Witaj ! Anonimowy

Kupuje Fiata, TU zadajemy pytania odnośnie zakupu 125p

Re: Kupuje Fiata, TU zadajemy pytania odnośnie zakupu 125p

Postprzez pawelbednarek » 16 sty 2020, o 14:08

Bardziej zależy mi na tym aby był z tego pierwszego wypustu na pionowych lampach niż na tym czy to będzie Polski fiat czy Włoski. Jeśli dobrze kojarzę Polski fiat wychodził w pojemnościach 1,3 i 1,5 a Włoski 1,6? Poprawcie mnie jeśli źle mówię. Oczywiście już wisienką na torcie były by biegi w kierownicy ale to też nie jest dla mnie must have. Kolor również schodzi na drugi plan.
pawelbednarek
Forumowicz

Postprzez Barbados » 17 sty 2020, o 14:05

W czasach mojej młodości, mój tata miał Fiata 125p rocznik 1977. Ja osobiście jeżdżę współczesnymi autami. Mój syn to małolat, ale pomyślałem sobie, może by pokazać małemu czym jeździł dziadek. Tak się złożyło, że dwie ulice dalej stoi coś takiego na podwórku i rdzewieje. Jak na razie nie udało mi się skontaktować z właścicielem i nie wiem czy to będzie możliwe. Działka z domem wygląda na opuszczoną. Mam zdjęcie tego cuda, które zrobiłem w pośpiechu, ale wkrótce postaram się zrobić lepsze. Proszę o opinię fachowców co można powiedzieć o tym znalezisku na podstawie tego zdjęcia i jaką cenę można za niego dać.
Andrzej
https://www.fotosik.pl/zdjecie/d1b7b3c9076334ea
Barbados
Forumowicz

Postprzez jacekes » 17 sty 2020, o 16:22

pawelbednarek napisał(a):Bardziej zależy mi na tym aby był z tego pierwszego wypustu na pionowych lampach niż na tym czy to będzie Polski fiat czy Włoski. Jeśli dobrze kojarzę Polski fiat wychodził w pojemnościach 1,3 i 1,5 a Włoski 1,6? Poprawcie mnie jeśli źle mówię. Oczywiście już wisienką na torcie były by biegi w kierownicy ale to też nie jest dla mnie must have. Kolor również schodzi na drugi plan.

Polski fiat 125p:
Lampy starego typu do marca 1975. Do okolic 1973/1974 metalowa atrapa przednia, potem plastikowa, oczywiście z szerokim okresem przejściowym.
Biegi przy kierownicy zdarzały się do 1972 włącznie, na początku 1973 być może też.
W latach 1971 - 1972 równolegle bywała montowana dźwignia w podłodze.
Tu zawsze 4 biegi, 5 biegów dopiero od lat 80-tych nie licząc drobnych wyjątków (ze skrzynią 5 z włoskiego 125S/Special)
Silnik 1.3 typ 116C od początku produkcji do lat 80-tych.
Silnik 1.5 typ 115C od 1969 do 1989.

Fiat 125:
125 z silnikiem 1.6 typu 125A 90KM, skrzynia 4-biegowa z dźwignią w podłodze (tak jak w 125p do 1984) - lata 1967-70 - cecha charakterystyczna to listwa boczna biegnąca przez klamki
125S z silnikiem 1.6 typu 125B 98KM, skrzynia 5-biegowa, dźwignia w podłodze ale sterowanie zrealizowane inaczej niż w 4-biegowej - lata 1968-1970 - listwa boczna poniżej klamek jak w Ładzie 2103/2106
125 Special -mechanicznie 125S po lifcie, nowy grill, z przodu kierunkowskazy pod zderzakiem, z tyłu nowe poziome lampy jak w naszym MR75, lata 1971-72.

To zadziwiające ile zapomniałem przez kilka lat mniej intensywnego siedzenia w temacie...
Generalnie polecam http://fiat125p.pl/hist.html

Co do ogłoszeń - pierwsze 2 to polskie fiaty, du żo zależy od jakości remontu, idealnie byłoby dorwać ładne nie zmęczone auto które nie było remontowane. Ale o takie będzie ciężko.
Trzeci to włoski 125, nie wiem na ile historyjka o pracowniku fabryki jest weryfikowalna, ale raczej budzi politowanie. Wygląda na nie remontowany egzemplarz, ale czy nie zmęczony? Zresztą byłem kiedys (2012?) na tym podwórku w Puszczykowie i oglądałem innego fiata, nie kupiłem go.
Czwarty - 125S, był remontowany, dużo zależy od jakości remontu tak jak w 2 pierwszych przypadkach. Widać że zrobiony został tak, żeby przyciągał wzrok (biznes ślubny? :) a pod maską syf. Z mankamentów - nie takie felgi (choć z dekielkiem!) i plastikowe radio z lat 80-tych.

Barbados napisał(a):W czasach mojej młodości, mój tata miał Fiata 125p rocznik 1977. Ja osobiście jeżdżę współczesnymi autami. Mój syn to małolat, ale pomyślałem sobie, może by pokazać małemu czym jeździł dziadek. Tak się złożyło, że dwie ulice dalej stoi coś takiego na podwórku i rdzewieje. Jak na razie nie udało mi się skontaktować z właścicielem i nie wiem czy to będzie możliwe. Działka z domem wygląda na opuszczoną. Mam zdjęcie tego cuda, które zrobiłem w pośpiechu, ale wkrótce postaram się zrobić lepsze. Proszę o opinię fachowców co można powiedzieć o tym znalezisku na podstawie tego zdjęcia i jaką cenę można za niego dać.
Andrzej
https://www.fotosik.pl/zdjecie/d1b7b3c9076334ea

Cud cudem, ale czy na pewno chcesz sie bawić w długotrwaly i kosztowny remont?
Na pewno wyjdzie mnóstwo kwiatków blacharskich. Cenę trudno oszacować, bo tak na prawdę nie wiadomo ile tam tego auta zostało.
jacekes
Forumowicz

Postprzez Barbados » 17 sty 2020, o 18:59

Czy opłaca się go wyremontować to się okaże jak go obejrzę. Chodzi mi czy po widocznych na zdjęciu detalach i kolorze lakieru można mniej więcej określić rok produkcji?
Barbados
Forumowicz

Postprzez jacekes » 17 sty 2020, o 19:43

1973 do marca 1975.
1972 możliwe, ale małe szanse.
jacekes
Forumowicz

Postprzez Barbados » 21 sty 2020, o 14:38

Miałem możliwość obejrzenia tego Fiata. Nie było właściciela, ale był szwagier. Nie potrafił określić rocznika. Biegi w podłodze, kratka wlotu powietrza już plastikowa. Kompletny, ale cała karoseria przerdzewiała, w środku tapicerka przegniła. Nadaje się jedynie na części. Auto jest do sprzedania.
Barbados
Forumowicz

Poprzednia strona

Powrót do FORUM OGÓLNE