Witaj ! Anonimowy

Ciekawa przypadłość i dziwne wibracje

Ciekawa przypadłość i dziwne wibracje

Postprzez wojtus001 » 22 lut 2018, o 09:41

Witam odebrałem dziś fiata z warsztatu był na wymianie podpory i krzyżaków u fachowców gdzie to na co dzień robią. Po odbiorze trochę się poprawiło ale natomiast wibracje całego auta zaczynają się od 80km/h gdy przed wymianą to było już 50km/h. Dodam że wał nie jest pokrzywiony bo był wywazany. Co może jeszcze odpowiadać za takie wibracje ?
Fiacior 1.5 1986r, czerwona strzała :)
Fso Polonez 1.5 1983 35000km od nowości :)
wojtus001
Forumowicz

Re: Ciekawa przypadłość i dziwne wibracje

Postprzez krol1313 » 23 lut 2018, o 19:35

Zły montaż krzyżaków, wał stracił swoje wyważenie, nie zgranie punktów po demontażu krzyżaków. Twarda guma podpory elastycznej wału ( rzemiosło). Uszkodzone sprzęgło elastyczne wału, kiepska poduszka skrzyni biegów ( u mnie była za twarda i było bicie całej budy).
- Gadanie! Przegrałem, bo pan miał szczęście!
- Szczęście? Szczęście trzeba umieć sobie zorganizować.
Poker jest sztuką oszustwa, przyjacielu. Graliśmy uczciwie: ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
krol1313
Forumowicz

Re: Ciekawa przypadłość i dziwne wibracje

Postprzez Robert125p » 23 lut 2018, o 21:02

Miałem podobny problem, wymieniłem w wale podporę i krzyżaki po tym zawiozłem do wyważenia (Grodzisk Maz) aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Wyważarka pokazywała, że wał jest wyważony a mimo to bardzo głośno pracował. Po ponownym rozebraniu i weryfikacji prostości okazało się, że krótsza część wału ma bicie. Po prostowaniu sytuacja się poprawiła a prostowałem obie części wału praktycznie do zera (kilka setnych), dopusczalna wartość bicia osiowego to 0,35mm
PF 125p 78'
Robert125p
Forumowicz

Powrót do UKŁAD NAPĘDOWY