Witaj ! Anonimowy

pomocy z fiatem 125p 86 rok kilka pytań nowy użytkownik :)

pomocy z fiatem 125p 86 rok kilka pytań nowy użytkownik :)

Postprzez IMPORT » 23 lut 2012, o 11:16

dużyfiacior
PostWysłany: Nie Lut 20, 2011 9:33 pm Temat postu: pomocy z fiatem 125p 86 rok kilka pytań nowy użytkownik :)
witam

jestem nowy na tym forum i mam kilka pytań co do fiata 125p

więc tak kupiłem z tatą 125p dwa dni temu przyjechał na kołach 170 km bez problemowo

rok 1986 benzyna + gaz firmy lovato sedan poj. 1.5 c

- licznik dochodzi do 80 ( licznik jest na suwak) i więcej nie chce a tata jechał 110 ( wiem bo brat jechał za nami ) często skacze suwak a kontrolki kilometry wszystko działa. Co to może być ?

- ogrzewanie działa ale tylko pierwszy stopień a grugi nie ( mocniejsza dmuchawa ) po włączeniu drugiego stopnia ogrzewania nie wieje wogóle

- czy da sie kupić samą linke do mechanizmu opuszczania szyb czy trzeba kupić cały mechanizm jak by ktoś miał linke lub mechanizm to pisać

narazie to tyle bardzo proszę o odpowiedzi
jeśli czegoś brakło w opisie to sory ale mam 14 lat więc prosze o zrozumienie
bardzo lubie naszego fiata ( taty i mojego) lubie przy nim grzebać z tatą
więc prosze o pomoc

prosze nie myślcie że fiata mamy żeby go katować wręcz przeciwnie chcemy z tatą go odrestaurować i nim jeździć, dbać o niego

po odrestaurowaniu będziemy jeździć na wycieczki Smile

BARDZO DIĘKUJE ZA ODPOWIEDZI

JAK JAKIEŚ FOTKI POTRZEBNE TO PISAĆ A POSTARAM SIE WRZUCIĆ

DZIĘKI

.
RUFUS
PostWysłany: Nie Lut 20, 2011 9:36 pm Temat postu:
wreszcie trafiłeś Very Happy powodzenia

.
cyklopuss
PostWysłany: Nie Lut 20, 2011 10:19 pm Temat postu:
co do wentylatora to najpierw trzeba sprawdzić czy po prostu nie wysunęła się z przełącznika wtyczka (trzeba wyjąć przełącznik i sprawdzić czy wszystkie wtyki są podłączone). Jeśli są to trzeba sprawdzić sam wentylator. Od wentylatora idą trzy przewody: masa (zakończona oczkiem i przykręcona nakrętką), bieg 1 i bieg 2. Upewnij się czy masa jest podłączona i połącz bezpośrednio z + akumulatora kawałkiem przewodu do przewodu z biegu 1 i z biegu 2. Jeśli zadziałają obydwa biegi to wina leży w przełączniku wentylatora (wymienić)

Jeśli chodzi o prędkościomierz to wygląda na to, że licznik padł. Skoro do 80 kręci to linka działa. Jeśli licznik przejechanych km w ogóle nie kręci to wina po jego stronie leży. Czy naprawić się da? Nie wiem, zaglądałem tam kiedyś ale jeśli coś miałoby się popsuć to chyba tylko połamać, a wtedy wchodzi w grę tylko wymiana.

.
dużyfiacior
PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 11:06 am Temat postu:
co do wentylacji to wielkie dzięki
a co do prędkośćiomierza to ilość przejechanych kilometrów działa

w sobote będe patrzył

dzięki

.
szczepuu
PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 12:14 pm Temat postu:
co do prędkościomietrza to bym sprawdzał od linki. mi czasem poniżej 40km,h czasem sie zatrzymuje iwraca do aktualnej prędkości -> "skaczę, ja domniemuje rozwarstwiającą sie linke Wink

.
Destroyer
PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 4:13 pm Temat postu:
mam caly mechanizm do podnoszenia szyby tylko go musze poszukac jak chcesz to jest Twoj

.
dużyfiacior
PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 6:24 pm Temat postu:
ile chcesz za mechanizm i do której szyby

.
Destroyer
PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 9:20 pm Temat postu:
jeszcze jest w drzwiach ale to beda ktores tylne jak bede mial chwil czasu to wrzuce foto

.
dużyfiacior
PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 6:24 pm Temat postu:
ogrzewanie zrobione przycyna to włącznik
a co do licznika to chyba sam licznik jest zepsuty

wielkie dzięki

.
Destroyer

PostWysłany: Sro Mar 02, 2011 6:48 pm Temat postu:
skad jestes? to w razie czego przyjechal bym sobie po niego a jest z prawych przednich

.
dużyfiacior
PostWysłany: Czw Mar 03, 2011 4:35 pm Temat postu:
ja potrzebuje do drzwi kierowcy
ale dzięki

.
jacek-1988
PostWysłany: Sro Mar 16, 2011 10:52 pm Temat postu:
jaka jest różnica w mechanizmach szyb lewy/prawy? mam mechanizmy i licznik pasek też

Dodane po 59 sekundach:

jak coś to na pw
IMPORT
Forumowicz

Ranga: Najmądrzejszy

Powrót do OBSŁUGA SAMOCHODU