Witaj ! Anonimowy

Eksponat czy wóz do normalnej jazdy?

Mój Fiat wyjeżdża na ulicę gdy:

trzeba gdzieś podjechać, np po ziemniaki do Biedronki
17
40%
jest ładna pogoda i chcę sobie zrobić przejażdżkę, lub w okolicy jest jakiś zlot
26
60%

Liczba głosów : 43

Re: Eksponat czy wóz do normalnej jazdy?

Postprzez Frycoo » 7 lis 2012, o 21:23

Mój każdy samochód jeździł codziennie, a kilka ich było... Moim zdaniem dobrze, kiedy fiat jeździ cały czas. Nie niszczeje tak bardzo, i wiadomo czego po takim samochodzie się spodziewać. Wolę żeby pewne rzeczy wylazły niedaleko od domu, niż żebym musiał gonić z trasy do domu po lawetę albo dzwonić żeby ktoś przyjechał ;)

OT
@Palec, masz Żuka? :) Mam trochę nowych rupieci do żuka, między innymi prędkościomierz, piasty itepe za bezcen :)
Obrazek
Frycoo
Forumowicz

Postprzez Palec » 7 lis 2012, o 21:29

Frycoo - Pisz na PW co masz i ile chcesz ,jakoś się dogadamy :)
125p - "Kiedyś bił rekordy , teraz podbija serca"
forum fiata 125p fiat 125p forum duży fiat
Palec
Administrator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez Mlody_ndm » 7 lis 2012, o 22:26

U mnie Fiat to typowy eksponat, wręcz zauważam że im dłużej go mam, tym mniej jeżdżę bo coraz bardziej mi go szkoda i coraz bardziej boję się że ktoś mi na światłach zrobi z bagażnika garaż itd...
Od sierpnia 2010 zrobiłem nim 7000km, przy czym większość w sezonie 2011.
Do pracy nim nie jeżdżę bo boję się go zostawiać na ulicy...
Klimat jazdy Fiatem jest niesamowity, ale nawet jak miałem dwa i jeden wiecznie stał pod blokiem bo nie miałem już miejsca w garażu, to i tak do pracy jeździłem dupowozem, do pracy mam 30km w cyklu miszanym prawie idelanie 50/50 miasto trasa więc wiadomo spalanie 10-11l/100km więc tak mało przyjemnie. Do tego ja trochę zepsuty plastkiem jestem bo o ile mój plastik dał mi na początku ostro w kość i po kieszeni to jakoś lubię nim a właściwie nią (bo ma Asia na imię) jeździć.
Pomijam już mój genialny pomysł jak któregoś razu pojechałem Borewiczem odwiedzić rodzinę pod Olsztynem, klimat był, ale jechałem sporo dużej niż zwykle, i spaliłem sporo więcej niż zwykle mimo że starałem się jechać spokojnie, bo klasykami jeżdżę tak żeby ich nie przemęczać (90-100km/h nie więcej) i jakoś mnie to zniechęciło.
Moim zdaniem niestety ale Fiaty na tyle odstają od dzisiejszych standartów i przejechać się dla przyjemności zajebiście. Używać na jako samochód do normalnej jazdy? Zalatuje ascezą i szkoda tych samochodów do tego.
Sprzęty:
'81 Polski Fiat 125p L79 WPT 1313 Edyszyn
'83 Polonez 1.5 L54
'91 Żul A11B
'99 Plusz 1.6GLI
Obrazek
forum fiata 125p fiat 125p fso 125p forum duży fiat
Mlody_ndm
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: Zbiera złom

Postprzez zibo » 7 lis 2012, o 22:47

W pełni podzielam zdanie przedmówcy. Uwielbiam jeździć fiatem, ale do codziennej jazdy po prostu mi go szkoda. Za wolna prędkość przelotowa i za dużo pali. Co innego wybrać się nim na przejażdżkę po mieście lub na spot. Powoli, bez pośpiechu, delektując się jazdą.
zibo
Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez arnold » 7 lis 2012, o 22:49

Dobrze zrobiony 8 litrów nie spali, a na 4 nie straszne mu te magiczne 100 na godzinę ;) Możesz jechać fiatem bierz fiata.
Obrazek

Chętnie pomogę kolegom w sprawach mechanicznych.
forum fiat 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat forum polski fiat 125p
arnold

Ranga: Król Spamu!

Postprzez Ziółek » 7 lis 2012, o 22:50

Ja korzystam z każdej okazji żeby pojeździć fiatem. Nawet jak mi się nudziło w długie letnie wieczory to brałem znajomych i "woziliśmy" się po mieście. Lubię jeździć tym samochodem, pomimo młodego wieku nie zraża mnie brak wspomagania czy klimatyzacji. Zdarza mi się podróżować w deszcz. Myślę, że po remoncie będę eksploatował zależnie od warunków pogodowych. Nawet jak miałbym ich 10 to byłyby to tylko auta na sezon.
Ziółek
Forumowicz

Postprzez Mlody_ndm » 7 lis 2012, o 22:52

arnold napisał(a):Dobrze zrobiony 8 litrów nie spali, a na 4 nie straszne mu te magiczne 100 na godzinę ;) Możesz jechać fiatem bierz fiata.

No 8l nie spali, ale zawory po 20kkm owszem :P
Sprzęty:
'83 Polonez 1.5 L54
'91 Żul A11B
'99 Plusz 1.6GLI
Obrazek
Mlody_ndm

Postprzez arnold » 7 lis 2012, o 22:54

Tym samochodem jeździ się inaczej ;) Jak przesiadłeś się z plastika lub CC SC to jest przeskok jak nie wiem.
Wadą fiata lub poloneza nie jest brak wspomy, czy klimy tylko ten promień skrętu ;)

Mlody_ndm napisał(a):
arnold napisał(a):Dobrze zrobiony 8 litrów nie spali, a na 4 nie straszne mu te magiczne 100 na godzinę ;) Możesz jechać fiatem bierz fiata.

No 8l nie spali, ale zawory po 20kkm owszem :P

Chce obalić mit. Gaźnik jeśli nie ma zmienionych dysz (inne niż dedykowane) to nie jesteście w stanie zubożyć mieszanki (tak jak w instalacji gazowej). Jeśli auto przy ekonomicznej jeździe pali 7 litrów benzyny to znaczy że po prostu osiąga odpowiednią sprawność cieplną. Wolnymi obrotami to se możecie regulować spalnie do ponownego przyjścia Chrystusa i tak wam nie wyjdzie. A przy niskim poziomie paliwa będzie po prostu nie chodzić tak jak powinno.
Obrazek

arnold

Postprzez Mlody_ndm » 7 lis 2012, o 23:01

arnold napisał(a):Tym samochodem jeździ się inaczej ;) Jak przesiadłeś się z plastika lub CC SC to jest przeskok jak nie wiem.
Wadą fiata lub poloneza nie jest brak wspomy, czy klimy tylko ten promień skrętu ;)

Mi tam brak wspomy nie przeszkadza na 10 samochód jakie miałem(niektóre jeszcze mam) raptem 2 miały wspomaganie i w sumie jest mi obojętne czy wspomaganie jest czy nie ma, z klimą to już gorzej bo póki nie miałem to mówiłem że po co, a jak już się przyzwyczaiłem to jej brak mi nieco doskwiera.
Odcinając się już nawet od stosunku osiągów do spalania to jedną z największych wad Fiata jest zachowanie tego samochodu na drodze. Mimo że jestem miłośnikiem tych samochodów obiektywnie rzecz biorąc Fiat prowadzi się jak świnia na postronku w porównaniu z niemal każdym samochodem...
Sprzęty:
'83 Polonez 1.5 L54
'91 Żul A11B
'99 Plusz 1.6GLI
Obrazek
Mlody_ndm

Postprzez arnold » 7 lis 2012, o 23:04

Polonez Caro to tak trochę późno reaguje na skręt. 125p do SC nie można porównywać. Ale sprawny zawias i dobra geometria i szerokie opony (175-185) dają dość pewne prowadzenie.
Obrazek

arnold

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM OGÓLNE