Witaj ! Anonimowy

Kupuje Fiata, TU zadajemy pytania odnośnie zakupu 125p

Kupuje Fiata, TU zadajemy pytania odnośnie zakupu 125p

Postprzez Palec » 26 lut 2012, o 10:16

TEN TEMAT MA SŁUŻYĆ WSZYSTKIM KTÓRZY CHCĄ KUPIĆ FIATA 125P. I POTRZEBUJĄ POMOCY(PORAD CZY OBEJRZENIA I OCENIENIA STANU AUTA) W ZAKUPIE WYMARZONEGO 125P !!

PROSZĘ PODPINAĆ SWOJE PYTANIA JAKO KOLEJNA ODPOWIEDŹ.

P.

Palec
Wysłany: Pią Maj 27, 2011 12:06 pm Temat postu:

1. Otwierasz bagażnik i patrzysz co się dzieje pod tą gumową wykladziną, nadkola nie mogą być dziurawe (pachnie grubszym remontem)
2.) Otwierasz przednią maskę
a) patrzysz co się dzieje w komorze silnika czy jest zjedzona czy nie, czy miejsca przy kielichach/amortyzatorach są w db stanie blacharskim
b.) patrzysz czy silnik nie ma wycieków i ogólnie czy bardzo jest wszystko zaje.... olejem. Nie spodziewaj się że będzie czyściuteńko no ale powinno być znośnie.
3.) Drzwi wszystkie 4 szt patrzysz po otwarciu na tą blachę gdzie jest zamek,pod spodem również i na górze przy chromowanych "opaskach" listewkach szyby,jeśli drzwi mają jakieś większe purchle lub nierówności na lakierze to musisz się zastanowić czy stać Cię na nowy lakier no i wymianę drzwi bo pod takimi purchlami może być już dziura.
4.) Kosmetyka - zobacz czy auto jest zadbane (podsufitka, deka rozdzielcza, fotele itd...)
5.) Przejedź się nim i zobacz czy nie ma luzów na kierownicy czy nic w nim nie puka nie stuka itp (zawieszenie- to akurat nie jest duży koszt,ale byłoby lepiej żeby było całe)
6.) Sprawdź czy podłoga nie ma dziur i czy się da wymienić tylko próg i będzie ok czy trzeba grzebać w podłodze.
7) Poproś sprzedającego żeby w momencie Twojego przyjazdu silnik był zimny (może to trochę głupie ale jak ładnie zakręci na ssaniu na zimnym a po rozgrzaniu będzie dość dobrze chodził to już jest jakaś nadzieja że to będzie śmigać.
na włączonym silniku odkręć korek oleju i przytkaj go ręką,wtedy niech go ktoś parę razy przetrzyma na wyższych obrotach jeśli będzie TROCHĘ oleju na łapie to ok.
9) Moze i mit ale wrzuć 4-kę i spróbuj ruszyć na samym sprzęgle podobno tak można sprawdzić kompresje.
10.) Przed wyjechaniem do domu sprawdź wszystkie światła i hamulce.

Według mojego skromnego zdania blacha w Fiacie to podstawa, nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale akurat wczoraj był u mnie blacharz żeby obejrzeć co trzeba zrobić w moim aucie (facet ma jakies 30lat doświadczenia a kiedyś Fiaty to był dla niego chleb powszedni) i mówił mi na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie Fiata. Na szczęście z doświadczenia z Fiatami bo obecny jest moim trzecim Fiatem wiedziałem gdzie zajrzeć i podobno (jak stwierdził specjalista) nie wiele będzie miał roboty.
Chłopaki z forum napewno Ci jeszcze podrzucą jakieś mądre rady,więc byle szrotu nie kupisz,ale pamiętaj o jednym lepiej kupić zdrowego Fiata za 2-3tys. niż do remontu za 1 tys. bo włożysz w niego 2-6tys. Ale to już pozostawiam Tobie, ja nabyłem auto za 800zł i teraz muszę włożyć 3-4tys. mimo nie najgorszego stanu.

Pozdrawiam i mam nadzieję ze trochę pomogłem

P.S. Nie można się napalać, ja swojego auta szukałem 7 m-cy

P.

grandam
Wysłany: Pią Maj 27, 2011 1:20 pm Temat postu:
Przydałoby się jeszcze zerknąć na podłogę, czy nie jest zeżarta, nie ma dziur, żebyś nie wracał jak flinstone

Palec
Wysłany: Pią Maj 27, 2011 9:09 pm Temat postu:
patrz punkt 6

Sylvester
Wysłany: Sob Maj 28, 2011 11:33 pm Temat postu:
juz kupilem dzieki za rady stan idealny wiem ze to tylko slowa ale popre to fotkami jak tylko bede wiedzial jak je zamieszczec i mial czas je zrobic

PENKGTR
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 12:55 pm Temat postu:
Wnioskuję o przyklejenie tematu... Jak ja kupowałem swojego bandziora to szukałem takich porad na forum, ale były mniej dosadne niż te. Więc przyklejcie !

Dawid
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 8:50 pm Temat postu:
No za takie pieniądze, w takim stanie to niema co. A jaki rocznik tego Fiacika ????

Anonymous
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 8:34 pm Temat postu:
Stan bdb czyli blacha zdrowa do kosmetyki i pełna (lub prawie pełna) kompletność detali:
1968-73 8-9tyś
73-75 (przejściówka) 5-7tyś
wczesny MR 75-80 3-5tyś
MR81-82 3-3,5tyś
MR 83-91 2-2,5tyś

Stan średni, czyli blacha przyzwoita, ale do poprawki, wysoka kompletność detali max 50% powyższych stawek

Stan kiepski czyli buda złom, ale kompletne detale:
68-75 - 1-2tyś
MR75-80 - 500-700zł
MR81-91 300zł

Stan złom - 25gr/kg
125p - "Kiedyś bił rekordy , teraz podbija serca"
forum fiata 125p fiat 125p forum duży fiat
Palec
Administrator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Re: Kupuje Fiata, TU zadajemy pytania odnośnie zakupu 125p

Postprzez wittman » 27 lut 2012, o 11:05

witam,
poszukuję opini o tym fiacie:
http://allegro.pl/fiat-125p-fso-1500ccm-85-i2161836490.html
z góry dziękuję
Ja tam nie życzę swoim wrogom źle. Niech mają i po cztery samochody pod swoimi domami...
...karetkę, straż pożarną, radiowóz i karawan.
wittman
Forumowicz

Postprzez Wujo » 27 lut 2012, o 11:39

lewy blotnik malowany , ogolnie do domycia porzadnego , nie wiem jaktam podloga i progi
Wujo
Forumowicz

Postprzez unu » 27 lut 2012, o 11:50

Oglądałem go. Prawy błotnik przód do wymiany, bo jest spora dziura. Lewy błotnik przód też do wymiany bo został tak fatalnie spasowany, że z daleka to widać. Z tego co gość mówił, to wnuk poprzedniego właściciela miał małą stłuczkę. Podłogi nie widziałem. Ogólnie tragedii nie ma, ale auto zamulone, sporo małych odprysków, do wymiany detale typu listwy itd. Wnętrze w stanie średnim. Też do dopieszczenia. Jak mocno potargujesz się ze sprzedającym to może uda Ci się go wyrwać za 1800.
FSO- Fabryka Samochodów Odlotowych
unu
Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez wittman » 27 lut 2012, o 12:36

tyle tylko czy warto za te 1800, bo dopiero szuka w w koszty za wielkie władować się nie chce ( nie ma być d jeżdzenia bardziej do podłubania na poprawę nastroju - ale też i skarbonki nie szukam)
pozdrawiam
Ja tam nie życzę swoim wrogom źle. Niech mają i po cztery samochody pod swoimi domami...
...karetkę, straż pożarną, radiowóz i karawan.
wittman
Forumowicz

Postprzez Marcin125p » 27 lut 2012, o 12:38

Z tego co UNU pisze za te 1000 które teraz jest to może i warto, ale 1800 to o 800 za dużo :P
125p...ociech
Żeby życie miało smaczek, raz maluszek, raz kanciaczek :)
forum fiata 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat
Marcin125p
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: ORMO

Postprzez unu » 27 lut 2012, o 15:46

1000 zł to chyba odpowiednia cena. ja go oglądałem jak na allegro stał za 2000.

Najlepiej jak podjedziesz go obejrzeć
FSO- Fabryka Samochodów Odlotowych
unu
Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez Model m.t. » 27 lut 2012, o 19:12

Witam, dziś dostałem cynk że niedaleko na wioseczce stoi zdezelowany fiacior. Po pracy pognełem żeby zobaczyć co to i w jakim stanie. Po dotarciu na miejsce okazało się że fiacior stoi od ładnych paru laaaaat pod chmurką, kolor biały ale jest cały zielony, zderzaki z kłami, wloty na tylnych słupkach małe, grill plastik,listew zewnętrznych na progach brak ale może ktoś zdjął bo dość sfatygowane te progi, listew na drzwiach brak ( nie ma nawet dziur po nich), klamki kasetowe,tylne światła poziome (nowsze), maska od czoła lekko wgnieciona ,plastik wokół kierunku połamany. W środku kierownica bez środkowego ringu ale deska jeszcze metalowa. Więcej nie widziałem bo była już szarówa a w środku jakieś wory.Dlatego też nie rozmawiałem z właścicielem żeby się nie przestraszył. Chcę tam pojechać jutro za dnia i pogadać z właścicielem.Rozmawiałem chwilę z sąsiadem i powiedział że to 1300 i właściciel go nie sprzeda bo byli już wcześniej chętni ale nie sprzedał bo chce go zrobić "do muzeum"(pewnie chodziło mu o zabytkowy).Tylko chciał bym wiedzieć jaki to może być rok i ile to może być warte. Jechałem z przekonaniem żeby kupić go dla siebie jako dawcę części ale jak go zobaczyłem to chciał bym go odbudować. Tylko nie wiem do jakiej kwoty mogę o niego walczyć?
Jak to jest że mimo że posiadam inne autko do jazdy na co dzień 10 razy droższe to przy Fiaciku serce mi mocniej bije. To musi być miłość.
Model m.t.
Forumowicz

Postprzez BORYS » 28 lut 2012, o 10:34

Model - z opisu ktory podales ja bym walczyl do okolo 1000 PLN - nie wiecej. Sztrucel straszliwy. Jest kilka sposobow zeby ocenic rocznik :

a) zapytac wlasciciela
b) jak mu sie nie wierzy to zajrzec w DR auta
c) jak sie nie wierzy w a) i b) to odczytac rocznik z tabliczki znamionowej
d) jak c) nie dziala bo nie ma tabliczki to pozostaje spisac juz tylko numer nadwozia z grodzi miedzy kabina a komora silnika i podac nam go tutaj, wtedy sie mozesz dowiedziec ktory to rok a byc moze nawet ktory miesiac.
BORYS
Członek Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez Markus » 2 mar 2012, o 09:25

Prośba do Was, cobyście ocenili ogólny stan, głównie interesuje mnie rocznik. Kolega szukając części do swojego Fiata znalazł przypadkiem innego Fiata, który stoi od 3 lat,dziadek miał 3 fiaty z czego jednego rozebrał, ten stoi w garażu co jakiś czas przepalany a jeździ trzecim. Coś więcej, Fiacik podobno służył jako auto służbowe do jazdy na trasie, po dłuższym postoju zapalił bez kręcenia,osobiście nie oglądałem go, ale kolega ocenił go na w miarę ok, widać w lewej strony próg do wymiany, skrzynia 5. Sam miał go kupować ale zrezygnował i stoi zaklepany. Cena w sumie śmieszna dlatego raczej go wezmę, i coś tam w wolnej chwili będzie się dłubać. Który według Was to może być rocznik, co jest nie oryginalne, czy widać po nim jakieś przejścia? Ile według Was jest wart?
Z góry dziękuję za pomoc.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Markus
Forumowicz

Następna strona

Powrót do FORUM OGÓLNE