Witaj ! Anonimowy

Podsufitka

Re: Podsufitka

Postprzez OTRO » 27 cze 2016, o 13:36

labik napisał(a):Ma ktoś może podsufitke najlepiej nową na sprzedaż ??

Najlepiej podjechać do hurtowni tapicerskiej wybrać materiał ,kupić i sobie uszyć .
OTRO
Forumowicz

Postprzez AdamB12 » 5 lip 2016, o 21:58

Odświeżę trochę temat.

Który rodzaj pchać do Fiata?
http://tkaniny-witmar.pl/produkt/skaj-sp-121/
http://tkaniny-witmar.pl/produkt/skaj-sp-122/

Ewentualnie ktoś poleci jakieś miejsce w ktorym kupię skrawek na obszycie daszków przeciwsłonecznych?
AdamB12
Forumowicz

Postprzez m_tronik » 9 lip 2016, o 21:13

jak kupiłem 121 ,tapicer uszył i jakoś pasuje trochę było naciągania ale jest ok.
m_tronik
Forumowicz

Postprzez Gabriel » 6 lip 2017, o 10:36

KOledzy, potrzebuję pomocy.

Od rana męczę się i próbuje zamontować nową podsufitkę. Kupiłem gumiastą ceratę z allegro. 2 sztuki żeby dorobić sobie słupki i całą resztę.

Podsufitkę wyciągałem 2 lata temu i chyba nie do końca pamiętam jak to powinno być zmontowane. Cały wątek przeczytałem, łącznie z dokładnym opisem Marcina. Stara wyściółka (wata) się posypała więc ją wywaliłem i postanowałem nic tam nie wkładać - nie zależy mi tak bardzo na wygłuszaniu i izolacji.

Męczę się z tymi drutami latają w lewo, prawo cały czas spadają czy zacznę od przodu czy to od tyłu.
Teraz moje pytania:
1. Czy druty po obróceniu do góry mają się opierać o blachę dachu? Tak to zostało wymyślone? Czy mają być tylko lekko obrócone do góry pod jakimś tam kątem, a spinki po bokach trzymają wszystko żeby nie spadło do dołu? Zaczynam się zastanawiać czy poprzedni właściciel nie pożyczył tych drutów z innego samochodu bo mam wrażenie że są trochę za długie. Po obróceniu do góry i zaparciu o blachę dachu, wyginają się.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2.Czy macie jakiś pomysł czym mógłbym zastąpić te "smoczki" do drutów. Poprzedni właściciel wsadził w kilku miejscach coś takiego.
Obrazek

3. Za dużą prostokątną ceratkę powinienem wcześniej jakoś po docinać, czy robić to na samochodzie?

Dziękuję za wszelka pomoc.
Nowe kliny włąśnie do mnie doszły a tu podsufitka nie zrobiona.
Gabriel
Forumowicz

Postprzez labik » 6 lip 2017, o 11:22

Pierwszy błąd że nie zakładasz waty.
To właśnie na tej wacie oparte są pręty i poprawia to wygląd i napięcie tapicerki. Druty latają bo brakuje im podparcia między nimi a dachem. Ja bym leciał do Castoramy czy innego OBI i kupił watę. To na początek.
Patent z końcówkami przewodów hamulcowych się sprawdzi
Tapicerkę docinasz jak już masz wszystko zamontowane i ponaciagane. Robisz zakładkę na uszczelkach drzwi i szyb.

Jeżeli zostanie ci troszkę materiału to chętnie odkupię na dwa tylne boczki, w ostateczności na jeden.
Fiat 125p - Każdy chce go mieć, wielu może go nabyć, nie wielu ma takiego jakiego chce, garstka może się nimi cieszyć ... kochają go tacy jak ja.
labik
Forumowicz

Postprzez Gabriel » 6 lip 2017, o 12:51

Ok, dzięki za pomoc.

Zaraz polecę sprawdzę czy mam jaką wełnę w garażu, ale jak widać na zdjęciach tam nie ma problemu ze drut nie dochodzi do dachu i że lata w pozycji do góry, a raczej odwrotnie, że jest jakby za długi. i się wygina bardzo jak dotyka blachy. Może to kwestia tych końcwek przewodów hamulcowych. Zobaczymy, wracam do roboty.

Co do ładniejszego wypełnienia, rozumiem że chodzi o to żęby napchać tam tyle np.wełny żeby przy naciąganiu ceratki oparła się o nią i ją podociągała?

Co do resztek jakie mi zostaną to dam znać w przyszłym tygodniu.
Gabriel
Forumowicz

Postprzez labik » 6 lip 2017, o 13:34

Może być. Spróbuj bez tych końcówek. Kiedyś wkładałem bez niczego bo plastików nigdzie nie było.
Fiat 125p - Każdy chce go mieć, wielu może go nabyć, nie wielu ma takiego jakiego chce, garstka może się nimi cieszyć ... kochają go tacy jak ja.
labik
Forumowicz

Poprzednia strona

Powrót do WNĘTRZE