Witaj ! Anonimowy

Eksponat czy wóz do normalnej jazdy?

Mój Fiat wyjeżdża na ulicę gdy:

trzeba gdzieś podjechać, np po ziemniaki do Biedronki
17
41%
jest ładna pogoda i chcę sobie zrobić przejażdżkę, lub w okolicy jest jakiś zlot
24
59%

Liczba głosów : 41

Eksponat czy wóz do normalnej jazdy?

Postprzez unu » 7 lis 2012, o 16:26

Słuchajcie, tak ostatnio rozmawiałem ze znajomym na temat fiatów i tego że jeszcze kilka lat temu zobaczenie DF'a na ulicy to nie było coś wielkiego. I od tego czasu się zastanawiam ile tutaj na forum jest użytkowników którzy swoimi fiatami jeżdżą na co dzień (nie licząc zimy). Ciekaw jestem ilu jest fanatyków którzy cenią sobie niepowtarzalny klimat jazdy fiatem, nad wygodną jazdę autami nafaszerowanymi elektroniką.

Co do ankiety, to odpowiedzi proszę nie brać całkowicie dosłownie, wszak wiadomo że jazda fiatem na co dzień nie wyklucza przejażdżek bez celu, dla samej jazdy ;)
FSO- Fabryka Samochodów Odlotowych
unu
Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Re: Eksponat czy wóz do normalnej jazdy?

Postprzez Marcin125p » 7 lis 2012, o 16:45

He. Ja bym sposób użytkowania mojego Fiata określił jako "eksponat do normalnej jazdy" :P
Robię w sezonie 3-5kkm, czyli podobnie jak pierwszy właściciel (99kkm w 31lat). Przynajmniej raz w tygodniu jadę Fiatem do pracy. Do Biedronki też jeżdżę Fiatem, bo był tańszy niż wymiana filtra DPF w wozie bojowym.
125p...ociech
Żeby życie miało smaczek, raz maluszek, raz kanciaczek :)
forum fiata 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat
Marcin125p
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: ORMO

Postprzez Miran » 7 lis 2012, o 17:30

Ja o ile coś nie rozgrzebałem to jeżdżę swoim co dzień do pracy (16km w jedną stronę). Do sklepu czy coś to też Fiatem. Ludzie trochę dziwnie patrzą jak pod market przyjedzie DF kombi i do bagażnika ładuje się worki z piaskiem, ale kto by się przejmował :D
Ostatni czasy to raczej coraz więcej klasyków na drogach widuje. Albo kolejne pokolenie intensywniej sie w to bawi, albo po prostu bardziej niż kiedyś przywiązuję do tego uwagę.
Obrazek Obrazek
Miran
Forumowicz

Postprzez Palec » 7 lis 2012, o 17:59

Obecnie Fiat który stoi u mnie w garażu służy bardziej do niedzielnych przejażdżek itp.
Jeśli mnie kiedyś będzie stać na drugiego Fiata to na pewno chciałbym aby ten drugi był takim właśnie na codzień a do tego fajnie by było jakoś go delikatnie posadzić bliżej ziemi :)
Dlatego nigdy nie krytykuję tych którzy mają swoją wizję na 125p i odbiega ona od oryginalu, no chyba że maxymalnie przeginają :P
125p - "Kiedyś bił rekordy , teraz podbija serca"
forum fiata 125p fiat 125p forum duży fiat
Palec
Administrator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez narkee » 7 lis 2012, o 18:28

Palec, kupuj drugiego! Albo zgleb Żuka :D
Obecnie:
http://facebook.com/bmwe30gdynia

Ex:
Popiół - Polski Fiat 125p 1975
Aniou - Polski Fiat 125p 1975
Diabeu - Polski Fiat 125p 1981
Władysław - Polonez 1.5 SLE 1989
Generał Pe - FSO 125p 1990
Gnida - Polonez Caro Plus 1997 MR89
narkee
Forumowicz

Postprzez Palec » 7 lis 2012, o 18:38

narkee napisał(a):Palec, kupuj drugiego! Albo zgleb Żuka :D

Na razie niestety to nie możliwe.
Zbliżają się inne wydatki.
Ale to kwestia czasu bo kiedyś na pewno wymyślę jakiś ciekawy projekt.
Co do Żuka to pozostaje w oryginale, w odpowiednim momencie się gaz zdemontuje i będzie pierwszy w Polsce Żuk na żółtych nr :)
125p - "Kiedyś bił rekordy , teraz podbija serca"
forum fiata 125p fiat 125p forum duży fiat
Palec

Postprzez Grandam » 7 lis 2012, o 19:00

unu napisał(a):Ciekaw jestem ilu jest fanatyków którzy cenią sobie niepowtarzalny klimat jazdy fiatem, nad wygodną jazdę autami nafaszerowanymi elektroniką.

Ja mieszkając w UK jeździłem fordem cougarem, grubo nafaszerowanym elektroniką (może jestem trochę dziwny, ale przez tę elektronikę zaczął mnie ten samochód stopniowo, coraz bardziej denerwować), za każdym razem wsiadając do niego miałem przed oczyma fiata, który wygrywał każde porównanie z fordem, bo np po co mi klima, otworzę sobie szybkę i też jest zaje... po co mi wspomaganie, bez niego dużo lepiej "czuję" samochód, wg. mnie we fiacie fotele są wygodniejsze a duża cienka kierownica lepiej leży w dłoniach. "Plastiki" są bezpłciowe, nie mają duszy, niech sobie nimi jeżdżą ludzie, dla których liczy się jak najszybsze pokonanie trasy z punktu A do B, bo ja jadąc fiatem zawsze wydłużam trasę, omijając autostrady, przejeżdżam przez wsie, jeżdżę szosami otoczonymi polami i lasami, nie spiesząc się, podziwiając krajobrazy, Bo jak mówi mój podpis: "A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie". ;)
"A większą mi rozkoszą podróż, niż przybycie" L.Staff

Duży Fiat jest fajny, bo jest fajny i duży :D

Obrazek
Grandam
Forumowicz

Postprzez unu » 7 lis 2012, o 19:04

Miran napisał(a):Ostatni czasy to raczej coraz więcej klasyków na drogach widuje. Albo kolejne pokolenie intensywniej sie w to bawi, albo po prostu bardziej niż kiedyś przywiązuję do tego uwagę.

Mi się zdaje że odkąd mam fiata, to często spotykam kanty na ulicy. Ale prawda jest taka że teraz po prostu zwracam na to uwagę bardziej, niż kiedyś. Na mojej ulicy jeszcze jakieś 5 - 6 lat temu parkowały trzy DF, w tym dwa jeżdżące. Teraz nie ma żadnego, prócz mojego. Zmienia się tylko wiek właścicieli. Parę lat temu większość z nich stanowiła grupę wiekową 50+, a teraz to raczej 20+
FSO- Fabryka Samochodów Odlotowych
unu
Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez mardom89 » 7 lis 2012, o 19:09

Pewnie ze do jazdy! Dla samej frajdy nawet. Ja lubie jezdzic fiatem. Teraz pierwsza zima u mnie czeka go w garazu, ale napewno na wiosne znow bede nim czesto jezdzil.
FSO Polonez C 83' L54 1500OHV"Władek"
Niewiadów N126e 84'
FSO 125p 88' L87 1.6 GSi "Kulfon"
FSO Polonez ATU 98' 74e 1.6 GSi"Sylweriusz"
forum fiat 125p forum fso 125p klub 125p
mardom89
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez JaSTRZaB » 7 lis 2012, o 20:48

Parę ładnych lat jeździłem na co dzień bez względu na porę roku jak i pogodę. Co najmniej od 4 lat auto stoi w garażu. 1000 km w sezonie to dla niego dużo. Jak pada deszcz nie wyjedzie, chyba że na umówiony wcześniej ślub.
Moje Fenomenalne Auto Osobowe FSO http://forum125p.pl/viewtopic.php?f=3&t=429
JaSTRZaB

Ranga: On tu mieszka!

Następna strona

Powrót do FORUM OGÓLNE