Witaj ! Anonimowy

Uszczelki drzwi

Uszczelki drzwi

Postprzez latorio » 14 lut 2017, o 22:00

Mógłby ktoś podać mi przekrój oryginalnej uszczelki drzwi we fiacie 125p 1983r.?? Przekopałem cały internet i książkę "budowa , eksploatacja , naprawa - fiat 125p" . Na allegro sprzedają zamienniki , sprzedawcy twierdzą , że pasują do fiata 126p , poloneza , nysy , żuka a jak zaczynam dopytywać to wsumie sami nie wiedzą co sprzedają . Poprzedni właściciel kanta postanowił wymienić uszczelki przy drzwiach i teraz żadne się dobrze nie zamykają , trzeba trzaskać z całej siły aby się zamkły , uszczelki się podwijają , zaginają , podejrzewam ( a raczej napewno ) wina stoi po stronie zbyt grubych uszczelek... już nie mam nerwów do tego :evil: :evil: :evil:
latorio
Forumowicz

Re: Uszczelki drzwi

Postprzez OLO » 14 lut 2017, o 22:53

Obwiam sie że pół PRLu miało ten sam profil uszczelki. 126p, 125p, syrena i polonez mają identyczne wymiary. Różnica tylko w długości i ew kącie prostym. Więc żuki i Nysy mająpewnie taki sam.

Pakuj z poloneza z przednich drzwi. w 125p i z przodu i z tyłu trzeba delikatnie skrócić.
OLO
Forumowicz

Postprzez latorio » 15 lut 2017, o 00:37

tu mam przykład tych uniwersalnych : http://allegro.pl/uszczelka-drzwi-fiat- ... 47455.html . Te co mam u siebie mają ten sam przekrój i są ewidentnie za duże . Tu mam niby oryginalna polonezowską ale nie mam podanego przekroju : http://allegro.pl/uszczelka-drzwi-prawa ... 24857.html .

znalazłem jeszcze inne , o 3 mm mniejsze : http://allegro.pl/uszczelka-luku-kotla- ... 12573.html . ale nie wiem czy się nadadzą . Znalazłem kilka tematów na temat uszczelek i w niektórych fiatach pasują te uniwersalne a w niektórych nie ... no i mój niestety nimi gardzi ... coś czuję , że będe musiał ustawiać wszystkie drzwi specialnie pod uszczelki :? :?
latorio
Forumowicz

Postprzez robert199 » 15 lut 2017, o 08:35

z lublina sa takie same uszczelki, nawet faktura jest ta sama
robert199
Forumowicz

Postprzez latorio » 15 lut 2017, o 10:00

robert199 napisał(a):z lublina sa takie same uszczelki, nawet faktura jest ta sama

a mógłbyś podać jakieś namiary ? W internecie znalazłem jedynie firme "Gaskets Uszczelki" ale to jakaś mała manufaktura a na allegro mają wystawione 3 aukcje i nie wiem czy to chodzi o to , napisałem do nich wiadomość z zapytaniem
latorio
Forumowicz

Postprzez menchir » 15 lut 2017, o 16:46

Przy wymianie uszczelek musisz poczekać aż sie dopasują, mało tego jeszcze trzeba ustawiać zamki albo drzwi. Przerabiałem temat i chyba z pół roku cierpiałem po wymianie wszystkich uszczelek.
menchir
Forumowicz

Postprzez jacek2 » 16 lut 2017, o 07:44

menchir napisał(a):Przy wymianie uszczelek musisz poczekać aż sie dopasują, mało tego jeszcze trzeba ustawiać zamki albo drzwi. Przerabiałem temat i chyba z pół roku cierpiałem po wymianie wszystkich uszczelek.

To prawda. Zanim się uszczelki ułożą to buda cierpi od trzaskania drzwiami. Proponuję zakupić w aptece glicerynę w płynie (ok 3-4 zł) i paluchem posmarować wszystkie gumy uszczelki. Częściowo pomaga i łatwiej się drzwi domykają...
życie jest za krótkie aby nacieszyć się jazdą Fiatem 2.0
jacek2
Forumowicz

Postprzez OLO » 16 lut 2017, o 08:11

Ja stosuje smar silikonowy w sprayu. W szczególności na odcinek uszczelki przy zawisach.
OLO
Forumowicz

Postprzez jacek2 » 16 lut 2017, o 08:42

OLO napisał(a):Ja stosuje smar silikonowy w sprayu. W szczególności na odcinek uszczelki przy zawisach.

To też dobre rozwiązanie, tylko po tym smarze uszczelki trochę "skrzypią" a gliceryna rozmiękcza i konserwuje gumę..
życie jest za krótkie aby nacieszyć się jazdą Fiatem 2.0
jacek2
Forumowicz

Powrót do NADWOZIE