Witaj ! Anonimowy

Uszczelniacz mostu

Uszczelniacz mostu

Postprzez IMPORT » 22 lut 2012, o 23:12

jaco Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 2:49 pm Temat postu: Uszczelniacz mostu
Witam! Od jakiegoś czasu cieknie w moim fiacie z tylnego mostu. Gość w warsztacie stwierdził że wystarczy wymiana uszczelniacza i zasugerował mi że istnieją dwa rodzaje mostów: nowszy i starszy który niejako ja posiadam i które różnią się rodzajem uszczelniacza. Fiat jest z roku 88 z silnikiem 1500. Poszedłem kupić te uczszelniacze i dowiedziałem się że istnieje jeden typ uszczelniacza do fiatów i polonezów o symbolu 12011462B. Czy orientujecie się czy ten uszczelniacz będzie pasował? Niechciałbym się zdziwić gdy wezmę się za wymianę...

arnold Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 4:25 pm Temat postu:
Według wykazu uszczelniaczy w Polonezie to wymiary są następujące:
-dla wałka atakującego: 46x 70x 10
-dla półosi: 30x 45x 8.
To jeśli miałbyś nowszy most tzw. telewizor, z kanciastą obudową mechanizmu różnicowego. Nie wiem jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o starsze mosty ( takie okrągłe)

jaco Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 5:04 pm Temat postu:
No właśnie wygląda na to że mam starszy model mostu, ten okrągły. Powiedzcie mi jak możecie jaki uszczelniacz tam wchodzi? (wymiary, symbol)

Pablo 92 Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 6:35 pm Temat postu:
sa 2 typy:
-Polski
-Jugosławski

arnold Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 7:04 pm Temat postu:
pablo no chodzi o jugola, tylko nie potrafie znaleźć wymiarów. W Kaimie nic na razie nie wysznópałem, ale wydaje mi się że te wymiary mogą być takie same, bo to tylko simmeringi, a oba mosty to projekt fiata.

JaSTRZaB Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 9:33 pm Temat postu:
szukałem ale żadnych różnych nie widziałem kup i spróbuj podziałać

jaco Wysłany: Pon Paź 13, 2008 5:03 pm Temat postu:
Jakby kto

Dodane po 5 minutach:

Jakby ktoś chciał wymieniać simering w "jugolu" to pasował ten o symbolu 12011462B i wymiarach 46x 78x 10 i powinien pasować również do kwadratowych mostów
IMPORT
Forumowicz

Ranga: Najmądrzejszy

Powrót do UKŁAD NAPĘDOWY