Witaj ! Anonimowy

Krzyżaki zamienniki uwaga na zabezpieczenia!!!

Krzyżaki zamienniki uwaga na zabezpieczenia!!!

Postprzez mariusz-neo » 14 cze 2014, o 20:28

Witam,
Chciałbym podzielić się spostrzeżeniem w kwestii krzyżaków wału napędowego. Sprawa dotyczy wszechobecnych w sklepach motoryzacyjnych zamienników. Otóż w wielu przypadkach poza problemami z pasowaniem pojawia się kłopot z zabezpieczeniami tzn często w zestawie są klasyczne pierścienie segera z otworkami na szczypce które są chudsze od oryginalnych zabezpieczeń o 0,5 mm /szt co na parze daje 1 mm luzu który pojawi się wzdłuż osi krzyżaka. Po zamontowaniu efektem jest uporczywe huczenie wału w okolicach 60km/h. Luz widać gołym okiem poruszając wałem po zmontowaniu w linii góra-dół. Proponuję pozostawić oryginalne zabezpieczenia ( o grubości 1,6mm)fabryczne które utrzymają szklanki krzyżaków ciaśniej nie powodując wspomnianego luzu i huczenia.
Gdyby ktoś miał podobne doświadczenia poproszę o komentarz.
mariusz-neo
Forumowicz

Re: Krzyżaki zamienniki uwaga na zabezpieczenia!!!

Postprzez Ujban » 15 cze 2014, o 06:15

Nigdy nie montowałem zamienników więc ten problem mnie nie dotknął ale uwaga słuszna i chwała Ci za to ze dzielisz się tym
Ujban
Forumowicz

Re: Krzyżaki zamienniki uwaga na zabezpieczenia!!!

Postprzez pr0f1t » 27 paź 2014, o 22:56

Po wymianie krzyżaków miałem dokładnie ten sam problem, ile się namęczyłem, żeby dojść od czego te bicie.. Ja niestety przy demontażu krzyżaków uszkodziłem większość zabezpieczeń, ale na szczęście udało mi się dostać w sklepie nowe (grubsze niż te z zamienników), ze starych zapasów. A luz tak jak wspominasz sięgał lekko 1mm.. masakra!
pr0f1t
Forumowicz

Powrót do UKŁAD NAPĘDOWY