Witaj ! Anonimowy

Mocowanie listw pod progami

Re: Mocowanie listw pod progami

Postprzez Seraf » 26 lis 2012, o 19:55

zawsze lepiej uderzyc w listwe niz w kant progu i odszczypac lakier ;)
11xItalia | 3xBusso | 6xLampredi
Seraf
Forumowicz

Postprzez KR2YCHO » 26 lis 2012, o 20:36

To może podsumujmy żeby każdy wiedział ile cm pod górna krawędzią progu powinna być zamontowana listwa tak oficjalnie, u mnie było jak pisałem 1,1 cm/1,2 cm. No to powiedzmy że 1,2 cm. Jak to fabryczna odległość i nikt przy progach nie grzebał no to 1,2 cm jest prawidłowo. Jakby jeszcze parę osób tak pomierzyło to by było wtedy pewne. Bo czy to Klasyk czy MR to pewnie listwa była na identycznej wysokości.

A jeszcze lepiej jakby ktoś napisał też jaka jest odległość do samych środków otworów, bo przecież to jest najważniejsze dla kogoś kto montuje listwę. U mnie jest 3,3 cm.
Obrazek
KR2YCHO
Forumowicz

Postprzez sherves » 20 gru 2013, o 17:38

Czy listwy progowe miały kiedykolwiek oryginalne otwory przy końcach (np. w celu dodatkowego zabezpieczenia wkrętem)? Pytam bo już drugi komplet rzucił mi się w oczy w ogłoszeniu z dziurkami właśnie przy końcach i zastanawiam się czy może jakaś seria wychodziła zabezpieczona wkrętem czy też w obu przypadkach właściciele dla pewności zabezpieczali je przykręcając do progu.
sherves
Forumowicz

Postprzez bing17 » 20 gru 2013, o 17:44

Nie, nigdy fabrycznie nie było czegoś takiego.
bing17
Forumowicz

Postprzez MateuszCOMPANY » 20 gru 2013, o 18:50

Po wymianie błotników powierzchnia na całej długości progu często już nie jest tak równa w efekcie czego po przyłożeniu listwy na końcach są widoczne szpary a plastikowe spinki w tych miejscach nie dają rady jej dogiąć do budy, stąd zrodziło się takie druciarstwo szczególnie modne wśród starszego pokolenia
MateuszCOMPANY
Forumowicz

Postprzez bing17 » 20 gru 2013, o 20:23

To jest wina wstawiania rzemieślniczych progów. Ja przykładałem nowe listwy do swoich fabrycznych progów i nic nie odstaje.
bing17
Forumowicz

Postprzez bruns » 20 gru 2013, o 20:50

bing17 napisał(a):To jest wina wstawiania rzemieślniczych progów.

To jest wina tylko i wyłącznie blacharza że wspawał próg i nie zachował linii względem błotników i szczeliny pod drzwiami . Takie durne tłumaczenie na zrobioną fuszerkę ," bo element był nie oryginalny " . Tak jakby próg był odlewem żeliwnym albo szyną kolejową i nie sposób jej dopasować i doklepać . To co mają powiedzieć ci co odbudowują przedwojenne zabytki , gdzie jest całkowity brak reperaturek i elementów blacharki ?
Na pytania techniczne dotyczące 125p odpowiadam wyłącznie na forum .
bruns
Forumowicz

Postprzez sherves » 21 gru 2013, o 09:10

zgadzam się z Tobą bruns. Rzemiosło rzemiosłem ale jest proste, więc nie powinno być problemu z ustawieniem tego w linii z błotnikiem, jednak gdy ktoś się nie przyłoży może wyjść różnie
sherves
Forumowicz

Postprzez bing17 » 21 gru 2013, o 09:48

bruns napisał(a):
bing17 napisał(a):To jest wina wstawiania rzemieślniczych progów.

To jest wina tylko i wyłącznie blacharza że wspawał próg i nie zachował linii względem błotników i szczeliny pod drzwiami . Takie durne tłumaczenie na zrobioną fuszerkę ," bo element był nie oryginalny " . Tak jakby próg był odlewem żeliwnym albo szyną kolejową i nie sposób jej dopasować i doklepać . To co mają powiedzieć ci co odbudowują przedwojenne zabytki , gdzie jest całkowity brak reperaturek i elementów blacharki ?

Weź do ręki oryginalny próg który ma porządny, widoczny łuk i próg rzemieślniczy który albo jest płaski albo ma ten łuk ledwo widoczny. Zobacz ile jest roboty żeby wstawić taki próg żeby np. WSZĘDZIE była szczelina 5mm (jak u mnie) czyli między oboma drzwiami a progiem, między drzwiami i między poszczególnymi drzwiami, a błotnikami. Jak do tego dodamy za słaby łuk wyjdzie tyle roboty, że mało kto co 125p by za to zapłacił. Wiadomo, że można ten próg zrobić z płaskiego arkusza blachy, ale roboty jest sporo, a roboczogodziny darmowe nie są. Spójrz prawdzie w oczy, ile tych aut aktualnie jest robionych przez fachowców od zabytkowych samochodów, którzy znają się na swej robocie i mają serce do tego, żeby ten samochód wyszedł idealnie ? Ile tych samochodów jest robionych przez szwagrów, dla których wyzwaniem jest wstawienie błotnika przykręcanego na śruby w Passacie B6, a wstawienie łaty do czoła prawidłowo jest dla nich rzeczą niemożliwą ? Ile jest fanatycznych remontów za 2000zł, gdzie jest blacha, lakier i materiały z robocizną ? Ja wiem, że da się zrobić wszystko, ale mało kto patrzy, żeby takie gówno jak buda od 125p zrobić idealnie, skoro nawet fabryka dawała takie normy że maska może nie pasować do błotnika góra-dół 2mm. Więc nie ma co się dziwić, że wychodzą takie krzywe budy, gdzie np. te listwy nie pasują, skoro zamiast zapłacić fachowcowi za wstawienie progu zgodnie ze sztuką wolą dać dwa blachowkręty i będzie.
bing17
Forumowicz

Postprzez Marcin125p » 21 gru 2013, o 10:06

Moje listwy są na blachowkręty, mimo że progi nie były wymieniane :lol:
125p...ociech
Żeby życie miało smaczek, raz maluszek, raz kanciaczek :)
forum fiata 125p fiat 125p forum fso 125p forum duży fiat
Marcin125p
Moderator, Założyciel Stowarzyszenia Klub125p

Ranga: ORMO

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NADWOZIE