Witaj ! Anonimowy

pasy bezpieczeństwa tył

pasy bezpieczeństwa tył

Postprzez IMPORT » 22 lut 2012, o 17:32

hammerek napisał(a):Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże w tym temacie. Potrzebuje założyć pasy bezpieczeństwa z tyłu do Kanta. Mam brzdąca i nie mam jak zamocować fotelika z tyłu. Wiem, że mogę przypiąć go z przodu, ale, po co. wolę jak żona koło mnie siedzi, bo młody zasypia w samochodzie w 5 min po uruchomieniu silnika:) Nie wiem czy będą pasowały od Poldexa czy szukać fiatowskich? I czy da radę założyć zwijane czy tylko bezwładnościówki

arnold napisał(a):Bezwładnościowe to właśnie zwijane ;)
Jeśli chcesz założyć zwijane to możesz zrobić szczeliny w tylnej półce i w bagażniku zamontować rolki. Punkty mocowania są pod tapicerką w słupkach, reszta jest pod kanapą.
Możesz też użyć tylko biodrowego pasa dla środkowego pasażera, w moim aucie tak było pod fotelik. Wtedy nie musisz robić dziur gdzie popadnie.

hammerek napisał(a):Sorry za bład. Całe życie człowiek się uczy. No właśnie jak fiata rozebrałem to w słupkach były otwory do górnego mocowania. A wiesz może czy będą od jakiegoś auta najlepiej pasował. Czy te przednie od fiata się do tego nadają wiadomo czy może z poloneza karowki te tylne? Bo pewnie auta, które szły na zachód to miały fabrycznie montowane. Masz może jakieś zdjęcie poglądowe jak to tam dokładnie zamontować?

arnold napisał(a):Jakiekolwiek zamontujesz, mogą być z caro tylne. Ale serio pomyślałbym zależy jaki masz fotelik o mocowaniu tylko biodrowym. Zdjęć teraz na szybko nie znajdę bo mało koto robi takie przeróbki, może ktoś inny pomoże.

hammerek napisał(a):fotelik mam recaro i mocowanie jest 3 punktowe. Biodrowym też bym pewnie złapał, ale myślę, że przy ostrym hamowaniu to ciężar dziecka + fotelik spowoduje, że obaj znacząco wychylą się do przodu.

arnold napisał(a):Środkowy pasażer ma możliwość mocowania 3 punktu gdzieś na półce pod pod szybą, musisz zeskanuję stronę z książki to zamieszczę :)

Obrazek

Obrazek

hammerek napisał(a):Wiesz, co ja fiata to rozebrałem do gołej budy i nic pod szybą nie było, ale ok jak masz tam jakieś schematy to będę wdzięczny. Fiat tera stoi na kołkach a ja tak powoli rzeźbie z takimi pierdołami.

Arnold napisał(a):Sprawdziłem na swoim i w półce jest otwór, beż żadnych nakrętek, tak jak na opisie.

ujban88 napisał(a):ja mam pasy z tyłu
wymontowałem je z poloneza caro,
pod szybą przy słupkach są podłużne otwory aby przeciągnać tamtędy pas, rolkę zwijającą przykręca się do nadkola w bagażniku

hammerek napisał(a):rzucił byś jakieś zdjęcia jak to u ciebie wygląda? A czy śruby z pasów od caro pasują do otworów, które są w fiacie czy trzeba coś kombinować?

ujban88 napisał(a):dzisiaj zrobie jakieś foto

śruby pasują od poloneza, bierz również tulejki które znajdują się na kilku śrubach, przydadzą się

Mattias76 napisał(a): Witam, miąłem ten sam problem z fotelikiem. Pasy kupiłem od Caro. A śruby i tulejki do mocowania pasów kupiłem w sklepie z częściami samochodowymi. Niestety musiałem trochę wyciąć kanapę i dorobić specjalne blachy (wygięte pod pewnym kątem). Poniżej masz zdjęcie. Jak zdejmiesz kanapę to zobaczysz na nadkolach otwory. Natomiast na górze masz pod tapicerka wyczuwalne otwory na śruby. Jakbyś zamontował pasy bezwładnościowe pod skosem to napinacz nie będzie działał prawidłowo. Po to są właśnie te blachy by utrzymywały go pionowo (nie wygląda to rewelacyjnie ale się sprawdza) Wink. Pozdrawiam
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b11 ... f8f48.html

PENKGTR napisał(a):yy kolego trochę skiepściłeś sprawę z pasami Mr. Yellow
napinacze daje się na nadkolu ale w bagażniku tam bez przeróbek idealnie pasuje wszystko a końcówkę pasa przykręcasz tam, gdzie ty masz napinacz Smile

ujban88 napisał(a):nie posiedzi się w 3 osoby na kanapie
w dupe wejdzą te napinacze

Mattias76 napisał(a):Jeśli chodzi o punkty mocowania na nadkolach w bagażniku zaślepione gumowymi korkami to one przeznaczone są do pasów starego typu tzw. biodrowo-ramieniowego z klamrą. W moim przypadku po przykręceniu do niego napinacza powstał problem z nieprawidłową jego pracą. Zacinał się. Co do ilości przewożonych osób – racja, że ciasno. Ale jak miałem do wyboru przewozić dziecko luzem na kanapie albo w foteliku to długo się nie zastanawiałem. I tak mieściły się obok fotelika tylko trzy misie, więc nie miałem problemów.Wink.

ujban88 napisał(a):wystarczy dogiać blaszke o grubości 5mm
IMPORT
Forumowicz

Ranga: Najmądrzejszy

Pasy bezpieczeństwa z tyłu

Postprzez 125pfan » 18 sty 2014, o 16:28

Witam, mam pytanie. Czy jest celowe montowanie pasów bezpieczeństwa z tyłu FSO 125p? Chodzi mi o to czy zamonotowanie takich pasów nie obniży oryginalności auta jeżeli mogę tak to ująć ? A jeżeli już montowac to jakie pasy? Czy są jakieś pasy oryginalnie produkowane w tym celu z przeznaczeniem własnie dla Fiata? Nie chodzi mi tu o montowanie fotelika dla dzieci a tylko o zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów jadących z tyłu.
125pfan
Forumowicz

Re: pasy bezpieczeństwa tył

Postprzez Marcin125p » 18 sty 2014, o 16:35

Używanie wyszukiwarki nie boli...

125p ma od początku produkcji mocowania pasów z tyłu, więc ich montaż nie będzie chyba nikomu przeszkadzał.
125p...ociech
Żeby życie miało smaczek, raz maluszek, raz kanciaczek :)
forum fiata 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat
Marcin125p
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: ORMO

Postprzez maciejowski » 19 sty 2014, o 02:54

wąskowlotowce nie miały mocowań na tylne pasy. kiedy je wprowadzono, nie wiem.
maciejowski
Maruda

Postprzez 125pfan » 24 sty 2014, o 21:03

A jakie pasy zamontować z tyłu, od Poloneza? Chodzi o to, żeby były jak najbardziej oryginalne i zbieżne ze standardami ;) FSO.
125pfan
Forumowicz

Postprzez arnold » 25 sty 2014, o 16:53

Dla 125p nie ma takich.
Obrazek

Chętnie pomogę kolegom w sprawach mechanicznych.
forum fiat 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat forum polski fiat 125p
arnold
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: Król Spamu!

Postprzez OLO » 27 sty 2014, o 09:09

Założyłem z malucha. Przednie maluchowskie mają ten plus że zaczepy są na sztycach i nei chowaja się w szparę sziedzenia.
OLO
Forumowicz

Postprzez pgasper » 10 lip 2015, o 12:51

Elo, ogrzewam kotleta.
Kupiłem pasy na tył. Było napisane polonez i 125p. Jest jedno ale. Pasy działają tylko w pozycji pionowej. Jak bym je przykrecil jak są otwory w fiacie na nadkola czyli prawie poziomo, to pasy są zablokowane i nie da się ich rozwinąć.
Macie jakiś pomysł?
Musze mieć auto gotowe na niedziele rano na chrzciny córki. Chciałem jechać fiatem
Było:
PF 126P 1987r
OPEL OMEGA 1994r 2.5V6
SKODA OCTAVIA 2001r 1.9TDI
Jest:
SKODA SUPERB 2004r 1.9TDI
FSO 125P 1987r 1500 L87
pgasper
Forumowicz

Postprzez Lampart » 10 lip 2015, o 12:56

do 125p musisz dorobić kątownik by pasy były w pozycji pion
STOP forumowym napinaczom
Lampart
Forumowicz

Postprzez pgasper » 10 lip 2015, o 13:13

Dobry pomysł. Dzięki!!!

Zarzuce fotki jak zrobię pasy. Gdzie wrzucać foty żeby się wyświetliło na stronie?
Było:
PF 126P 1987r
OPEL OMEGA 1994r 2.5V6
SKODA OCTAVIA 2001r 1.9TDI
Jest:
SKODA SUPERB 2004r 1.9TDI
FSO 125P 1987r 1500 L87
pgasper
Forumowicz

Następna strona

Powrót do WNĘTRZE