Witaj ! Anonimowy

Mały problem z nr VIN

Mały problem z nr VIN

Postprzez walllker » 3 maja 2019, o 12:34

Witam, jestem trochę wystraszony bo jak mówi porzekadło mądry Polak po szkodzie, otóż 3 lata temu kupiłem FSO 1500 rocznik 1986, samochód jeździł i miał ważny przegląd, choć był w opłakanym stanie, podczas zakupu byłem mocno podjarany (2 lata walki z zoną i przekonywania do kupna) i nie przyjrzałem się porządnie nr VIN, samochód kupiłem, przerejestrowałem, żeby uporządkować papiery bo była ciągłość umów, i zabrałem się za remont który kończę, i samochód niedługo pojedzie na przegląd, i dopiero teraz mnie trafiło, otóż w papierach i dowodzie rejestracyjnym jak również na tabliczce znamionowej wszystko jest OK, tak jak na OC nie ma czego się przyczepić, niestety dopiero teraz dokładnie przyjrzałem się nr VIN wybitemu na nadwoziu i okazało się że nr jest 14 cyfrowy bez tego początkowego prefiksu SUP, to znaczy na tabliczce znamionowej i dowodzie rejestracyjnym to SUP występuje a na karoserii nie, reszta nr na karoserii zgadza się z tabliczką i dowodem rejestracyjnym, natrafiłem na zdjęcia Fiatów produkowanych po 1984r gdzie w dowodzie i na tabliczce jest cały 17 znakowy kod VIN z prefiksem SUP a na karoserii jest tylko 14 znaków bez prefiksu SUP, czy ktoś coś majstrował przy tym nr VIN czy porostu był okres kiedy na karoserii tego SUP nie wybijano tak jak mówię reszta nr czyli to 115CC602nnnnnn jest taka sama na tabliczce, w dowodzie i karoserii, tylko brakuje tego SUP na samej karoserii, czy przy przeglądzie wyjdą z tego jakieś kłopoty, proszę o poradę, bo jestem lekko przybity sytuacją, dodam że patrząc na karoserię nie widać tam żadnych przeróbek, spawań czy przebijania numerów, tym bardziej że farba była zdarta do gołej blach prze malowaniem i wytłoczenie nr wygląda na fabryczne.
walllker
Forumowicz

Re: Mały problem z nr VIN

Postprzez walllker » 3 maja 2019, o 13:27

Temat nieaktualny, nie wytrzymałem nerwowo i zdarłem na Vin i wokół niego farbę i pod farbą znalazło się brakujące SUP, po prostu lakiernik nie wyczyścił dobrze brudu z wybicia i skutecznie zalakierował to miejsce, a ja jak była wcześniej zdarta farba nie przyglądałem się VIN, teraz jestem już spokojny tyle że mały fragment komory do polakierowania, a dla innych cenna uwaga kupujcie i sprawdzajcie wszystko dokładnie. Temat do kosza.
walllker
Forumowicz

Powrót do FORUM OGÓLNE