Witaj ! Anonimowy

Dziwny rezonans we wnęrzu i drgania od sprzęgła

Dziwny rezonans we wnęrzu i drgania od sprzęgła

Postprzez Red West_77 » 22 wrz 2017, o 19:19

Oddałem wczoraj do warsztatu fiata celem zlikwidowania problemów z krzyzakami. Podczas ruszania pod obciążeniem mocno łomotało z okolicy skrzyni biegów. Po zdemontowaniu wału okazało się, że krzyżaki i podpora są w świetnej formie, natomiast podzespoły mostu za ciasno spasowane (był problem z obróceniem wału). Przy okazji kupiłem celem wymiany przegub elastyczny skrzyni ten sześciokątny. Mechanik zauważył, że oryginalny różni się od wyrobu współczesnego gdyż ten stary posiada tzw. kły które zachodzą na część współpracującą.
Dzisiaj odebrałem auto. Zauważyłem, że nie ma tych szarpnięć i dudnienia przy ruszaniu/cofaniu natomiast przy rozwijaniu prędkości obrotowej przy wciskaniu gazu słychać dziwny rezonans jakby z okolicy licznika podobny jak przy luznej lince predkosciomierza. Okazało się, że dżwięk ten pochodzi z okolicy skrzyni/sprzęgła natomiast hałas przy wyłaczonym sprzęgle jest większy niż był. Może ktoś z was spotkał się z podobnym zjawiskiem? Czyżby ten współczesny przegub elastyczny miał wpływ a może zużyte łożysko oporowe na wałku skrzyni? Wczesniej tego nie było.
Mechanik ustawił tylko luz na właściwy w moście i wymienił przegub. Czyżby wystąpił brak osiowości między skrzynią biegów a wałem? Gdy odpalam samochód na wciśniętym sprzęgle czuję wibracje, pod stopa również.
Red West_77
Forumowicz

Re: Dziwny rezonans we wnęrzu i drgania od sprzęgła

Postprzez bruns » 25 wrz 2017, o 06:00

Coś ch**owo poskładane , a dokładniej nie wydystansowana długość wału , wirtualnie bez oglądania nie pomoge .
Może być grubszy przegub elastyczny , wał ciśnie na niego i napręża poduszki pod skrzynią , wtedy ona nie lezy na nich swobodnie i nie tłumi drgań . Ale to tylko teoria jedna z wielu . Nie zobaczysz , nie zdiagnozujesz .
Ostatnio edytowano 25 wrz 2017, o 06:00 przez kicia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Klnąć wolno, ale dyskretniej ;)
Na pytania techniczne dotyczące 125p odpowiadam wyłącznie na forum .
bruns
Forumowicz

Re: Dziwny rezonans we wnęrzu i drgania od sprzęgła

Postprzez Red West_77 » 25 wrz 2017, o 14:25

Problem rozwiazany. Namieszała wymieniona poduszka silnika. Trzeba było silnik ustawiać na łapach w osi. Przy okazji wymienili mi poduszkę skrzyni biegów.
Red West_77
Forumowicz

Powrót do UKŁAD NAPĘDOWY