Witaj ! Anonimowy

pełny zbiorniczek + problem z wentylatorem

pełny zbiorniczek + problem z wentylatorem

Postprzez krzysztof_86 » 7 paź 2015, o 13:09

Witam.

Problemy z układem chłodzenia zaczęły się od tego, że zaczęło mi wywalać płyn do zbiorniczka wyrównawczego i to do tego stopnia, że był prawie pełny.
Nie przyuważyłem nawet, że wentylator przestał się załączać przy wysokiej temperaturze. - już wcześniej miałem ten problem ale wymiana kabli i nowe konektorki do włącznika na dole naprawiły problem.
Dziś byłem zmuszony ruszyć Fiata więc na stałe zwarłem oba kabelki żeby wentylator chodził cały czas. O dziwo to nic nie pomogło i silnik w ogóle się nie studził.
Pod domem już zauważyłem, że przewody są zassane, ale po odkręceniu korka wlewu chłodnicy przewody wróciły do normy.
Normalnie każdy problem z osobna wiedziałbym jak rozwiązać:
- brak reakcji wentylatora na wysoką temperaturę - termostat. Ale ten wymieniałem już jakiś czas temu na nowy
- pełny zbiorniczek wyrównawczy - nowy korek wlewu chłodnicy. Ten właśnie zamówiłem i czekam na kuriera.

Ale wszystko na raz + fakt, że włączony wentylator nie pomaga na przegrzany silnik?
Bardzo proszę o pomoc!
Dzięki
krzysztof_86
Forumowicz

Re: pełny zbiorniczek + problem z wentylatorem

Postprzez Lampart » 7 paź 2015, o 14:29

hmm to że nie włącza się wentylator to nie musi być wina termostatu lecz włącznika w chłodnicy.
Przewody zasysa to może uszczelka pod głowicą. Płyn w wyrównawczym nie śmierdzi spalinami?
STOP forumowym napinaczom
Lampart
Forumowicz

Postprzez krzysztof_86 » 12 paź 2015, o 13:42

Dzięki Lampart.
To chyba i na całe szczęście nie uszczelka pod głowicą. Zbiorniczek nie śmierdzi benzyną a przewody nie robią się twarde co podobno jest oznaką nieszczelnej uszczelki.
Póki co nie testowałem Fiata z nowym korkiem wlewu do chłodnicy który był lekko rąbnięty więc wrócę do tematu później jak już uporam się z czujnikiem.
Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
krzysztof_86
Forumowicz

Postprzez Poprostupolski » 7 lis 2015, o 00:24

Krzysztof, ja ci tylko powiem żebyś uważał z tym nowym korkiem. Mój po zakręceniu nie miał miejsca żeby otworzyć zaworek w nim zawarty. Całe ciśnienie szło w pompę i chłodnicę. Na wszelki wypadek sprawdź czy oddaje płyn do zbiorniczka wyrównawczego.

Mi się wydaje że nie masz płynu w chłodnicy. Dupnięty korek wypuszcza nagrzany płyn tak jak trzeba a nie może zassać z powrotem ze zbiorniczka. Druga sprawa to termostat, może na wszelki wypadek sprawdź czy działa, wrzuć do garnka i zagotuj. Taki termostat rak raz go się przegrzeje to pada, wycieka z niego parafina.
Nikt nie mówił że będzie lekko.
Poprostupolski
Forumowicz

Postprzez arnold » 7 lis 2015, o 09:26

Zasysajace się przewody to tylko i nadmiar w zbiorniku z reguły wyłącznie są skutkiem zatkanego zaworu powrotnego w korku, tego pod mniejszym grzybkiem.
Obrazek

Chętnie pomogę kolegom w sprawach mechanicznych.
forum fiat 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat forum polski fiat 125p
arnold
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: Król Spamu!

Postprzez OLO » 8 lis 2015, o 23:41

Możesz go na stałe otworzyć.
OLO
Forumowicz

Powrót do UKŁAD CHŁODZENIA