Witaj ! Anonimowy

Drobna naprawa skrzyni biegów, probelm z simeringiem

Drobna naprawa skrzyni biegów, probelm z simeringiem

Postprzez walllker » 27 sty 2018, o 16:36

Witam wszystkich jestem tu nowy, i jest to mój pierwszy post. Od roku jestem szczęśliwym właścicielem Fiata 125p a dokładnie to FSO 125p 86r 1500, cały czas powoli i systematycznie prowadzę jego remont gdyż gdy go kupiłem to wyglądał jakby go wczoraj wyciągnięto z krzaków, choć jeździł, miał ważne OC i przegląd, i sam o swoich siłach dojechał do mnie czyli 130km, samochód rozkręciłem do staniej śrubki, i powoli remontuję, obecnie skończyłem prace blacharsko lakiernicze i zrobiłem kapitalkę podwozia wraz z tylnym mostem. Od wczoraj walczę z skrzynią, jest to skrzynia czwórka. Gdy jechałem samochodem skrzynia pracowała bardzo ładnie, biegi wchodziły bez problemu, nie wyskakiwały, dopiero jak wyjąłem skrzynie okazało się że ma wycieki oleju, na simeringu od strony wału tam gdzie przychodzi metalowo gumowy przegub łączący wał z skrzynia. Mam problem bo nie wiem jak dobrać się do tego simeringu, zdjąłem przegub i siedzi na wystającym wałku metalowa tuleja, na wałku nacięty jest gwint, można tą tuleję bez problemu wkręcać w kierunku skrzyni, ale jak ją odkręcać w kierunku końca wałka, to dochodzi do końca i nie daje się dalej odkręcić, była zabezpieczona zaciskiem sprężystym który zdjąłem, ale nadal nie mogę tego tam rozebrać żeby wymienić ten uszczelniacz. Czy może ktoś podpowiedzieć jak to zrobić. Pozdrawiam

Obrazek
Obrazek
walllker
Forumowicz

Re: Drobna naprawa skrzyni biegów, probelm z simeringiem

Postprzez ceva » 27 sty 2018, o 18:12

Pierścień środkujący przegubu elastycznego, na wałku głównym jest mocowany na wcisk. Mały ściągacz i masz go zdjętego. Potem nakrętka i po zdjęciu końcówki przegubu simmering jest twój.
ceva
Forumowicz

Postprzez walllker » 27 sty 2018, o 20:25

Dziękuje za szybką odpowiedź, trochę się zmartwiłem bo skoro jest to na wcisk, to dlaczego ręką dam radę tym kręcić i przesuwać w stronę skrzyni, myślałem że jest to na gwincie, jutro wezmę ściągacz zdejmę pierścień i zobaczę co się stało że się obraca :roll:
walllker
Forumowicz

Postprzez ceva » 27 sty 2018, o 21:03

W każdym z aut w których grzebałem ten pierścień do demontażu wymagał ściągacza. Obrócić się na wałku w przypadku zatarcia nie ma możliwości, może wał miał jakieś bicie i trochę średnica wałka w miejscu montażu pierścienia się zmniejszyła. Czort wie...
Dla pewności rzuć okiem na rysunki w książce serwisowej, nie tylko w tym przypadku to się może przydać.
ceva
Forumowicz

Postprzez walllker » 19 lut 2018, o 11:08

Skrzynia zrobiona, miał kolega rację, dobry ściągacz i poszło, gwintu tam nie było, tylko tulejka już trochę wyrobiona, załatwiłem nową, weszła ciasno, skrzynia gotowa do montażu.
walllker
Forumowicz

Powrót do UKŁAD NAPĘDOWY