Witaj ! Anonimowy

125p MR 73 ocena stanu-do remontu ?

125p MR 73 ocena stanu-do remontu ?

Postprzez grizzly12 » 19 sie 2018, o 14:59

Witam,
własnie nabyłem 125p MR 73 od pierwszego właściciela ! 45 lat w jednych rękach. Chciałbym zachować maksymalnie oryginalny stan i potrzebuję kogoś kto mi podpowie co i gdzie ewentualnie można zrobić. Wiadomo : blacharka i lakier ale bez wymiany całych blach tylko niezbędne fragmenty. Fotele to samo. To jest dla mnie priorytet . Silnik chodzi elegancko ale myślałem żeby go odświeżyć - wyczyścić , wypiaskować, pomalować tak dla efektu wizualnego ale bez wymiany na nowe elementy. Wszystko oryginalne ewentualnie od innego MR 73 . Liczę na fachowe rady i namiary . Zdjęcia elementów do naprawy mogę wysłać na na maila.
grizzly12
Forumowicz

Re: 125p MR 73 ocena stanu-do remontu ?

Postprzez wilq1902 » 19 sie 2018, o 21:17

Ale wiesz, że wiele części zastosowanych w silniku (np. osprzęt) jest taki sam przez większość lat w jakich 125p był produkowany? Zabawne jest to stwierdzenie, że oryginalne od MR73 :lol:
Polski Fiat 125p 1300 1969
Polski Fiat 125p MR75 1975
Polski Fiat 126p 650 I '79
Polski Fiat 126p 650 K '84
wilq1902
Forumowicz

Postprzez jacekes » 20 sie 2018, o 09:32

Zdjęcia wrzuć tutaj, więcej ludzi będzie się mogło wypowiedzieć.
tu instrukcja: viewtopic.php?f=2&t=687
jacekes
Forumowicz

Postprzez grizzly12 » 20 sie 2018, o 20:25

Mimo wszystko dla mnie jest różnica pomiędzy częścią z roku 73 a z 89 .....taki już jestem w kwestii "klasyków"

A co do wrzucania zdjęć to nie chcę sejmiku ..raczej wolałbym przesłać zdjęcia fachowcowi i pogadać na priv.

Ale dziękuje za Wasze zainteresowanie....jakby co sie polecam ...wszelkie rady mile widziane ...bez kitu !
grizzly12
Forumowicz

Postprzez jacekes » 20 sie 2018, o 21:04

"nie chcę sejmiku" :D

a jak ocenisz, czy fachowiec się na pewno dobrze zna? :)))
jacekes
Forumowicz

Postprzez grizzly12 » 25 sie 2018, o 20:09

jacekes napisał(a):"nie chcę sejmiku" :D

a jak ocenisz, czy fachowiec się na pewno dobrze zna? :)))

myślę o kimś kto sam odrestaurował ( nie osobiście oczywiście ) 125p nabył w tym procesie doświadczenie i mógłby sie nim podzielić....
grizzly12
Forumowicz

Postprzez jacekes » 26 sie 2018, o 21:41

Podzielić tylko z Tobą i z nikim innym? Nikt inny nie powinen Twoim zdaniem o tych doświadczeniach czytać, dlatego nie chcesz, aby były one dostępne na forum? A może ktoś jeszcze by skorzystał?

No i dlaczego nie osobiście? Są tu tacy, którzy sami remontują i to właśnie oni wiedzą najwięcej.
jacekes
Forumowicz

Postprzez grizzly12 » 27 sie 2018, o 22:44

No nie.... właśnie takich interpretacji chciałem uniknąć ...zawsze sie trafi ktoś , kto źle zrozumie czyjeś intencje i robi się afera....ponieważ jestem nowy to bez złośliwości wyjaśnię co autor miał na mysli :-) ....jestem totalnym ignorantem jeśli chodzi o 125p i w ogóle o "klasyki" .....zawsze chciałem zająć się renowacja jakiegoś auta i końcu nadszedł ten czas. Ponieważ nie mam o tym pojęcia więc na poczatek wziąłem autko do którego mam sentyment ....ale zupełnie nie wiem jak sie zabrac do jego renowacji dlatego chciałem aby ktoś mi w tym pomógł z racji podobnej pasji ale jednocześnie chciałem uniknąć setki podpowiadaczy ( w dobrej wierze ) bo bym pewnie zgłupiał totalnie .....i nie chodzi tu o sugerowany mi egoizm i wmawianie mi tego typu zachowań jest troche nie na miejscu .....zwykła nadinterpretacja kolego "jacekes" .
Jeśli zaś chodzi o osoby , które same remontują swoje autka to .....nawet sobie tego nie wyobrażam ...stąd moja uwaga o zlecaniu fachowcom .....spotkanie kogoś kto sam osobiście wyremontował swojego fiaciora i chciałby sie podzielic swoim doświadczeniem to......niewyobrażalne ! Tak . po to właśnie dołaczyłem do tego forum żeby spotkac takich ludzi i czegos sie nauczyć ....no ale bez złośliwości proszę ...ja naprawdę mam dobre intencje ...i jeśli jeszcze opanuje zmniejszanie zdjęć to wrzucę mojego fiaciorka na "nasze auta" i będe relacjonował jego renowację ...jeśli oczywiście znajdzie sie ktos kto mi w tym pomoże i wesprze dobrym słowem ....to tyle w temacie "mojej egoistycznej postawy"
grizzly12
Forumowicz

Postprzez grizzly12 » 1 paź 2018, o 20:52

wilq1902 napisał(a):Ale wiesz, że wiele części zastosowanych w silniku (np. osprzęt) jest taki sam przez większość lat w jakich 125p był produkowany? Zabawne jest to stwierdzenie, że oryginalne od MR73 :lol:

Dla Ciebie zabawne .....a ja po prostu sie nie znam....bardzo ciężko o literaturę a ludzie rózne rzeczy wypisuja.....ale sie uczę :-) ....teraz musze skompletować blach przed renowacja .....tylko nie wiem które będa pasowały ( z których roczników ) i jak rozpoznać po zdjęciu czy na pewno sa z danego rocznika ? ...pomożesz trochę ? chodzi głownie o : 1/ pas przedni 2/ błotniki 3/drzwi ..dzięki za każdą podpowiedź !
grizzly12
Forumowicz

Powrót do FORUM OGÓLNE