum,po sprawdzeniu szczelin drzwi okazało się że tylne drzwi zamykają się na styk.
Auto było malowane i to na dodatek niezbyt dokładnie (zacieki, maźnięte uszczelki itd.).
Silnik :
Komora silnika nie zalicza się do najczystszych i pozbawionych olejowych pejzaży ,ale silnik pracuje w miarę równo i dość cicho, 1500cm3 benz.

Wnętrze :
Ogólnie trochę popękane przednie fotele,brak detali jak popielniczka z drzwi lewy tył,a tak to ok

W momencie kiedy Pan sprzedający zobaczył na co zwracam uwagę w Fiacie zrobił się bardzo otwarty i przyznał ze jest handlarzem aut no i nie może zejść poniżej 2tys. No to narazie Panie handlarzu !!

Możecie też dodawać nr rejestracyjne żeby na pewno się nie naciąć WSZ 3052

Dzięki
P.
125p - "Kiedyś bił rekordy , teraz podbija serca"
forum fiata 125p fiat 125p forum duży fiat
Palec
Administrator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Re: ZAKUP KONTROLOWANY!!! Czyli mądry Polak przed szkodą

Postprzez Mlody_ndm » 12 mar 2012, o 22:27

Pojechałem dzisiaj oglądać tego sprzęta:

http://tablica.pl/oferta/pierwszy-wlasc ... d21c2e37bf

Nr rej. PLD 7771
Generalnie właściciel OK, przez telefon określił w miarę uczciwie stan blacharki, kontakt dobry, rozmowa normalna.
Niestety egzemplarz sam w sobie nie ciekawy.
Blacha niby w miarę, kilka ognisk rdzy, najgorsze przednie błotniki zjedzone na krawędziach, podłoga wyglądała nieźle.
Zderzaki przód i tył z miejsca tylko na śmietnik

Za to po otworzeniu maski doznałem szoku, co prawda w ogłoszeniu pojemność jakaś dziwna wpisana, ale myślałem że to pomyłka, trzeba było zapytać przez telefon, nie zapytałem mój błąd. Szczęście że w miarę blisko miałem.
Pod maską siedzi 1.8 z VW z doczepionym jakimś magicznym sposobem gaźnikiem od Fiata... skrzynia 5-tka, w środku nie jej montaż nie wygląda zbyt ciekawie, elementy tunelu jakieś od czapy, z racji montażu takiego silnika strasznie porzeźbiona instalacja elektryczna, jak coś padnie to klękajcie narody, chyba tylko "Pomysłowy Dobromir" pierwszy właściciel by się w niej połapał i to też niekoniecznie.
Wnętrze w kiepskiej kondycji, zajrzałem pod pokrowiec na fotelu pasażera a tam dziura, fotel kierowcy pewnie też kiepski.
Hamulce zapieczone od stania, umówmy się że standard.
Brak tabliczki znamionowej.
Pordzewiały zbiornik paliwa i wydech, niedługo będą dziury.
Pordzewiały kielich LP - wydać że płyn się kiedyś musiał lać z pompy, zalał, lakier odlazł i jest co jest.
W związku z wstawieniem silnika VW mocowanie silnika do budy to jakaś wydumka z kątownika co wygląda jak z regału magazynowego, ciekawe ile to wytrzyma.

Malowniczości całego samochodu dopełniały przednie błotniki mocowane na blachowkręty :)

Podsumowując w mojej ocenie wartość tego egzemplarza jest znikoma, zakup go to proszenie się o problemy.
Sprzęty:
'81 Polski Fiat 125p L79 WPT 1313 Edyszyn
'83 Polonez 1.5 L54
'91 Żul A11B
'99 Plusz 1.6GLI
Obrazek
forum fiata 125p fiat 125p fso 125p forum duży fiat
Mlody_ndm
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: Zbiera złom

Postprzez hrumek » 21 mar 2012, o 20:30

Nie wart żadnej uwagi, takie moje zdanie
hrumek

Postprzez Mlody_ndm » 24 kwi 2012, o 21:28

Byłem dzisiaj w komisie w Warszawie przy Modlińskiej 277 oglądać zupełnie inne auto ale zobaczyłem tam Fiaciora, z ciekawości podszedłem zobaczyć.
Jest nawet na otomoto:
http://otomoto.pl/fiat-125p-bezwypadkow ... 58475.html

Numer rejestracyjny nie widoczny w ogłoszeniu ale jest WUB 1233

Samochód w stanie kiepskim, cena zupełnie nieadekwatna.
Sporo ognisk korozji, pędzelkowe zaprawki, dziury, największa w progu, obdarte zderzaki, listwy, zmęczone wnętrze, opony do wywalenia - jedna nawet ma kapcia. Generalnie nic ciekawego.
Realna wartość może z 1000zł...
Sprzęty:
'81 Polski Fiat 125p L79 WPT 1313 Edyszyn
'83 Polonez 1.5 L54
'91 Żul A11B
'99 Plusz 1.6GLI
Obrazek
forum fiata 125p fiat 125p fso 125p forum duży fiat
Mlody_ndm
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: Zbiera złom

Postprzez wojdiT » 4 maja 2012, o 19:52

Witam
Jestem nowy na forum :) mam 24 lata i wielką chęć zakupienia Fiacika :):) znam się nie wiele, jako mały chłopak jeździłem koło domu Fiatem z 80 któregoś roku i tak pozostał sentyment niestety Tata go sprzedał bo nie miał dla kogo trzymać ( ja do 18 lat miałem wtedy jeszcze 5 lat ) i poszedl za 1200zł :(
Ale to nie ważne : mam na oku takiego oto fiata:

https://picasaweb.google.com/1133797503 ... 7519245026

Fiacik od można powiedzieć znajomego (rodziców) jak czasem bywał nim u mnie to zawsze oglądałem. jest z 87 roku, Gość bardzo o niego dbał przez przynajmniej 20 lat spód impregnowany, silnik w jak najlepszym stanie, garażowany, jednak ostatni rok już na polu stał , a przez ostatnie 5 lat był bardziej "na wytuki" ale nikt młody nim nie jeździ, ma go tak o przywieść coś brudnego itd. jak to na wsi.
No ostatnio o oglądałem i czekam aż sprzeda bo obiecał ze w czerwcu a o cenie nie chciał rozmawiać ale myśle że wszystko się w okolicach 2tys. bedzie kręciło nie chciał bym więcej dawać, bo i tak czeka mnie spory wkład finansowy:
zaczął gnić, szczególnie z lewej strony listwa praktycznie zeżarta, próg troszkę i z tył kilka kropek rdzy sie pokazuje i na zderzaku i blaszce , ale to i tak remont blachy obowiązkowo - nie wiem ile takie coś w 2 tys. się powinienem zmieścić, po za tym hm w środku jest ok. troszke tapicerka rozdarta na drzwiach od kierowcy, i zcharatana lekko w jednym miejscu deska rozdzielcza
wygląda on tak jest zdj. i filmik krótki ;)

https://picasaweb.google.com/1133797503 ... 8273999842

co o tym sądzicie ??
wojdiT
Forumowicz

Postprzez DANIO » 4 maja 2012, o 20:07

Myślę że nie warty 2 tyś bo blacharka się sypie, oprócz lewej strony to prawa też a widać że była już chyba robiona bo nie jest zbytnio błotnik z drzwiami i progiem spasowane i już tam gnije.
DANIO
Forumowicz

Postprzez MateuszCOMPANY » 4 maja 2012, o 20:14

Bardzo ładny egzemplarz, fakt ma na dole trochę wykwitów w początkowym stadium i zjedzone listwy (zobacz co jest pod nimi bo może być ładny pasek rudy na drzwiach) ale ogólnie nie jest źle i wart zainteresowania jeśli był wcześniej garażowany a na bruk wywalony w ostatnich latach.
2tys jak na allegrowe czasy to rozsądna cena, a ta nie allegrowa to 1500 góra 1700. no i smaczku dodaje ten rzadko spotykany kolorek :)
MateuszCOMPANY
Forumowicz

Postprzez wojdiT » 7 maja 2012, o 16:46

Yhm no ja myśle tak w granicah 1500 właśnie a 1700
Kolorek zgodzę się ładny też mi się podoba dawniej tata miał "kość słoniowa" też niczego sobie , ale jak bym miął malować to albo taki pistacjowy albo groszek ;) zobaczymy jak się sprawa potoczy
wojdiT
Forumowicz

Postprzez wojdiT » 7 maja 2012, o 16:47

zresztą zrobić koło blachy to też wyjdzie ... z 2 tysie na pewno
wojdiT
Forumowicz

Postprzez unu » 7 maja 2012, o 17:59

A wracając do tematu...
Przegladałem dzisiaj gumtree i natknąłem się na ogłoszenie fiata, który wisi już tu od zeszłego roku, a którego oglądałem jakoś w grudniu. Może ktoś będzie zainteresowany tym.

http://warszawa.gumtree.pl/c-Samochody- ... Z377443611

Generalny stan auta oceniam na 3. Auto trochę "zamulone". Jeździ nim starszy Pan, a sprzedaje wnuczek, stąd ta cena :lol: Jak go oglądałem, tzn. w grudniu, auto było w ciągłym użyciu. Ale dorzeczy:
- lakier trochę zmatowiały, przydałaby mu się porządna polerka
- trochę bąbli i małych ognisk korozji, między innymi na masce, błotnikach. Dziur nie stwierdziłem
- niestety podłogi nie widziałem
- progi były robione jakiś czas temu, wyglądały na zdrowe

Mechanicznie:
- luzy na kierownicy
- świeże wycieki oleju pod autem
- przeciekająca chłodnica (przeciek był czymś zalepiany, ale trzeba by wymienić chłodnice)
- zimny silnik odpalił od pierwszego strzału, mimo że był lekki mróz

Wnętrze:
Ogólnie mówiąc mocno zmęczone. Tapicerka powycierana w niektórych miejscach poprzecierana, tylne obicie drzwi mocno sfatygowane. Ale folia na podłodze.

Wnuczek wtedy krzyknął cenę 2,5 i był gotowy zejść do 2,2. Moja ostateczna propozycja była 1700.
Jak już wspomniałem auto oglądałem w grudniu, trochę czasu minęło więc może uda się komuś zejść z ceny. Za 1700 dobra baza do renowacji.
FSO- Fabryka Samochodów Odlotowych
unu
Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Następna strona

Powrót do FORUM OGÓLNE