Witaj ! Anonimowy

Środki do konserwacji podwozia

Re: Środki do konserwacji podwozia

Postprzez arnold » 16 sty 2014, o 19:47

Zasadniczo jest to taka masa jak jest nanoszona na łączenia blach, i ma taki charakterystyczny wygląd rozcierania szpachelką. Ogólnie współczesny samochód zabezpieczany jest jednym rodzajem mas, różni się tylko sposób nanoszenia.
Obrazek

Chętnie pomogę kolegom w sprawach mechanicznych.
forum fiat 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat forum polski fiat 125p
arnold
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: Król Spamu!

Postprzez OTRO » 16 sty 2014, o 19:53

Możemy osiągnąć wszystko, czego będziemy chcieli, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby uwierzyć, ze możemy to osiągnąć. - Ben Feldman
OTRO
Forumowicz

Postprzez Anatol 125p » 16 sty 2014, o 22:00

Obrazek
Anatol 125p
Członek Stowarzyszenia Klub125p

Postprzez OTRO » 27 mar 2014, o 14:44

Ktoś korzystał z tych produktów : http://www.noxudol.pl/antykorozja ;)
Możemy osiągnąć wszystko, czego będziemy chcieli, jeśli tylko znajdziemy w sobie odwagę, aby uwierzyć, ze możemy to osiągnąć. - Ben Feldman
OTRO
Forumowicz

Postprzez bruns » 27 mar 2014, o 16:08

OTRO napisał(a):Ktoś korzystał z tych produktów : http://www.noxudol.pl/antykorozja ;)

Nie używałem ale jakoś nie mogę się doczytać kto jest producentem tych wynalazków .
Na pytania techniczne dotyczące 125p odpowiadam wyłącznie na forum .
bruns
Forumowicz

Postprzez bruns » 27 mar 2014, o 16:15

OTRO napisał(a):Tak patrzę widzę że lepiej kupić 1kg opakowanie niż tych tubach .
http://allegro.pl/masa-uszczelniajaca-s ... 19968.html
http://allegro.pl/app-masa-uszczelniaja ... 79398.html

Jasne że taniej kupić w bańce niż w tubie . Tylko zależy co będziesz robił . Do uszczelniania spawów i zgrzewów , jasne że będzie lepsza masa z puszki pod pędzel .
Do uszczelnienia rantów wewnętrznych zawinięcia poszycia , np. drzwi , klapy itp. to będzie lepsza ta sama masa tylko w tubie .
bruns
Forumowicz

Postprzez OTRO » 2 kwi 2014, o 15:44

Znalazłem jeszcze jedną firmę i dość ciekawym produktem który zawiera cynk ;) . http://bk.foerch.com/pl/index.html?startpage=10200 strona 10280
OTRO
Forumowicz

Postprzez bruns » 2 kwi 2014, o 20:12

Możecie się śmiać , ale ja od trzydziestu lat na malowanie podwozia używam kreoduru , kiedyś nazywali to okretówką . W porównaniu do nowych reklamowanych ekologicznych specyfików , stary dobry , smierdzący i toksyczny kreodur jest najlepszy .
Śmierdzi jak cholera ale działanie antykorozyjne i wytrzymałość powłoki rewelka .
Następne pokrycie po uszczelnieniu zgrzewów i łączenia blach masą poliuretanową jak kto woli , albo "baran" albo bitum .
bruns
Forumowicz

Postprzez krol1313 » 2 kwi 2014, o 20:23

bruns napisał(a):Możecie się śmiać , ale ja od trzydziestu lat na malowanie podwozia używam kreoduru , kiedyś nazywali to okretówką . W porównaniu do nowych reklamowanych ekologicznych specyfików , stary dobry , smierdzący i toksyczny kreodur jest najlepszy .
Śmierdzi jak cholera ale działanie antykorozyjne i wytrzymałość powłoki rewelka .
Następne pokrycie po uszczelnieniu zgrzewów i łączenia blach masą poliuretanową jak kto woli , albo "baran" albo bitum .

lub poliuretanem nawierzchniowym Itnernationala lub Jotuna, ewentualnie primerem z Sigmy lub 200( można też epoxy Hempla lub Internationala użyć) który działa jako podkład z grupy farb epoxydowych stosowanych do malowania konstrukcji zanurzonych w wodzie, lub zwykłe zbiorników balastowych okrętów rzecznych i morskich.
- Gadanie! Przegrałem, bo pan miał szczęście!
- Szczęście? Szczęście trzeba umieć sobie zorganizować.
Poker jest sztuką oszustwa, przyjacielu. Graliśmy uczciwie: ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
krol1313
Forumowicz

Postprzez OTRO » 16 kwi 2014, o 14:33

Panowie zakupie ten bodysafe tylko teraz pytanie ile tego kupić ? wydaje mi się że 4l załatwi sprawę ;)
OTRO
Forumowicz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NADWOZIE